Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha 3 éves...

Mit csináljak, ha 3 éves fiúnak a szépszó, rendre utasítás nem elég?

Figyelt kérdés
15 perc alatt felforgatja a lakást. Ráborít egy bögre vizet a mosógépre, kiborítja a szennyestartót, beledobálja a tiszta poharakat, ami szárad a mosogatóba a koszos cuccok közé, kipakolja a hűtőt és amit lehet szétken a lakás különböző pontjai, széthajígálj, amit ér. Mindezt negyed óra alatt, amíg pld etetem a kisebbet vagy merészelek zuhanyozni, hogy ne büdösen menjek a játszóra. Már nem tudok mit kitalálni neki. Lefoglalni, ha nem ülök mellett megállás nélkül nem tudom, a rászólást érti, de nem hatja meg, a kiabálás sem rettenti el a rosszalkodástól. Mit csináljak vele? Ígértem ajándékot, meglepetést, poposira verést, hidegzuhanyt, de semmi nem hat rá. Totál le se ...engem. Hogy kell elérni, hogy szótfogadjon? Hogyan kell határozottnak lenni? Másnak is van ilyen viselkedésű gyereke, mert körülöttem egy sem ilyen.
2011. máj. 5. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

Na pont ezért nem akarok gyereket -.-


Azt írod, addig ilyen, amíg a kicsivel, vagy magaddal foglalkozol. Nem féltékenység? Ugyanakkor rosszul tetted, hogy mindent ígértél: nem vagy következetes a szemében. Ez lenne az első lépés a határozottság felé. Ha rossz, nem ordítani kell vele, hanem letojni. Ugyanis azért csinálja mindezt, hogy a figyelmed felkeltse, ha nem sikerül, elhagyja ezt a (csodás) szokását. Akkor foglalkozz vele, amíg jó. Ezt meg is mondhatod neki: addig nem szólok hozzád/játszom veled/stb amíg nem viselkedsz szépen.

Ha jól viselkedik, megdícséred, hogy jó kisfiú, milyen szépen játszik, milyen csendben van.

A pozitív viselkedési mintát erősítsd, ne a negatívat.


Van apa? (bocs a kérdésért)

Vele kell szövetkezni, minden felnőtt ugyanúgy kell, hogy bánjon vele, hogy érezze, ezek a dolgok így vannak, és kész. Nem tehet semmit.

2011. máj. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Bünti?

Az enyém nem ennyire durva, de azért rosszalkodik sokat. Én olyankor elmondom, hogy ezt miért nem kellett volna csinálnia (mondjuk tudja amúgy is),aztán mehet büntibe. Nálunk ez a szobájában, az ajtó mellett állást jelenti, pár percig hagyom. Ha végigordítja, az sem baj. Szerencsére ottmarad. Valamit használ, úgy vettem észre.

Vagy ha valamit direkt kiborogatott, pl innivaló, akkor aznap már csak vizet kapott. Nála ez büntetés, mert amúgy nem nagyon issza meg. Így erről gyorsan leszokott, most mindenre vigyáz, hogy véletlenül se boruljon ki.

2011. máj. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem, nemcsak akkor ilyen, ha etetem a kicsit, hanem mindig. Kivéve, ha ülök mellette és játszom vele vagy mást csinálunk ( olvasás).

Ha "letojom", akkor lépni nem lehet a lakásba, olyan rumlit csinál seperc alatt.

Idegörlő. Biztos valamit elszúrtam már az elején, de hogy mit, azt nem tudom, mert egy 1 éves gyerekkel nem is tudom, hogy hogyan kell úgy bánni, hogy ne legyen belőle ilyen 3 éves. Vagyis, akkoriban amit csináltam nem jó, mert ez lett a vége...Pedig dícsértem meg minden ilyen + erősítést, de valami a fegyelmezésben nem megy nekem. Asszem ezek után mondhatom, hogy nemtudom, hogyan kell.

2011. máj. 5. 12:09
 4/12 A kérdező kommentje:

Ezt a típusú büntit én is próbálom, de nekem nem marad ott és közben, még röhög is rajtam.

Amikor foglalkozom vele, áldott jó, de ha nem, jön a hiszti....vagy mi ez. De egész nap nem lehet csak vele törődni...ma mázlim van, itt van anyukám, ő most lefoglalja. Ja, és persze, csak velem ilyen....

2011. máj. 5. 12:11
 5/12 anonim ***** válasza:

Második vagyok megint. Nem hiszem, hogy te rontottad el, egyszerűen vannak ilyen gyerekek és kész. Az egyikkel könyebb, a másik meg nehezebben kezelhető. Ha túl lesz a dackorszakon, minden helyreáll.

