Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki 3*2 dopogytet szed, az...

Aki 3*2 dopogytet szed, az szülés után fokozatosan hogyan hagyhatta el, milyen ütemben?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Én Cordaflexet szedtem, de ha jól tudom, mindkettő magas vérnyomásra való. Nekem a szülés után másnap egyből abba kellett hagynom, mert visszaesett 100/65-körülire a vérnyomásom egyből.
2011. ápr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első válaszoló bocsi hogy megkérdezlek de most olvastam el a mellékhatásait ennek a gyógyszernek ez meddig tart?Ugyanis én is dopegytet szedek de marha drága 1800 és már egyszerüen nem bírom viszont nézem ennek a gyógyszernek az árát nem vészes ,de félnék szedni a mellékhatások miatt.Van 2 gyerekem kicsik még plussz 3 hós babás vagyok.És oda is van írva hogy akár szívinfarktus is lehet.Nem féltél szedni,Te mire kaptad?
2011. ápr. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a dopegytet nem ismerem, annak nincs mellékhatása?

Nekem nőgyógyász írta fel, és bizony megválogatta, hogy mit írhat, mert pl. amit a háziorvos írt, azt ki se engedte váltani, mondván azt terheseknek nem meri adni!

3*1-et kellett szednem, de azt mondta, hogy jóval a napi max mennyiség alatt van, amit én szedek belőle. Nekem annyi volt, hogy miután bevettem, lenyomta a vérnyomásom és emiatt szívdobogás érzésem volt kb. fél óráig + kivörösödtem tőle (lábszáram, arcom, kezem). De gondolom ezt mindenképp dokinak kell eldönteni, mit ír fel.


35-36. héttől szedtem kb a betöltött 38-ig, mert akkor született meg a fiam. Szóval max 3 hetet. Nem nagy gyógyszerpárti a dokim, szóval csak végszükségben ír valamit.

2011. ápr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Most nézem, szóval azok a mellékhatások voltak, amit ír a gyakori mellékhatás rovatban:

Szív-érrendszeri: szívdobogásérzés

Bőr: az arc kipirulása, melegségérzettel társulva


A szívinfarktus esélye kevesebb mint 1:10 000-hez :) És az is valószínűleg az alapbetegség következménye.


De látom, az első harmadban nem lehet szedni... Én meg ugye csak a legvégén kaptam.

2011. ápr. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok .köszi hogy válaszoltál.Nem nincs mellékhatása nagyon jó kis gyógyszer és mint írtam marha drága heti 1800 az sok nekem.
2011. ápr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, az még lemaradt, hogy terhességi magas vérnyomásra kaptam, előtte sose volt vérnyomás problémám. Most is 24. hétben járok, egyelőre még normális vagy alatta van, de valószínűleg megint magas lesz a végén :(
2011. ápr. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért a tájékoztatóján annak is van mindenféle mellékhatása :D


Szívbetegségek és a szívvel kapcsolatos tünetek: pulzusszám csökkenés, felálláskor való megszédülés.

Idegrendszeri betegségek és tünetek: arcidegbénulás, tompultság, akaratlan mozgások, agyi keringészavar tünetei (beszéd-, vagy látászavar, féloldali végtaggyengeség), pszichés zavarok, mint pl. rémálmok, zavartság, depresszió, szédülés, érzészavar (bizsergés), a nemi vágy csökkenése, nagyon ritkán (10 000 betegből kevesebb mint 1 beteg tapasztalhatja) Parkinson-betegségre jellemző tünetek (remegés, az izmok merevsége, csoszogó járás).

Légzőrendszeri és mellkasi betegségek és tünetek: orrdugulás.

Emésztőrendszeri betegségek és tünetek: vastagbélgyulladás, hányás, hasmenés, nyálmirigy-gyulladás, fájdalmas, illetve fekete nyelv, émelygés, székrekedés, hasi fájdalom, puffadás, fokozott bélgázképződés, szájszárazság, nagyon ritkán (10 000 betegből kevesebb mint 1 beteg tapasztalhatja) éles hasi fájdalommal, hányással járó hasnyálmirigy-gyulladás.


Te is magas vérnyomásra kapod? Neked a terhesség előtt is magas volt?

2011. ápr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!