Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennél ha ilyen helyzetbe...

Mit tennél ha ilyen helyzetbe kerülnél? (anyagi jellegű kérdés, két kicsivel)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az alábbi esetek közül hogy választanál:

Van egy lakáshitel, 20 év múlva jár le. Jelenleg 7,6 millió ft tartozás van rajta, a mostani értéke 6 millió (svájci frank alapú).

A havi törlesztőrészlet 70.000 ft, a családi összbevétel 240 ezer.

Hitel, rezsi, mobilok, internet, személyi kölcsön kifizetése után marad: 100.000, ebből tankolás (munkához kell) 15.000, pelenka, popsitörlő, fürdető 10.000.

Marad 75.000 ft 4 főre.


Megoldások:

1. élni ebből az összegből, nyilván nem az éhenhalás szélén, de az alapcuccoknál többre nem igen elég, nyaralás kilőve, betegség ne legyen, és ne egyszerre kelljen mindenkinek új cipő. Különórák majd, drága hobbi a gyerekeknek kizárva.

Ehhez az összeghez apuka dolgozik (fizikai munka) h-p-ig reggel 7-től este 6, 7 és a havi 8 nap hétvégi napból 4-5 napot.


2. Apuka kimegy külföldre, kéthavonta jön haza egy hétre, plusz nyáron egy hónap. Kb. 2,5-3 év alatt ki lehet így fizetni a lakáshitelt.


Mit választanál? Miért?


2011. máj. 16. 13:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Én biztos endgedném a páromat, h menjen külföldre. Az a pár év nagyon nehéz lenne, de ha hosszútávban gondolkozol, akkor így sokkal jobban jársz.
2011. máj. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

A másodikat, nyilván erős kötelékre van szükség, mert ha nem bíztok egymásban a 3 év alatt tönkremehet a kapcsolat, míg a férjed kint dolgozik és ritkán találkoztok.

A lakáshitelt hamarabb kifizetitek és utána jobban éltek, a gyerekeknek is jobb lesz.

2011. máj. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Eladnám a házat, és vennék másikat. Én nem szeretném, ha a férjem ilyen keveset lenne velünk. Hétvégén nem volt itthon, majdnem megbolondultam a hiányától, hogy nem tudok vele beszélgetni, holott hívott telefonon, de az más. A három gyereknek is borzasztóan hiányzott.
2011. máj. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Apukám ki ment még gyerekkoromban. Sérültem nem is keveset, mert Apás voltam. Aztán kitalálták menjünk ki mi is, de akkor már annyira más volt az egész családunk. Ha engem megkérdeztek volna a szüleim azt mondom, így utólag, amikor már nekem is van egy lányom, hogy inkább éltem volna rosszabbul, de boldogan. Ja, és a szüleim házassága már évek óta romokban hever, mert megviselte őket a különlét.
2011. máj. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
35%

Egyértelműen a külföldet. 20 évre eladósodni, az nagyon sok. A gyerekek meg csak egyre többe fognak kerülni (divatosan akarnak öltözni, drágább könyvek kellenek, netán egyetemre mennek...), ráadásul oktatáson (különóra) nem szabad spórolni! Az befektetés a gyerek jövőjébe!

Külföld úgy, hogy kéthavonta hazajön a férjed, egyszerűen szuper. Mások jó ha félévente haza tudnak jönni kicsit. Nyáron tudtok együtt nyaralni.


Engedd ki külföldre.

2011. máj. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

2.

Hamar kifizetném a hitelt és utána éldegélnék hitel nélkül

(nem lehet a hitelen változtatni??? euró vagy forint alap??)

Neked van munkád ahová visszamehetsz a gyed után???

2011. máj. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én az elsőt.


A másodikat akkor, ha mi is kiköltöznénk (ebben simán benne lennék, külföldön nevelem a gyerekeimet és jobbak a tapasztalatok, mint otthon).


Tényleg, miért nem költözik ki az egész család?

2011. máj. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

huuuh, nehéz ügy.2-3 év nagyon hosszú idő úgy, hogy 2 havonta 1 hétig látjátok apát...meg aztán a gyakorlatban nem is biztos, hogy mindig összejönne.Mi is gondolkozunk, hogy férjem kimenjen, de max 1-2 hónapra és aztán visszajönne, ha tovább kéne maradni huzamosan, akkor mennénk mi is...

Ti nem tudtok kimenni ha van lehetőség a kinti munkára?

2011. máj. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a volt férjem külfödön dolgozott és mondhatom hogy a kapcsolatunk ezt nem bírta.


A második kecsegtetö, de nem mindenki bírja akarja.


Ha a férjednek nincs olyan kokrét munkája most amit nem találna egy fél év múlva sem, akkor azt tanácsolnám, menjen ki csak félévre. ezalatt a fél év alatt amit apuka keres szinte semmit ne költsetek.


a baj a külfödi munkával hogy szépen keres, de otthon a család meg szépen költ. haza jön a férj és hoz persil mosóprt, hoz márkás ruhákat, meg otthon anyuka is elmehet fodrászhoz stb... vagy is a költekezés is nagyobb lesz. és ott tartotok majd egy év múlva hogy jól éltek, de félre rakni semmit nem tudtok.


én dolgoztam egy külfödli cégnek, munkásokat adtunk egy cégnek kölcsönbe. vagy is láttam a munkám során a családokat és a költekezésket. havi 2000 € körül kerestek az emberek, de minden hónapban jöttek elölegért, mert már elfogyott.

2011. máj. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Nem tartóztatom, igazából közösen akarunk döntést hozni, és nem a kettőnk kapcsolatát féltjük, hanem a gyerekeket.

A nagy 2,5 éves fiú, apa az isten :-) a kicsi lány 8 hónapos, neki egyelőre én vagyok a legfontosabb.


Eladni nem lehet, ma voltunk a banknál, hogy miket lehetne tenni, de mivel több a hitel mint az értéke a bank akkor engedi eladni, ha a különbözetet kifizetjük. Nem tudjuk.

Forint alapúra se enged átváltani, csak új szerződést kötni forintra, de akkor a hitelbizt. érték 75%-ig ad hitelt (jelen esetben 4 millió) a többi 3,6-ot ki kell fizetni.

Mikor felvettük a hitelt, 5,85 m ft-ot vettünk fel, havi 28 ezerrel. Aztán jött a válság :-(

2011. máj. 16. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!