Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » HA én álláskeresési járadékra...

HA én álláskeresési járadékra megyek a gyest átadhatom nyugdíjas nagyszülőnek?

Figyelt kérdés
Fiam április 6-án töltötte a 2-öt, és 7-etől gyesre mentem. Most úgy néz ki, hogy lesz munkám, de ahhoz le kell mondjak a gyesről, mert kell hogy álláskereső legyek. Mivel szülés előtt is az voltam, és nem merítettem ki a járadékot, így most az jár nekem. A nyugdíjas nagypapa felveheti a gyest? Júni 1 től meg dolgozni fogok. Illetve még van olyan kérdésem, hogy be lehet e adni csak délelőttre a gyereket bölcsibe? Vagy ha bölcsi, akkor nincs gyes? A gyes igénylő papíron ez van : "Háromévesnél fiatalabb, illetve napi 7 óránál hosszabb intézményi elhelyezés esetén a nagyszülő részére gyermekgondozási segély nem jár." Értelmezésem szerint, ha fél napos (8-12-ig)akkor a nagyszülő felveheti a gyest, hisz a másik fél napban ő gondozza, míg én haza nem érek. Kérlek segítsetek, mert nagyon szorít az idő, és nem tudom mi legyen.
2011. ápr. 29. 17:43
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondat háromévesnél fiatalabb, illetve napi 7 óránál hosszabb intézményi elhelyezés esetén a nagyszülő részere gyes nem jár. Ez szó szerint van a letölthető nyomtatványon. NEm olvastam el, hanem copy-ztam fent. Nagyon elkeserít, ha nem lehet, mert 6 órában nem keresek valami sokat, és a gyessel meg pont kijönne annyi, ami a GYED volt. Sajna nagyon számít minden kis FT-is. :(
2011. ápr. 30. 13:56
 12/12 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy másoltad, de nem jól értelmezed sajnos:( Ha ezt a mondatot kiragadod a szövegkörnyezetből, akkor lesz rád nézve kedvező értelmezése, ha meghagyod szövegkörnyezetben, akkor sajnos egyértelmű, hogy nem jár.


Így értelmezd:

"A nagyszülői gyermekgondozási segély igénybe vétele esetén az ellátásra való jogosultságot nem érinti, ha a gyermek háromévesnél idősebb és a napközbeni ellátást biztosító intézményi (pl. bölcsőde, óvoda) elhelyezés a napi 7 órás időtartamot nem haladja meg."


Ez egyértelmű, 3 feletti gyerek, ÉS 7 óránál rövidebb bölcsi - jár a gyes.


Ha a következőt ennek fényében értelmezed:

"Háromévesnél fiatalabb, illetve napi 7 óránál hosszabb intézményi elhelyezés esetén a nagyszülő részére gyermekgondozási segély nem jár."


Ha a kicsi 3 évesnél fiatalabb, akkor nem jár, ha az ellátás a napi 7 órát meghaladja akkor sem jár. Ez nem külön szabályozás, hanem az első bekezdéshez kötődően értelmez. Vagyis mindegy, hogy melyik érvényesül (3 évnél fiatalabb kor, vagy a 7 óránál hosszabb ellátás) a gyes már az egyik fennállása esetén sem jár.


Tehát nincs olyan kedvezmény, hogy 3 évesnél fiatalabb, de 7 óránál rövidebb ideig van bölcsiben esetén járna. Ezért az illetve kötőszó.


Sajnálom.

2011. ápr. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!