Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szocpol kérdés? Ha a férjem...

Szocpol kérdés? Ha a férjem idén tölti a 35-öt, de amúgy minden kritériumnak megfelelünk, nem leszünk jogosultak? Én 29 vagyok.

Figyelt kérdés
Ha biztosan tudja valaki,azt nagyon megköszönöm!!!
2011. okt. 14. 10:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Még hatályba se lépett a törvény.
2011. okt. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Senki sem tudja még bizonytalanul sem, egy csak tervezet, és ötvenszer változhat, mire törvény lesz belőle.
2011. okt. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi,ezzel én is tisztában vagyok!

De az,hogy "35 év alatti házaspároknak" járna,nem hiszem hogy megváltoztatják. Csak ezért gondoltam,hogy meg merem kérdezni...

2011. okt. 14. 11:10
 4/16 Sera válasza:
100%

Rákerestem és a hitelinfonál tettek fel egy hasonló kérdést bemásolom ide, nemtudom mennyire segít.

A korotok egyezeik,lehet,hogy más nem.Meg kell várni a törvényt,abból majd kiderül pontosan.


2011. október 13. csütörtök | 12:42

Tisztelt Hitelinfó!

Tisztelt Hölgyem/Uram!!!

Kérdésem a következő lenne. Tudatában vagyunk, hogy 2012. január 01-től újra lehet szocpolt igényelni új lakás építése, korszerűsítésére és még sorolhatnánk. Nekem 2 gyerekem van, a férjem betöltötte a 35.életévét. Én nem vagyok csak 29 éves. Egyik fórumon sem és sehol sem olvastam róla, mi van ebben az esetben. Szeretnénk kihasználni a szocpolt 2 gyerekre, építés céljából. Csak annyit olvastam róla, hogy 35 év alatti házaspárok kaphatják. Én szeretném igénybe venni. Vagy a 35 év alatti házaspárokra vonatkozik, hogy gyerek bevállalással kaphatják meg? Két gyerekre szeretném igénybe venni. Az én esetemben lehetséges lesz? Vagy nem, mert a férjem 35 év felettinek minősül?

Válaszát előre is köszönöm.

Tisztelettel.

129Hitelinfó

2011. október 13. csütörtök | 17:24

Kedves Érdeklődő!

A jelenleg ismert információk szerint a 35 éves korhatár a “vállalt” gyermekek esetére vonatkozik.

Az újonnan bevezetésre kerülő szociálpolitikai kedvezményt új lakás vásárlására vagy új lakás építésére lehet majd igényelni.

További pontos információ a támogatási rendelet kihirdetése után várható.

2011. okt. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
Ronadt jó, hogy ha nem vagyunk házasok (feleslegenek tartom), van 2 gyerekünk, de már 35 évese is elmúltunk, akkor mi már le vagyunk írva??
2011. okt. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a gondom... Én ugyan 27 vagyok, de a férjem 38, és "csak" 1 gyerekünk van. Nagyon-nagyon remélem, hogy elég lesz az egyik tagnak 35 alatt lennie!
2011. okt. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 35 év felett is adnak talán max.45-ig ha van legalább 2 gyermek. De azt tudni kell, hogy elég sok kritériumnak kell megfelelni a lakásnak is. Pl. megyei jogú városban asszem 15M-ig más városban pedig 12M-ig lehet csak vásárolni és a szobák száma is meg van határozva, hogy hány fél szoba lehet vagy kell és hány szoba stb... szóval nem adják könnyen, mi nem tudnánk kihasználni.
2011. okt. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
előző, így van, de te is elírtad, pont a legdurvább kritériumot, miszerint vásárlásra nem adnak, csak építésre :/
2011. okt. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Eltörölték a korhatárt!Ám ezzel együtt máson is változtattak.
2011. okt. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ngayon köszönöm,kiváltképp Serának!!! Remélem lesz belőle valami,jövőre szeretnénk lakást venni,lehetőleg év elején...
2011. okt. 17. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!