Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A jövő év szökőév, babatervező...

A jövő év szökőév, babatervezők gondoltatok már erre?

Figyelt kérdés

Született vagy szült valaki február 29. napján?

Első babánkat tervezzük és számolgattam ha pont úgy esnék teherbe, hogy pont azon a napon szülnék nem is tudom mit éreznék!?:-)


2011. ápr. 26. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátnőm február 29-ei, de én nem látom ezt olyan misztikusnak. Normális, aranyos nő, de nem ettől lesz egy gyerek se Einstein vagy szépségkirálynő.
2011. ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
csak négyévente kéne ajándékot venni, vagy miért lenne jó?
2011. ápr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pont hogy nem lenne jó!! Nem szeretnék február 29.-én szülni!:-)
2011. ápr. 26. 16:18
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 2008. 02. 29-én szültem meg a kisfiamat. Nem így terveztem, sőt eleinte alkudoztam az orvossal, hogy csak ne akkor szülessen meg. (mintha ez így működne)

Február 21-re voltam kiírva. Végül nehezen de aznap hajnalban indult meg a szülés, (mellette amúgy aznap indították volna) és úgy voltam, hogy akkor már legyünk túl rajta.

Eléggé furcsa, hogy tartjuk ugyan a születés"nem"napját, mivel az évek ugyan telnek, de csak jövőre lesz neki igazi első szülinapja.

Azért valami minden évben hiányzik.

2011. ápr. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szia!

És Ti mikor ünneplitek a 'nem'szülinapját, 28.-án?

Ez tényleg olyan furcsa lehet...

Persze tudom ettől "nem dől össze a világ", és nem is lehet ezt kiszámítani, de azért mégis...nem lehet az igazi...

2011. ápr. 26. 17:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

a szökőnap febr. 24-e, nem febr. 29-e.


A köztudatban, és sok naptárban is rosszul értelmezik a szökőnapot, és február 29-et hiszik annak. Valójában a szökőnap 24-én van, persze csak a szökőhónapban, ami ugye a szökőév februárja. A 23-a utáni névnapok pedig ennek megfelelően egy napot csúsznak ilyenkor. Hogy miért pont 24-e? - Hagyománytiszteletből.

2011. ápr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Aki szökőévben született Elemér napján, február 29-én, nyugodtan ünnepelheti születésnapját a többi évben február 28-án. Kellemetlenebb a helyzete annak, aki szökőévben született február 24-én, szökőnapon, neki valóban csak négyévente van születésnapja. Az eltolás mindenkit érint, aki február 24-28 között született, nekik elméletileg négy évente illene egy nappal elcsusztatni születésnapjuk ünneplését.
2011. ápr. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mókás lehet aznap születni. Én január 1-én születtem, az is klassz.

Amúgy nekünk 2008. február 29-én volt az esküvőnk, direkt ezt a napot választottuk, mert vicces (szerintünk).

Egy ismerős kislány 2008. március 1-én született, de már 29-én voltak fájásai az anyukának, aki végig ezen imádkozott, hogy csak ne aznap szüljön, ő sem akarta a 29-et.

Anyukám febr 28-án született, aznap nem volt szökőév.

Nem olyan rossz dolog febr 29-én születni (szülni), szerintem sokkal rosszabb például karácsony szenteste szülni vagy pont szilveszter éjjelén, amikor más dolga is lenne az embernek.

Én rendes voltam anyuval annak idején, ő még elment egy csendes mulatságba, csak jan 1. délután születtem meg :)

2011. ápr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen dolgok inkább jók, mint rosszak, legalább ennyivel is "kitűnünk" a tömegből :)

Tudom miről beszélek, mert dec. 25-én születtem :) Mindenki sajnál miatta, pedig semmi rossz nincs benne. Miután munkaszüneti nap, így (szinte) sosem kellett dolgoznom vagy suliba mennem aznap és a családom, barátaim körében ünnepelhettem és tök jó karácsonyi bulik szoktak lenni :)

Meg ezt legalább (majdnem) mindenki megjegyzi, ahogy a feb. 29-ét is :)

2011. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok.


Kérdezted, hogy mikor tartjuk a születésnapját. Úgy gondolom, hogy mivel febr. 28-án még nem született meg, így inkább március 1-én, illetve március első napjaiban tartjuk. Jövőre pedig remélhetőleg febr. 29-én.

Látom a válaszokon, hogy többen írják, hogy igazából febr. 24-e a szökőnap. Tény, ami tény, de febr. 24. minden évben szerepel a naptárban, míg február 29. csak 4 évente.

Mikor megszületett a kisfiam,a védőnőm ezt írta a gratuláló sms-ben: "különleges napon, különleges gyerekek születnek"

2011. ápr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!