Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Na ilyen esetben mi lenne?...

Na ilyen esetben mi lenne? Megtörtént Veled ilyen?

Figyelt kérdés

2.gyermekem 2éves korában mentem vissza dolgozni, 8 órában. Viszont 2 hónap munka elteltével pozitív lett a terhes tesztem. Az első 2 terhességem is veszélyeztetett volt már szinte az elejétől (nyitott méhszáj), így ha most is táppénzre kerülök, kapok-e majd GYED-et, és ha igen, mi lesz az alapja.

A dokival úgy beszéltük meg a télen, hogy ha szeretnénk 3.babát, akkor még nem műtene meg méhszájplasztikával, csak a 3. baba után. De nem hittem volna, hogy ilyen hamar sikerül, hisz mindegyik terhességem nehezen jött össze.

Szóval, az a fő kérdésem, hogy ilyenkor, GYED után, 2-3 hó munkaviszonnyal milyen juttatásban lesz részem, és táppénzre, majd TGYÁS-ra, GYED-re jogosult leszek-e. Határozatlan a munkaszerződésem.


2011. máj. 6. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Az a jó,ha határozatlan.Mindenre jogosult leszel(TGYÁS,GYED),amennyiben nem szakadt meg a munkaviszonyod(márpedig nem szakadt meg,ahogy a soraidból kiveszem).Ám,hogy mi lesz az alapja,majd egy nálam jobban informáltabb személy megírja(remélem).2 gyerekes anyuka
2011. máj. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Elméletileg a bruttó béred lesz az alapja. Viszont, jól járj a dolgok után, mert engem most szív@ttak meg tökre. Nekem azt mondták, hogy a táppénz nem számít bele a biztosított időbe. Hogy ez most így van, vagy nem azt nem tudom, de én most itt idegeskedek, hogy mi lesz, mert ha a táppénz nem számít bele akkor nem vagyok jogosult... Remélem Te nem kerülsz ilyen helyzetbe. Gratulálok a babához, sok boldogságot :)
2011. máj. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!