Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vált ki szinte háborút...

Miért vált ki szinte háborút az, ha valaki megkérdezi, hogy mikor ehet vagy ehet-e már az x idős gyermeke csokit?

Figyelt kérdés

Beírtam a keresőbe a "baba", "csoki" szavakat és az első kérdést elolvasva fogalmazódott bennem meg ez a kérdés.:)

A félreértések elkerülése végett jelentem: van egy 7 hónapos fiam, nem tervezem a csoki adását neki még egy jó ideig. Csak úgy felvetődött ez. A fent említett kérdésben szegény kérdezőt úgy leordították, hogy ihaj.:) Ráadásul eszembe jutott a férjem, aki gyerekkorában nagyon későn kapott csokit, mert anyósom is az egészséges táplálkozásra törekedett, most 25 évesen mégis csokifüggő.:) Gyümölcsöt nagyon ritkán eszi meg, de a csoki jöhet minden mennyiségben. Na akkor ez hogy van?:)


2011. ápr. 26. 16:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Túl van ez misztifikálva! Ahogy apukám mondja mindig: ésszel kell mindent csinálni! Biztos,hogy fogok adni a gyerekemnek csokit, csak nem mindig és nem minden mennyiségben. Miért ne ehetne? Nem vagyok ez a őrült egészség-fan, hogy csak gyümölcs, csak bio stb., aztán a gyerek meg sírva jön haza az oviból, hogy mindenki eszik rajta kívül csokit. Nem tömni kell a gyereket csokival, hanem néha adni neki!

Bár mondjuk nekem igen csak adott rendesen édes jó anyám csokit, mégsem lett semmi bajom. Egészségesek a fogaim, nem vagyok elhízva!

2011. ápr. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom...talán a lázadozók adhatnának megfelelő választ.

Én is adok,bár nemrég kapott először a kisfiam,azóta nagyon megszerette.( januárban múlt 2 éves) Mértékletesség a kulcsszó és az,hogy ésszel csináljuk.A cukor is része kell,hogy legyen a fejlődő gyerkőc étrendjének.

Felszisszenek,ha mondjuk egy 8-9 hónapos kisgyerek szájába nyomják a csokit,de mit tehetek?!Semmit és semmi közöm hozzá,csak én másképp csinálnám.



Hatalmas harcot vívok az édesség ellen,felnőtt koromra olyannyira hozzászoktam,hogy kínlódok,ha nem ehetek csokit,és nagyon nagyon nehéz "leszokni" róla.

az egész gyerekkorom arról szólt,hogy napi 2 szelet ilyen-olyan csokoládét kaptam szeretetpótlás gyanánt.Ettem és ettem hosszú évekig,most meg itt vagyok.Én hiszem azt,hogy ez nagyban befolyásolta az étkezési szokásaimat.Nem szeretném,ha a kisfiam így járna ezt illetően.

2011. ápr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Egyetértek Veletek, és köszönöm, hogy válaszoltatok.:) Igen, a mértékletesség a lényeg szerintem is. És fontos az is, hogy megismertessük a gyermeket vele.
2011. ápr. 26. 19:14
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a mai világban nem kérdés ez, nem is értem, hogy vetődik fel, hiszen lehet kapni annyi nagyon jó minőségű csokoládét. Az én kisfiam cukorbeteg és veszek neki, olyat, amiben egy táblában 16 gramm szénhidrát van, tömény kakaó és kakaóvaj az egész. És ebből kap egy-egy kockát, amiben gyakorlatilag nincs is cukor (mert összesen 2 gramm szénhidrát van benne)És aki nem cukorbeteg, vannak ezek a csokik gyümölcsökkel, szerintem finomak is.

De ha valaki olcsó, rossz minőségű csokit ad a gyerekének, legyen 8 hónapos, akkor sem okoz nagy kárt, mert sok benne a cukor. Ennél sokkal veszélyesebb és egészségkárosítóbb élelmiszerek vannak. Pont a múltkor állította valaki, télen az egészséges étrend jegyében szőlőt kell adni a gyereknek és micsoda felelősségteljes anya az ilyen, mert adhatna csokit. Hát bennem pont az fordult meg, igen, inkább egy adag bevonómassza, mert a kényszer érett, agyon permetezett, vegyszerezett szőlő. Aki ki tudja honnan utazott jó pár hónapot. És olyan vegyszerrel van befújva, hogy éretlenül leszedik, út közben megérik, a boltban friss, ropogós és sehol egy muslinca.

2011. ápr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Épp erre gondoltam én is: a gyümölcsökre, amik külföldről jönnek, de még itthoni is lehet, ha nem a saját idényében kapható.

Amúgy én ínyenc csokiimádó vagyok: az étcsokiért élek-halok, minél több a kakaótartalom, annál fenségesebb!:)

2011. ápr. 26. 20:51
 6/17 anonim ***** válasza:

Orulok ennek a kerdesnek :)

En is ugy gondolom ahogy ti. Ez az egesz tul van lihegve.

z en fiam 22 honapos es O is szereti a csokit( mint en :D) es bizony szokott kapni, persze MERTEKKEL tehat nem csokival tomom. A kinder tojas a kedvence, azt szoktam neki venni. Tejcsoki, minosegi es az a kinder tojas az nem tul nagy csoki. Altalaba felet kap egyszerre. Raadasul O eleg vekony (apja alkat) igy nem is art neki.

Gyumolcsot, zoldseget es kap minden nap. Es meg egy kis nathan kivul nem volt beteg!

2011. ápr. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Az a legjobb, amikor bemásolják az egyes ételek összetevőit.:) Csak az a baj, hogy pl. a sima kenyérben, amit a boltból veszünk, annyi az adalék, hogy sokan meg sem ennék, ha tudnák, hogy hogyan készül. (A férjem nagybátyja pék.)

Nem csokin kell tartani azt a gyereket, de szerintem nem jó a túlzott eltiltás sem.

2011. ápr. 27. 09:41
 8/17 A kérdező kommentje:

Ja, meg a másik kedvencem, amikor "én nem adok csokit, még sosem evett csokit, tejszeletet szoktam neki adni". Na a tejszelet mivel egészségesebb 1-2 kocka minőségi csokinál?

Persze mindenki úgy csinálja, ahogyan akarja és jónak látja, de el kéne gondolkodniuk, mielőtt nekiugranak egymásnak, ill. szegény kérdezőnek.

2011. ápr. 27. 09:53
 9/17 anonim ***** válasza:
Igen, sokan annyira felháborodnak, ha valaki másfél, kettő éves gyereknek ad csokit, nem értem, hogy miért. A mértékkel adott csokitól semmi baja nem lesz, nem hízik el! Nálunk abszolút nincs édességmegvonás, csokitilalom. Én inkább a nyalóka, cukor, gumicukor ellen vagyok, a csokit százszor jobbnak tartom, ha édességről van szó, és jómagam cukrokat nem is szoktam venni a gyerekeimnek. Ha csokit veszünk, soha nem tejbevonó masszából készültet, hanem finom tejcsokit, étcsokit. A kisfiam tavaly is megkóstolhatta a csokimikulást, a csokinyulat, még nem volt két éves.
2011. ápr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
szerintem meg szinte mindenki ad a gyerekének csokit azok közül is, akik itt azt állítják, hogy nem. Mindannyian szeretnénk tökéletes anyák lenni és mindanyian tudjuk, hogy nem vagyunk azok. Csak van aki ezt nehez éli meg, és azt hiszi, hogy leírja amit csak szeretne megtenni, akkor az meg is történik. nem tudom, hogy értitek-e, mire gondolok.
2011. ápr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!