Még két dolog eszembe jutott. Érdemes elolvasni a

A Beszélj úgy, hogy érdekelje... könyvet. Ilyesmikben tényleg jó.

Plusz én ebben a cikksorozatban találtam sok hasznos ötletet és gyakorlati tippet, ami sokat segített:


[link]

2011. máj. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Első vagyok: ha letojod, csak néhányszor szedi még szét a lakást, aztán észreveszi, hogy nem érdekel téged, és leszokik róla. Gyerekek, de azt azért tudják, hogy nem érdemes energiát fecsérelni valamibe, ami téged nem hat meg. Nekem ez mindig bejött.

Meg persze, daackorszak van, ez is igaz. De azzal is sokat segíthetsz magadon, ha nem alkudozol a ygerekkel, hogy mit kap, ha jó lesz, meg ha sír. Legyél következetes: tudja a gyerek világosan, hogy ha rossz, bünti lesz, ha jó, akkor meg jutalom. Szerintem a kisfiad nem érti, hogy hányadán állsz a viselkedésével, ami igaz is.

2011. máj. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbanatni, úgyhogy soraimat kérlek ne úgy olvasd, hogy rossz szandék vezérel, csak segíteni probalok. A problémat nem most kell keresned. Valoszínűleg a 3 év alatt a kontroll nem volt szamara karakteresen meghatarozva altalad. Elérzékenyülhettél, könnyebb utata valaszthattad. A gyerek azt csinalja meg mindenkivel, amit tudja, hogy megtehet, és még egy picit. Masokkal valo viselkedése egyrészt neked is szol, hogy vedd észre, hogy tudok én ilyen is lenni. Lehet benne féltékenység, korosztalybeli sajatossag, dac, típus és az, hogy fiú. Nekem is 3 éves a fiam, és van egy kistestvére. Az én fiam nem ilyen típusú, mint a tiéd, ambar haramiavezér! Nekem nagyon bevaltak a Dobson nevelési könyvek. Valakinek durva, mert ott a fenékre ütés is úgymond belefér a nevelésbe, de ezt ki lehet vonni a sajat értékrendszerednek megfelelően. Én sem ütöm meg a gyerekem, mert nem az a típus, aki nem ért a büntetésből vagy a szobol, de én problémas gyerekekkel, tinédzserekkel foglalkozom, és bizony latom, hogy vannak olyan típusú gyerekek, akiknek viszont muszaj a korlatok megtanulas miatt. De nem is ebbe akartam belemenni. Nincs a fiaddal semmi gond, csak figyelemre vagyik, és szerintem egy kis kontrollra. Ha van kedved beleolvasol a könyvbe, ha nincs, akkor nem. Szorítok, hogy oldodjon az otthoni feszültségetek!
2011. máj. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves első!

Te le tudnád tojni, ha a gyereked napi szinten poharakat tör és tojásokat dobál ki a hűtőből?? Vagy éppen a kukát kiborítja a szőnyegedre?

Majd ha lesz gyereked mégis, akkor másképpen fogod gondolni!

2011. máj. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

15:42

Nincs saját gyerekem, de volt alkalmam a módszert tesztelni. Csak kétszer játszotta meg a kölök, aztán abbahagyta, mert nem érte el vele a kívánt hatást.

A gyereknek meg nem szabad hozzáférnie (üveg)pohárhoz, meg szeméthez. Persze értem én, amit írsz, de a módszer működik, többször bizonyított. Hiába sikítanál belül, halálos nyugodt kell, hogy maradj, és el kell neki mondani, hogy amit csinált, az rossz, és ezért büntit kap. Ennyi.

2011. máj. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A saját gyerekeddel hidd el, hogy nem lennél ilyen elnéző, és egy gyerek mindig feltalálja magát, hogy férjen hozzá olyan dolgokhoz ami tilos.

Írok egy konkrét példát. Kíváncsi vagyok mit tennél a helyemben? A fiam másfél éves és mostanában a vitrinüveget ütögeti, de rendesen erővel. Ezt azért csak nem fogom letojni. Nem az üveget féltem, hanem őt, mert tragédia is történhet egy pillanat alatt, ha eltöri. Elkeríteni nem tudom, így marad a kiabálás vagy a kezére csapás. Szerintem ezt te sem tűrnéd. A hűtőt is kétszer elnéztem, harmadik nap pedig erélyesen rászóltam, azóta nem dobálja ki, azért drága mulatság lenne minden nap.

2011. máj. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!