Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Győzzetek, meg! Hogy KELL...

Győzzetek, meg! Hogy KELL nekünk a 3. gyerek?

Figyelt kérdés

2 ovis korú gyerekem van, de szeretnénk harmadik gyereket is. Szerintetek bevállaljuk?


Családi házban lakunk Balcsinál, átlagos anyagiakkal rendelkezünk.

Várom az érveket és az ellenérveket, hogy te mit tennél a helyemben.


2011. máj. 8. 23:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Ugyanezt a kérdést ma már olvastam...
2011. máj. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
2011. máj. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Ha vadidegen, névtelen, virtuális emberektől vársz meggyőzést, akkor inkább felejtsd el az újabb gyereket.
2011. máj. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
46%
Nekem négy van, de nem átlagos keresettel. Egy téli hónap olyan 600 ezret visz el mindenestől. Viszont ennek a dupláját keresem meg. Átlagos fizetéssel még a kettő is sok néha. Szerintem.
2011. máj. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
Akkor legyen ha mindketten akkarjátok amíg gyözködni kell addig ne.
2011. máj. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%
Én ehhez csak annyit fűznék, hogy gondoljatok azokra az időkre is, mikor mind a 3 gyerek az élet kapjukában fog toporogni majd.. esetleg egyik másik majd végzős a suliban. És mi lesz veletek akkor? Hány évesek lesztek? Lesz munkátok, lesz egészségetek, együtt lesztek még? Én azt látom, sokan vállalnak be a vakvilágba 3-4-5 gyereket, persze amig kicsik, addig nincs is nagy gond, csak mikor a gyerekek önállósodnának.. de még nincs hozzá semmijük.
2011. máj. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%
Így van, nem csak arra az időszakra kell gondolni amikor a gyerekek még kicsik. Meg is nőnek egyszer, és nem mindegy mit tud segíteni a szülő ilyenkor.
2011. máj. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Mi 3-an voltunk testvérek átlagos anyagiakkal, de örülök neki, mert felnőtt korban is ott segítünk egymásnak, ahol tudunk.


3 jobb, mint 2, bár anyagilag nehezebb, de mégiscsak jobb a nagyobb család. Viktornak is igaza volt ebben! Mert 2 gyerekes családok mellett kihal a magyarság, 4-et már nehéz felnevelni ha az anyagiak nem túl jók, így az ideális létszám a 3, úgyhogy hajrá!

Ha újra gyerek lehetnék, és választhatnék, akkor inkább a 2 testvért választanám, mint a jobb anyagiakat.


Szóval legyen 3. gyerek!

2011. máj. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
10%

"Én azt látom, sokan vállalnak be a vakvilágba 3-4-5 gyereket, persze amig kicsik, addig nincs is nagy gond,"

Vakvilágba főleg egyes kisebbségiek vállalják be. Átlagos vagy jobb körülmények között élőknél inkább 1 vagy 2 a jellemző! :(

2011. máj. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem is elég fura, hogy ezt itt kérdezed meg :)

Az élet nem kiszámítható sajnos, csak a "most"-ra tudtok ezért "alapozni". Ha szeretnétek, akkor hajrá! Szerintem tök jó lehet gyerekként, és majd felnőttként is, ha van két testvéred. Pláne a Balatonnál családi házban.

Ha meg a csúnya anyagiakat nézzük, mint az előttem szólók: lehet, hogy nehezebb, de azért nem 3x annyira ugye és pozitívuma, hogy nyugdíjasan is minél több gyerek tud támogatni titeket, annál jobban jártok ti is meg a gyerekek is.

2011. máj. 9. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!