Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dániel mellé Dávid? Számít,...

Niktoon kérdése:

Dániel mellé Dávid? Számít, ha két név nagyon egyforma?

Figyelt kérdés
Most babát várok, és már van egy kisfiúnk, akit Dánielnek hívnak. A második babán úgy néz ki, hogy fiú lesz, és mindkettőnknek tetszik a Dávid név! Viszont anyukám meg tesóm nagyon ellenzi a Dávidot, mert azt mondják, hogy a két név majdnem ugyanolyan és hogy nem illik egymás mellé. A párom azt mondja, hogy ne törődjek velük, mert ez a mi babánk, és igaza is van, de anyumék folyton csesztetnek! Ráadásul nem is nagyon tetszik más fiú név! Mit gondoltok?
2011. ápr. 28. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem gond!

A nagyobbat gondolom általában Daninak hívjátok, a Dávidot meg nem kell becézni, ezért nem fog annyira hasonlítani!

Benjámin-Bendegúznál pl lehet gond a becézésnél...

2011. ápr. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szerintem megválaszoltad magadnak: a párodnak is neked is ez tetszik, ennyi bőven elég:) nyugodtan hívjátok Dávidnak, nagyon nagyon szép név, anyukádék meg úgyis befejezik a csesztetést, ha látják, hogy határozott vagy. ne hagyd, hogy lebeszéljenek, mert egy életen át bánni fogod!
2011. ápr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem egyforma a 2 nev!

Annyi hasonlosag van benne hogy ugyan az a 2 elso betujuk.

Az egyik hosszu nev es becezheto a masik rovid es nem lehet annyira becezni.

A dallamuk sem hasonlit.

Szerintem csak jol esik belekotni valamibe anyukadneknak....vagy nem tetszik neki ez a nev.

2011. ápr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a rokon lányok Kinga és Kitti, folyamatosan gondolkodom előtte, hogy megszólítsam őket, most melyik nevet is mondjam? Hasonló eset nálatok is, de ha ez tetszik, ne törődj senki véleményével!
2011. ápr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagyon szép név mind a kettő,é illik is egymáshoz!:))A ti gyereketek lesz,és az a fontos,hogy nektek nagyon tetszik!:))
2011. ápr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem egyforma a ket nev es teljesen mas a jelentesuk is. Egyaltalan nem gond. Es szerintem is szep nevek.
2011. ápr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem van Dávidom és Danim is. Ez eszünkbe sem jutott a névválasztáskor, hogy túl egyforma lenne a kettő. Mindkettő gyönyörű bibliai név. Lényegében csak az első két kezdőbetű egyezik, de akkor egy testvérpár nem lehet Renáta és Rebeka? :)


A párodnak igaza van, nektek kell hogy tetsszen. Anyukád meg a tesód majd hozzászoknak, utóbbi a saját gyerekét úgy nevezi el, ahogy akarja.

2011. ápr. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nem gáz.

ismerősömnek van benjámin és bendegúz. a becézésük hasonló, beni és benji...

2011. ápr. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyaltalan nem gond. Baratnomnek is 2 kisfia van az egyik Mark a masik Mate. Szerintem gyonyoru mindket nev. En nem foglakoznek senkivel.
2011. ápr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gond.

Nekem van Erik nevu fiam, ha lenne meg egy fiam, akkor szivesen neveznem Ervinnek. Azert nem fog ez megtortenni, mert a legidosebb gyermekunk is fiu, viszont az o neve teljesen eltero. Nem szeretnem, hogy diszkriminalva erezze magat, vagy epp a picik, amiert az o neve kulonbozik.

2011. ápr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!