Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi határozza meg a viselkedést...

Mi határozza meg a viselkedést? Mennyiben számítanak a gének, mennyiben a nevelés?

Figyelt kérdés
Ha egy gyerek megszületik, akkor annak már a génjeiben előre meg van határozva, hogy milyen tulajdonságai lesznek később, vagy a gének a neveléssel elnyomhatóak? A válaszokat valami internetes linkkel alá tudnátok támasztani? kössz!
2009. márc. 10. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ez nagyon érdekes téma!!!!!!!!!!!!

én is várom a linkeket.

2009. márc. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

az előző vagyok.

[link]

2009. márc. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Befolyásolják a veleszületett gének, de nagyobb részben befolyásolható.

Pontos arányt nem tudok, és nagy hülyeséget sem akarok mondani, de talán nagyjából negyedrészt öröklött, a többi alakítható

2009. márc. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70% gén, 30% nevelés. Én olvastam könyvekben. Linket nem tudok küldeni, de ha nagyon érdekel a könyvek címét megkereshetem.
2009. márc. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
feherkatalin.hanoi.hu/upld/nevelmea3.ppt Itt pont erről van szó.
2009. márc. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
www.konyvkereso.com/kieg/kk-8065_kk-7273_mk-1320101313-21.pdf -
2009. márc. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én pedagógus vagyok. Tanultam pedagógiát és pszichológiát a suliban. Valóban a gének és a nevelés nagy hatással van a személyiség fejlődésére, de emellett a környezet is befolyásolja. Ha csak 70-30% lenne az arány, akkor szinte hiábavaló lenne minden igyekezet a szülőktől, a családtól és a pedagógusok részéről. Igaz, a nevelés nem mindenható, de következetes munkával igenis elnyomhatók az öröklött tulajdonságok. Ha mindenki eleve meghatározott tulajdonságokkal születne, akkor nem lenne értelme a nevelésnek... Az előző linkeket én küldtem, igazán nem olvastam végig :), de úgy néztem, használhatók. Ezek mellett ha beütöd a nevelés, öröklés szavakat a google-ba, rengeteg használható linket találhatsz.
2009. márc. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!