Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális az ha egy gyereknek...

Normális az ha egy gyereknek nem adnak zsebpénzt?

Figyelt kérdés
Amióta csak élek, nem adnak zsebpénzt. ebbe van beleszokva mindenki (én,tesómék,szüleim). Ezzel eddig nem is volt gond. De azért mostanság már elég jól jönne. nem azt mondom h 20ezreket kéne nekem adni. elég lenne havonta akár 5 ezer ft is. ez főleg azért idegesítő mert anyámék mindig azt mondják h ha kell valami szóljak (aztán talán megveszik talán nem). csak hát nah. kéne koton, most szóljak h vegyé már. vagy egy csajt el akarok vinni moziba akk is mondjam h vedd meg helyettem. anyámnak megemlítettem h kéne zsebpénz, de mintha meg se hallotta volna. pedig sztem lenne rá keret. Nálatok ez h megy? : s
2011. ápr. 25. 22:03
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
de annyira gáz már. :/ arra sincs pénzem h néha beüljek 1-1 sörre a haverokkal. anyám meg olyan h "alkohol nem adok pénzt"
2011. ápr. 25. 22:14
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le velük,és beszéld meg."Anya,apa szükségem van zsebpénre". Ez nem normális állapot hogy abszolut nem kapsz,mondd meg hogy mindenki kap.

Érvelj azzal hogy:hogy tanuljál meg spórolni meg beosztani a pénzed ha nincs miből?

Beszéld meg velük hogy jó egyért pl.kapsz x összeget,vagy a házimunkát amit megcsinálsz is honorálhatnák:-)

Esetleg keverj bele egy lányt is,mondd meg hogy nagyon ciki,pl. multkor a lánynak kellett fizetnie helyetted a cukrázdában,ha más nem apud erre biztos meglágyul.Vagy hogy virágot szeretnél neki venni,meg mit tudom én.Én gyereknek kell a zsebpénz,legalább a suli év végéig amég el nem kezdesz dolgozni.Esetleg mondd azt hogy kell valamire a suliban.

2011. ápr. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

14 éves lány vagyok, és nem kapok zsebpénzt. Anyukámmal és a nagyszüleimmel élek. Ha bármire szükségem van - természetesen normális, hasznos dolog -, akkor Anya ad rá pénzt. Az az igazság, hogy nagyon ritkán kérek tőle, mert tudom, hogy milyen nehéz beosztania azt a kevés pénzt, amit kap fizetésként + befizetni a számlákat + megvenni az ennivalót + iskoláztatni stb. (Gondolom, nem kell sorolni...) De az én Anyukám sajnos tipikusan olyan, hogy inkább ő nem enne, de nekem jusson. :-(

Én komolyan mondom, nincs bőr a képemen pénzt kérni tőle, mikor mindent neki köszönhetek! És annyira várom már azt, amikor én is kereshetek (a közép- és főiskola/ egyetem elvégzése után), és segíthetek neki!

2011. ápr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Nem
2011. máj. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!