Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A leendő babám apukája ódzkodi...

A leendő babám apukája ódzkodik attól, hogy a nevét adja a születendő gyermekünknek. Még nem vált el, és attól fél, hogy megnehezítené a válást, ha kiderülne, hogy már a baba is úton van. Voltatok már ilyen helyzetben? Annak mi lett a vége?

Figyelt kérdés

Hogyan "vegyem rá" finoman a Picike érdekében, hogy legalább a nevét adja, hogy ne az legyen a papíron, hogy az apa ISMERETLEN... Égnek áll ettől a hajam...

Nem rólam van szó, hanem a gyerek becsületéről...

Nem zabigyerek, meg nem besikerült..., nem egyéjszakás kalandból lett a Drágám...

Ti mit tennétek a helyemben?


2011. máj. 5. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan miért nehezitené az a válást?Éppen hogy könnyiti.Én a helyedben nagyon kiakadnék...
2011. máj. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Azthiszem lassan megtudod miért romlott meg az exszel a kapcsolata...nem kell ám mindent elhinni amit ilyen férjecskék bizonygatnak az otthon ülő sárkányukról,hidd el hogy ők is meglrik a pénzüket.Egyébként én ezt nagyon megalázónak tartom.Ha nem tudnék rá hatni,és szép szóra sem adná a nevét,én megcsinálnám hogy valakit,akire nagyon féltékeny tennék meg papiron apává.Szemét huzás,de arra már csak magába szál?
2011. máj. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A baba akkor fogant, amikor a ferjednek mar megromlott a hazassaga es kulon koltozott a felesegevel? Tudja ezt valaki igazolni? Marmint azt, hogy mikor volt a kulonkoltozes, mert nyilvan a fogantatas ideje igazolhato.

En nem vagyok ugyved, de jozan paraszti esszel belegondolva ha a kapcsolatuk megromlasa utan lettel te Neki es nem forditva, tehat nem az o hutlenkedese miatt van a valas, akkor nem hiszem, hogy barmit befolyasol a kapcsolatotok.

Es mitol fel? Attol, hogy aranytalanul tobbet kap a feleseg a vagyonszetosztas soran?


En a helyedben nem hagynam annyiban, mindenkeppen felkeresnek egy ugyvedet, aki tisztan elmondja, hogy befolyasol-e valamit a ti babatok erkezese, vagy sem. Ha igen, marmint ugy ertem, hogy a ferjedet jelentos anyagi kar erne emiatt, de tenyleg jelentos, akkor talan varnek egy kicsit, a baba megszuletese utan meg egy ideig a nevere veheti, ugy tudom, hogy eleg hosszadalmas folyamat az apasag meghatarozasa, tehat van idotok.

Ha az ugyved azt mondja, hogy a babatok semmit sem befolyasol, akkor viszont ne hagyd annyiban es meg szules elott irasd ala az elismero nyilatkozatot. Ha igy sem akarna, akkor en erosen gondolkodoba esnek a kapcsolatotok oszintesegerol, mert akkor ott valami bibi van.


Egyebkent meglepo a parod hozzaallasa, mert tervezett baba eseten a ferfiak altalaban rettenetesen buszkek szoktak lenni, hogy gyermeket nemzettek, ez ugymond a ferfiassaguk bizonyiteka, szerintem nagyon sok kell ahhoz, hogy egy ferfi tervezetten osszehozzon egy gyereket, majd ne akarja a nevere venni valamilyen indokkal.

2011. máj. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ki is vagyok akadva, nyugi...

Nem akarok nagyon nekiesni, mert nem akarom, hogy rossz legyen a viszonyunk, pláne most, hogy jön a baba, és az ügyvédet is kicsit durvának tartanám, persze csak akkor, ha ő is tud róla.

Nem szívesen keménykedek, bár az is igaz, hogy a gyerekért bármit...

A teljes történet (mit teljes? hetekig sem tudnám leírni) a következő:

Évek óta együtt vagyunk. Amikor összejöttünk a házassága elég sz*** volt, de volt két kisebb gyerek, tizenévesek.

