Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kb. havi mennyi ezer kell egy...

Kb. havi mennyi ezer kell egy kisbaba felnevelésére?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül most a fontosabb babakellékek? Mennyi kell az elinduláshoz és ahhoz, hogy normálisan fel tudjam nevelni? Tudom, hogy később csak egyre drágább lesz, ovi+suli stb. Mennyi támogatást ad az állam és milyen formában? Mennyit kapok ha terhesként már otthon maradok és mennyit kapok utánna? Gyes-t vagy gyedet kapok? Hogy van ez? Ti mertek / mernétek vállalni gyereket ebben a világban. Jelenleg 80e-t keresek.
2011. máj. 12. 10:36
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

a babakellékek 10 ezer alatt megvannak -

kis fésü, kencék törölköző


elinduláshoz kb. 150.000,- alap és mindig legyen mihez nyúlni

szóval havi szinten kell ez az.


igen az ovi suli drága...


az állam ad:

gyes: állandó 26.000,-

anyasági -egyszeri- 62.000,-

ha volt munkaviszonyod gyed. tgyás ... fizufüggő.


terhesként a táppénz aktuális szabályai szerint kapsz

utánna gyedet ha volt munkád elötte ha nem csak gyest .


nem fizetésfüggő ha megértél rá és szeretnél babát akkor nyugodtan vállalj.


a lányom anno negyedmillió ft volt kezdésnek

Nekem a két éves lányom havi szinten 6-7 ezer ft- játékok szórakozás -

az etetése minőségtől függ elég sokba van hetente kell a hütőt telepakolni.


a kistesó 70.000,- - második baba -

2011. máj. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Nekem nincs állásom mégis merek, hisz 30 vagyok, tovább nem akarok várni a csodára.

Férjem sem keres jól, albérletben vagyunk, de a gyerek fontosabb attól, hogy az anyagiak miatt lemondjak róla.


Fel lehet nevelni gyereket úgy is, hogy turkálóból, vateráról veszed a ruhákat, felszerelést, később elvan ő százmillió játék és ilyen-olyan különóra nélkül is, csak szeressétek.

Sok sikert!

2011. máj. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

A párod nem keres? Egyedül ne vállalj gyereket!

A költség pedig attól függ,hogy olcsóbb vagy drágább holmikat veszel. Szoptatod,vagy tápszert veszel neki,vagy anyáink módszerével eteted.

Ez minden családban más költséget jelent.

2011. máj. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem lehet kérdés.

Egy gyerek felnevelése nem csak pénz kérdése. (Persze az is kell hozzá, ha te magad is éheznél, nem tudnád ellátni, de erről gondolom szó sincs.)

2011. máj. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

első v.


turizok én is szinte mindent amit lehet ez plusz költség de nem havi szinten .. elég random alkalmanként 2000,- körül. havonta kétszer tudok menni.

2011. máj. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi most várjuk az első babánkat, és mindent meg kellett vennünk, mert a családban nincs kisbaba. Azt kell, hogy mondjam, nem gondoltam, hogy ennyibe lesz... Minden aprósággal együtt 200 000Ft-ot számolni kell rá, úgy hogy nem a márkás legdrágább cuccokat vettük. Sok mindent vettem kuponnal, nagyon kedvezményes áron, a ruhákat vateráról vettem, 1 db új ruhácskát vettem, amibe majd hazahozzuk a kórházból. Szerencsére olyan helyzetben voltunk, hogy mikor megtudtuk, hogy jön a baba, akkor elkezdtünk félrerakni, így valamivel egyszerűbb volt, illetve jó alaposan körbenéztem, hogy mit hol kapok meg a legjobb áron, és minőségben. Hogy a továbbiakban mennyibe fog kerülni, még nem tudom, majd meglátjuk. Sok sikert! 37 hetes kismama.
2011. máj. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha van az ismerőseid közt olyan akinek már nagyobb a babája és már nem akar gyereket tőlük is ellehet kérni,vagy megbeszélni egy baráti árat, a babafelszerelésekért. Ha újonnan kell megvenni akkor nagyon sokba van.

Amikor már megvan a baba, akkor is változó, h mennyi. Leírom nálunk ez h alakul:

15 hós koráig szopizott addig nem kellett tápszer, mostmár 1 hónapja eszik ez havi szinten(2x kap egy nap)kb. 5000 ft, de egy csecsemőnél ez kb. 15000

Pelenka olcsó nem márkás, de jó minőségű kb. 5000/hó

baba étel(joghurt, szalámi, gyümölcs, zöldség) kb. 3-4 ezer

ruha turiban veszek, ha veszek, de a ruhák 90%-át kapjuk rokontól

fürdetőszer 500 /hó

időnként játék

Ha beteg gyógyszer(szerencsére ez nem gyakori nálunk).

Még ha nem is költesz feleslegesen akkor is min. 15-20 ezer kell a gyerekre és még nem jár oviba .

2011. máj. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

indulónak (babakocsi, kiságy, törölközők, újszülöttruhák, hordozó, kenguru) mi kb. 100.000-ből megúsztuk, de a 150 a maximum. persze ez 9 hónap alatt, így már nem is olyan nagy az összeg:) minden turis, bolha- és lomipiacos, nekünk erre telt. szoptattam, 6 hónapos kora után a gyümölcs, zöldség, joghurt, mostmár husi, stb. szerintem minimum egy tízessel megdobja a nagybevásárlást. moshatós pelust használunk, csak éjszaka adok rá eldobhatót. a ruhákat folyamatosan turizom, ahogy nő és szoktunk kapni is. játékok úgyszintén. az államra ne nagyon számíts...

mi kb. 180 ezerből élünk hárman+építkezünk, de mindig van mit enni és tiszta, rendes ruha is akad.

2011. máj. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Gratulálok minden anyukának és kismamának. Még annyit szeretnék kérdezni, ha dolgoztam, akkor csak gyedet kapok, vagy megkapom mellé a gyest is? Köszi! Válasz: A párom is dolgozik, de van, hogy őis csak 100-t vagy annyit se tud hazahozni, ezért vagyok megijedve. Most is alig élünk meg, mi lesz ha a keresetem fele ennyi lesz..? Sajnálattal olvastam, hogy egyikőtök sem nevelheti ruházhatja kedvére a gyermekét. Spórolni, spórolni... más gönceit hozdani... más babakocsijában sétálni vinni... hát igen ez a szomorú valóság!Sajnos ez nálunk is így lesz. Kiváncsi voltam, hogy vannak -e olynok, akik mindent megtudnak adni a babájuknak, de sajnos ez nem így van. Szerencsére az szüleim eltették az én+tesó+unokatesók ruháit, még a járokám is megvan. Majdcsak lesz valahogy. Köszönöm szépen a válaszokat! Mindegyikőtöknek egészségben gazdag gyemekfelnevelést kívánok!
2011. máj. 13. 07:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Természetesen csak a GYED-et kapod+családit.


Magyarországon sajnos ez a helyzet, akinek van csepp esze, menekül nyugatra, ebben az országban a magyarnak nincs jövő!!

2011. máj. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!