Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért pisil be szándékosan a...

Miért pisil be szándékosan a kisfiam?

Figyelt kérdés

3 éves a kisfiam.Kb. 1 éve nem pisil be a délutáni alvásnál.Az első naptól kezdve soha nem volt baleset.Kb. 1 hónapja viszont bepisil.Egyre jobban úgy látom, hogy ezt szándékosan csinálja.Nem álmában pisil, hanem ébredés után.Megkérdezem, hogy kell-e neki.Azt mondja, hogy nem és utána fél percen belül bepisil.Az óvodában is alvás után azonnal viszik pisilni, de már az ovónéni is panaszkodik, hogy úgy kell erőszakkal kivinni, mert inkább be szeretne pisilni.Ha valakinek van ötlete segítsen!!

Próbálok minél több időt vele játszani, beszélgetni nagyon aggódom.Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. okt. 12. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Mikor kezdte az ovit? Lehet, hogy amiatt vagy nem született tesó? Olyan, mintha ezzel akarna nagyobb figyelemhez jutni. Esetleg próbáld meg azt, hogy ha bepisil sem kerítesz nagy feneket neki. Átöltözteted (esetleg amíg az ágyat áthuzatolod hagyod a pisi cuccokba csak, hogy érezze mit is jelent bepisilni...persze lehet, hogy levetkőzik)és ennyi. Semmi leszidás semmi sopánkodás, csak egy megjegyzés, hogy a wc-be kell pisilni.


ha viszont tartósan fennáll az állapot érdemes szakemberhez fordulni (pl nevelési tanácsadó, nem kell tőle félni sem szégyellni, hidd el nem csak kezelhetetlen gyerekek járnak oda, értékes tanácsokkal tudnak szolgálni)

2011. okt. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
6%
Mert jó meleg... :P
2011. okt. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az ovit szeptemberben kezdte, de bölcsis is volt.Nem újdonság neki a közösség.Azt mondják az oviban, hogy teljesen felszabadult.Még az alvási pozícióját is figyelték,hogy nem szorong-e, de nem.Sajnos az tény, hogy mostanában próbál minket direkt bosszantani és szinte nevet rajta.Ez az ovi kezdés óta van.Nehéz, mert épp a szigort provokálja, amit próbálunk következetesen tartani, de félek ha nagyon katonásra vesszük a figurát, az sem jó.
2011. okt. 12. 21:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Nos én úgy jártam, hogy 3 éves másfél hónapos volt, mikor már tudta, hogy hova kell pisilni és kakilni. A kaki elég új volt, de szólt, és tudta hova kell menni, maga is ment. Azonban egyszer állt állt, és bekakilt. Majdnem mosoly volt az arcán. Ekkor mondtam neki, hogy tudja hova kell menni, meg ne lássam mégegyszer a bugyiban, mert csipni fogja a popiját,és ez nem vicces. Én tutira láttam, tudtam, hogy tűréshatár próba volt. No jó kíváncsi volt, megcsinálta mégegyszer, és mit mit nem, anyuka a combjára csapott. Hm.. nem is tetszett és nem is ment be a kaka szórakozásból többé.
2011. okt. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos én is rácsaptam a seggére, amikor nem akart a vécébe kakálni meg bepisilt, holott tudta, hová kell. Ha rászóltam, ment, nem volt gond, de nem tudtam egész nap lesni. Egyébként meg pont ez a 3 éves kor, amikor direkt ellenkezik és nézi, hogy kiakaszt-e, direkt rosszalkodik és MINDENRE az a válasz, hogy nem. Csakazértis.

Én viszem ébredés után rögtön, nincs vita.

2011. okt. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 deus111 válasza:
Lehet szomjas!
2011. dec. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!