Eleinte rájuk való tekintettel nem hoztuk szóba a válást, meg van itt egy nem elhanyagolható vagyon, amit sajnál a párom, hogy majd ketté(!) kell osztani. Úgy, hogy a nő a negyedét sem hozta és tette bele... Ahogy lenni szokott...

Csakhogy velem is szalad az idő, még nem volt gyermekem, és értelemszerűen nem elégedtem meg az ő két gyerekével...

Most, hogy itt a baba, lépnie kell...

Nem mondom, hogy leültünk, és úgy terveztük a babát, mert az én párom mindig is nagyon félt ettől a pillanattól. Őt már nem mozgatják olyan erős érzések a gyerekvállalásra, mint engem, pláne nem ilyen háttérrel...

Szóval nem egyszerű, de legalább szeretjük egymást, és ezt nem akarom smasszerkedéssel agyonlőni...

Azért is tettem fel úgy a kérdést, hogy "finoman" hogy lehetne...

Köszönöm, hogy szántok időt a válaszadásra!!!

2011. máj. 5. 20:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az apasági nyilatkozat nem feltétlenül jár együtt azzal, hogy a baba az apa nevét kapja meg. Nálunk az apuka tett teljes hatályú elismerő nyilatkozatot, azonban úgy döntöttünk, hogy a baba az én vezetéknevemet kapja meg. A nyilatkozattételre együttesen kell megjelenni, és ott helyben kell dönteni, hogy mi legyen a pici vezetékneve (apa vezetékneve, vagy anya vezetékneve, vagy a két szülő vezetékneve összekapcsolva).

Tehát dönthettek úgy, hogy a baba a Te neved viselje, viszont a születési anyakönyvi kivonatban az apa nem ismeretlenként szerepel, hanem a tényleges apa lesz feltüntetve. Csak a babát másképp fogják hívni.

Ezen kívül, a születési anyakönyvi kivonat nem nyilvános dokumentum, csak a szülők kérhetnek belőle másolatot (és később természetesen a baba is). Én csak a kincstárba küldtem be, a családi pótlék miatt, sehol máshol nem kérték tőlem.

2011. máj. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja és ugyanolyan helyzetben voltam, mint Te. De pontosan kiköpött ugyanolyan helyzetben. Talán annyi különbség, hogy mi tényleg terveztük a babát, de ezen kívül minden stimmel (feleség, gyrekek széma, vagyon, stb.).

Én egyszerűen megkértem rá, hogy tegye meg ezt a nyilatkozatot, a baba érdekében. Ennyi.

2011. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A harmadik valaszolo vagyok.


Az ugyvedet en nem ugy gondoltam, hogy te nyomozol, hanem kerestek egy hozzaerto valoperes ugyvedet, ha lenyeges vagyonrol van szo, akkor ugyis szukseg lesz ra. Es a paroddal egyutt kikeritek a tanacsat az ugyben, tehat hogy jogilag a veled folytatott viszony es a baba elismerese jelentene-e hatranyt a per soran.

Ha nem, akkor az ugyved elmagyarazza es akkor legalabb nyugodtan a nevere veheti a parod a gyermeket. Jobb lenne.

2011. máj. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

MOndd meg neki, hogy attól, hogy nem veszi a nevére, még az ő gyereke lesz.

Nem fog bekavarni a válásba, de még ha be is kavarna, akkor sem a gyerek NEVE lesz a rizikótényező, hanem a gyerek LÉTE.

Vagyis ha bármi probléma merülne fel a válással kapcsolatosan, annak nem az lesz az oka, hogy egy gyerek az ő nevét viseli, hanem hogy ő az apja. Ez a tény meg abszolút független a gyerek nevétől.

2011. máj. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló történetet ismerek én is. A barátnőm járt így, sajnos ott nem lett jó vége, megromlott a viszonyuk (szerintem nem a név kérdése miatt), hanem a pasi rájött, hogy mégsem akar válni, és visszament a családjához.

Az anya vezetéknevét kapta a baba, eddig talán egyszer látta a férfi a gyereket, de nem kíváncsi rá. Gyerektartást ugyan fizet, de még csak nem is érdeklődik a gyerek után.


Kívánom, hogy te ne így járj... mindenesetre nehéz ügy, és nem is biztos, hogy csak a gyerek neve miatt...

2011. máj. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!