Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi haszna a védőnőknek?

Mi haszna a védőnőknek?

Figyelt kérdés
Van egy 4 és egy 1 éves fiam, soha nem kaptam hasznosítható tanácsot a védőnőktől, vagy magam néztem utána a kérdéseimnek vagy fontosabb egészségügyi problémákkal úgyis az orvosunkat kérdezem, ráadásul most járnak csőstől a nyakamra a védőnő jelöltek, mert ugyebár gyakorlatuk van és beülnek órákra is, persze nem szólnak, hogy jönnek csak itt teremnek, ha jelzem, hogy nekem nem alkalmas mert beteg a nagyobbik és a kicsi szopik és amúgy is főznöm is kellene, akkor csak bugyután mosolyognak, ezek a sötétség urai.ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, elegem van belőlük!
2011. ápr. 26. 13:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Próbálj türelmesebb lenni.

Én is így gondoltam a védőnőnkre, ahogy te a tiedre: ha kellett, utánanéztem mindennek, ő ugyanis egyértelmű választ nem tudott adni. Mivel én kancsal voltam kiskoromban, hát figyeltem a lányomat, hogy ő nem lesz-e az. Tényleg figyeltem, és mégsem vettem észre, hogy nem kancsal ugyan, de az egyik szemére már tompalátó. A védőnő vette észre szűrésen. Ha ő nem lett volna, ki tudja, én mikor vettem volna észre. (Pedig hidd el, tájékozott vagyok a témában, mindennek utánanéztem és saját tapasztalataim is vannak.)

Lehet, hogy nem ideális a védőnőd, de mégiscsak több gyereket látott már, mint te meg a családod összesen (nem az újoncokra gondolok). Lehet, hogy haszontalannak tünik a munkája, de olyankor is összeveti az átlaggal, figyel, hogy minden oké legyen.

Szóval, jó hogy vannak. Néha feleslegesek, de ha kell, nagy segítséget tudnak adni.

2011. ápr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Hát le lehet mondani a védönöi szolgálatról. meg már 1 éves sokat nem járnak oda.


A védönö ha jó a szakámájában és igazán szereti csinálni, és pl nem szoptatás fanatikus vagy ilyesmi, akkor óriási segítség a terheseknek, kisgyerekeseknek. persze mindig van pár védönö akik semmit nem érnek, vagy fanatikusak egy egy dologra (pl szoptatás), és van pár anyuka aki mindig jobban tud mindent mindenkinél, de alapból szükség van rájuk.

plussza védönö feladata az is hogy megnézze hogy nem hal éhen a gyerekd vagy nem veritek a gyereket, de sajnos az ilyen szülök simán kijátszák a védönöt is.

2011. ápr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Miféle segítség lehet egy védőnő? Az én nagyobbik fiam is kancsal, én jártam utána mindennek, sem orvost nem tudott ajánlani, sem egyéb tanáccsal szolgálni, mindenre csak a bárgyú vigyora a válasz.Unom már nagyon ezeket a haszontalan embereket. Beülnek hozzám és a hasonló családokhoz órákra bájcsevegni, hát mutatnék neki egy-két olyan helyet ahova el kellene látogasson, csak gondolom nem fűlik a foga beülni holmi putriba, mennyivel kellemesebb eltársalogni a nagy büdös semmiről nálam és a hasonló családoknál, esküszöm csak az időmet rabolják, fel kellene számolni az egész védőnői szolgálatot, felmarkolják a fizetésüket a nagy semmire!
2011. ápr. 26. 14:16
 4/17 anonim ***** válasza:
Én sem nagyon bírom a mienket, bár ő nem ül be órákra, max. 20 perc és megy. De soha nem kínálom meg semmivel (lehet bunkónak tart, de legalább nem ül be órákra).
2011. ápr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 védőnőnk volt már, de egyik sem ér semmit. Azért volt 2, mert elköltöztünk. Fél éves volt a fiam akkor, és az új védőnő még ki sem jött (mondjuk nem is vágytam rá) megnézni, milyen körülmények között lakunk, csak ígérgette. Ha viszem oltásra, akkor csak megméri, és ennyi. AZt sem kérdezi, hogy tud-e vmiben segíteni, vagy hogy van a gyerkőc.

Soha semmi segítséget nem kaptam Tőlük. Ha kérdeztem vmit, akkor sem segítettek.

2011. ápr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én se értem.14 hónapos a kisfiam és 2x volt kint háznál a 14 hónap alatt.Mikor megyünk hozzá bent vannak nála 6an így ha lenne bizalmas kérdésem fel se tenném neki,rárakja a mérlegre és utána megkérdezi,hogy van e kérdésem,ennyit ér, teljesen felesleges...
2011. ápr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy lehet, hogy a védőnő jelöltek beülnek hozzátok előzetes bejelentés nélkül?! Ez pofátlanság, főleg, hogy két kicsit is el kell látnod a háztartás mellett. Én - ha túl sokáig maradt - azt csináltam, hogy bocs, de most indulnánk valahová, és felöltöztettem a gyerekeket. Együtt elindultunk, megvártam, míg elmegy, sétáltunk 5 percet, aztán haza. Még így is gyorsabb, mint ha 2 órát ott dekkol...
2011. ápr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ne általánosíts! A te védőnőd lehet, hogy pocsék, de attól még lehet, hogy vannak igazán jók. Tele vagy indulattal, szinte forrnak a szavaid. Rúgd ki a védőnőt, ha terhedre van, de ne haragudj miatta az összesre!
2011. ápr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
16%

Nem értem minek vered itt a szádat és ezzel a nagy energiáddal menj be és mond le a védönöi szolgáltatást. bárki megteheti, és akkor nem kell itt feleslegesen pocskondiáznod embereket, már is az életed boldogabb lesz.

vagy nem mert akkor éppen nem lesz kit szidjál, majd szidod a szomszédot.

2011. ápr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére semmi bajom a védőnővel, ha valami nyügöm volt, pl mellgyulladás, vagy nagyon szörcsögött a fiam, őt hívtam először.

Szerintem ne engedd be a tanoncokat a lakásba. Senki sem kötelez rá, meg már a gyerekeid is nagyok, ilyenkor ki szoktak még járni?nálunk utoljára talán 3 hónapja volt a védőnő, egy éves a fiam.

2011. ápr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!