Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Korházba míg bent leszel...

Korházba míg bent leszel voltál, akartad hogy a nagyobb gyerkőc meglátogasson? Hogy jobb neki?

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen akartam. Megrázó élmény. Ha elfogadsz egy jó tanácsot, a naggyal többet törődj egy ideig, és előtte ne nagyon dicsérgesd a kicsit. Mármint a kelleténél jobban és látványosabban ne.
2011. máj. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én több mint egy hétig feküdtem bent. Arra az időre mamát odaköltöztettük hozzánk.2 éves volt a nagy. Majd belepusztultam, de nem engedtem, hogy arra az 1 órára bejöjjön. Nem is volt vele semmi gond otthon, elvolt nagyon szépen. Aztán az utolsó napokban már nem bírtam tovább, mondtam, hozzák be. Nagyon rossz döntés volt. Amikor meglátott elsírta magát, majd elköszönéskor nem bírtunk vele, és onnantól kezdve itthon minden fejre állt, teljesen kivolt, anyát akarta. Jobb lett volna neki ha nem jön be. tudtam ezt, de mégsem bírtam ki.
2011. máj. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A nagy 2 éves 9 honapos - teljes öntudatra ébredt - fiúcska volt, amikor megszületett a testvére. Sokat gondolkodtam én is, hogy mit csinaljak. Végül amellett döntöttem, hogy ne hozzak be a korhazba. 4 napot voltam bent a kicsivel, addig a szüleimnél volt a nagyfiú. Mar előtte is sokat ment több napra nyaralni, így fel sem tűnt neki, hogy miért kellett mennie. Nem bantam meg. Nem bírtam volna ki se ő, se én, ha bejön. A baratnőm, amikor a 3. babajat szülte, bement hozza a két nagy (2 éves és 3 éves). Azt mondta, hogy nem ölelték meg a nagyok, és nem vettek tudomast rola. Nagyon fajt neki.


Az a par nap nem olyan vészes. Nalunk hozott a kicsi ajandékot a nagynak, és sokkal többet foglalkoztam a naggyal - mondhatni szinte a kicsi rovasara - és így 2 hét alatt atvészeltük a testvérharcot. Imadjak azota is egymast.

2011. máj. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3-szor szültem, de egyszer sem volt bent nálam egyik gyerek sem. Eleve olyan vacakul voltam, hogy minden látogatót a hátam közepére kívántam, másrészt nem akartam, hogy a gyerekek így lássanak, vagy ehhez kapcsolják a kistesót.


Elvoltak a nagyival, mint mindig, és otthon, a megszokott környezetben találkoztak először a kistesóval.

2011. máj. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze!

Csak 14 honap a korkulonbseg, nekem mar a korhazban toltott harom nap is tobb volt, mint kellemetlen. Nem akartam bent maradni. (A nagyobbik gyerek kulfoldon szuletett es ott elso nap hazamehettunk, ugy jobb volt.) Nalam sokat bent volt a "nagyobbik" gyerek, pont miatta kertem magam egy agyasba, az volt az egyetlen lehetoseg, hogy ne csak a folyoson tudjunk talalkozni. Szoval altalaban 10-11 korul bejott a ferjemmel, ott aludt is velem delben, 3-4 korul hazamentek es a ferjem meg kesobb 6 korul visszajott es 8-ig velunk volt. Addig a nagyobbikra a nagyik vigyaztak.

2011. máj. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
22 hó különbség, bejött minden nap látogatni, nagyon is jó volt, neki is és nekem is. Hiába mondta neki apa, hogy anya kórházban van a hugival, mégis valahogy jól esett neki mindezt látni is, és így sírás nélkül elvolt nélkülem pár napig.
2011. máj. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

18 hónapos volt a nagy, amikor született a kicsi. Én nem akartam, hogy bejöjjön hozzánk, nem is jött.

"Csak" 72 órát töltöttünk bent, ki lehetett bírni (bár egyik éjjel végig sms-eztünk a férjemmel, hogy mennyire hiányzik a nagy). Tuti, hogy nem bírtam volna ki sírás nélkül ha bejön, azt pedig nem szerettem volna, hogy úgy lásson. Inkább arra összpontosítottunk a picivel, hogy hamar beinduljon a tejem és mehessünk haza. Így is lett :)

2011. máj. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!