Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A GYED és a GYES között ki...

A GYED és a GYES között ki lehet venni a GYED alatt felhalmozódott szabikat?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy igen, de ma beszéltem a munkahelyemmel és azt mondták, hogy ez így nem szokás :( hanem csak közvetlenül a munkába állás előtt vegyem ki.

Viszont nekem az lenne a jobb, ha a GYED lejárta után kivehetném.

Ha valaki be tudná nekem linkelni az erre vonatkozó jogszabályt, amiben ez benne van, nagyon hálás lennék!

Köszönöm szépen!


2011. máj. 6. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, azt szeretnéd, hogy kiveszed a szabikat, aztán gyesre mégy?

Így valóban nem szokás, sőt a törvény a tényleges munkábaállás előtt teszi a munkáltató kötelezettségévé a szabadság kiadását.


Gondolj bele, ha kiveszed a szabikat, akkor elküldik, aki a helyedre jött, hiszen aktív állományba kerülsz, majd a szabik után visszamégy passzívba? Ez nagy kitolás a munkáltatóval, így erre nem kötelezi őket törvény.


Azt megteheted, hogy kiveszed a szabikat, és utána elmégy táppénzre, ha jön a második baba, ez teljesen korrekt,de az együttműködési kötelezettség rád is vonatkozik, nem ugrálhatsz fizetés nélküli szabiról fizetett szabira, majd vissza.

Lehet félreértettem, de én úgy értelmeztem, hogy maradnál gyesen, de most kellene több pénz, ezért gyorsan kivennéd a szabikat, aztán maradnál gyesen tovább.

Ha nem jól értettem, akkor bocs.

2011. máj. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen jogszabály, de értelmetlen is lenne kivenned most. Egyrészt újra munkába kellene állnod, aztán kivenni a szabit, utána meg újra kellene igénylened a munkahelyeden a fizetésnélküli szabit. Ráadásul ha GYED után nem kezded meg a GYES-t, akkor rövidebb ideig jár, a lejárta után pedig kész, nincs semmi jövedelmed.
2011. máj. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én pont így csináltam, kényszerűségből, és a munkáltatóm javaslatára.

A Gyed lejárta után elkezdtem a szabadságot letölteni, miután letöltöttem Gyes-en és fizetésnélküli szabadságon vagyok. Azért így csináltuk, mert pedagógusként dolgozom, és csak idén szeptember 1-jétől tudnak újra foglalkoztatni, és akkor már aktívan kell dolgoznom, tehát nem lehetek szabin. És nekem is így volt jobb, mert a téli fűtésszámla mellett nem jöttünk volna ki a pénzből.


Szóval, lehet így csinálni, ha meg tudsz egyezni a munkáltatóval, nekik tudniuk kell a jogi hátterét is.

2011. máj. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: az viszont igaz, hogy rám még a régi Gyes szabály érvényes, nem tudom az új milyen változást hozott ezen a téren.
2011. máj. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

igen, jól értetted Kedves Első, a több pénz miatt gondoltam erre

nincs most helyettem senki, rám várnak

egyelőre nem lesz 2. baba, csak a kisfiammal szeretnék egy kicsit még itthon lenni amíg anyagilag bírnánk a GYES melletti itthonlétet

egyszer pár hónapja már feltettem ezt a kérdést, és akkor mindenki azt írta rá, hogy ez így mehet

2011. máj. 6. 14:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Én kivettem. Szükségem volt a pénzre!!!

Mielőtt munkába kellett volna állnom, írtam egy kérvényt, hogy kérem a továbbiakban a fizetés nélküli szabimat!

2011. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

14.02.-es vagyok.

Írásbeli nyilatkozatot kell küldeni tértivevényesen a munkáltatóhoz, vagy személyesen átadni, hogy mikortól szeretnéd a szabikat elkezdeni letölteni, és egy pontos dátummal arról, hogy mikortól szándékozol AKTÍVAN munkába állni.

2011. máj. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!