Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbaba mellett hogyan tudtok...

Kisbaba mellett hogyan tudtok főzni, marad rá időtök?

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia, nekem egész kényelmesen belefér az időmbe a főzés. Általában frissen készül minden nap, a babám 1 éves, reggeli után öltöztetem és lemegyünk a boltba vagy a piacra, hazafele benézünk a játszóra, vagy csak sétálunk, tízóraizik és 11 körül szokott elaludni 1 órára, akkor simán elkészülök. Mire felébred, kész az ebéd, amiből marad vacsorára is. De van olyan is, ami lassan fő (pl. marhahús gulyáslevesbe), hogy azt előző este teszem fel, amikor már elaludt a drágám, lehűtöm a kádban, vagy kirakom az erkélyre és reggel mehet a hűtőbe.
2011. okt. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mire marad-e idő? A babára vagy a főzésre?

A főzés max. 2 óra, de az már a 'nehezebb étel' kategória nálam. A babára marad még 22 óra. Nem kell állandóan babusgatni, meg kell tanulnia, hogy anyukájának más dolga is van. Nekem nem volt semmi segítségem, így hamar belerázódtam és a fiam sem szenvedett semmi hiányt abban az 1-2 órában, míg főztem. Amúgy egy pár hetes baba mellett sokkal könnyebb házimunkázni, mint egy 2 éves mellett, aki rángat hat felé.:)

2011. okt. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én hajnalban kelek, akkor főzök mindig. Mire ő felébred, kész az ebéd.

9 hónapos a baba, állandóan mászik, ha fent van, nincs nyugi. (Bár ahogy olvasom fentebb, ez egyre nehezebb lesz :)

1 hetes kora óta én főzök, de általában egyszerre 2 napra. Nagyon bonyolult kajáknak csak hétvégén állok neki, ha a férjem is itthon van.

2011. okt. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyszerű ételeket kell főzni és akkor lesz idő mindenre!


Előétel: pl. krumpli leves, húsleves, köménymagleves, gyümölcslevesek stb.

Főétel: pl. Rántott hal vagy csirkemell, sült hús (pl. csirke comb), paprikás krumpli, ananászos csirkemell stb.

Köret: rizs, krumli püré

Desszert: pudding, tejberizs, piskóta (megyes, csokis stb.) stb.


Én a lányom születése előtt kb. 1 évvel tanultam meg főzni, ha az ember tényleg akar is főzni akkor akkor kell, amikor a gyerek alszik vagy korán reggel vagy este. Így a babával is lehet foglalkozni, mert mire felkel kész az ebéd, ja és én sem 1 napra, hanem 2 napra főzök.

2011. okt. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amíg egy gyerekem volt, simán főztem minden nap.

Most a kettő mellett picit nehezebb, de megoldom.

Nem csinálok bonyolult kajákat soha.

2011. okt. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amíg kisbaba volt a babám, mindenre volt időm. Mostmár másfél éves elmúlt, így már nehezebb, de a déli alvás alatt-előtt elintézem így is. Igazuk van a többieknek, az egyszerű kaja 1 óra aktív munkával kész. Nem kell bonyolult kajákat főzni, olyanoknak (derelye, szilvásgombóc) csak akkor állok neki, ha a kicsi alszik. Én is 2 napra szoktam főzni.


1 gyerekes, 32 hetes km

2011. okt. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Írd le a babád napirendjét és hogy minek kell beleférnie a napba. Mennyire van a bolt, mikor van otthon a párod, mit szoktatok hétvégén csinálni? Így könnyebb lenne segíteni.

1 és 3 éves gyerekeim vannak, naponta főzök, 2* 1,5 óra jàtszótér. De csak jó szervezés, napirend mellett működik.

2011. okt. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

En csak ket naponta fozok, de mindig is igy igyekeztem (akkor is, amikor nem volt gyerek).

Gyerek egyebkent ketto van, a kicsi ketto, a "nagy" harom eves.

En korankelo vagyok, de a gyerekek is azok, viszont az elso oraban nagyon tompak, meg nem annyira aktivak, igy akkor isszak meg a tejet, akkor nezhetnek meset (reggel es a delutani alvas utan is kb egy ora mesenezes van), ezt szoktam arra kihasznalni, hogy kavezzak egyet, odarakjam azt, ami hosszabb fozest igenyel, ha pepecselni nem kell vele, akkor gyorsan feltakaritom kozben a konyhat. A pepecselos fozest akkor csinalom meg, amikor reggeliznek, akkor ugyis a konyhaban vannak a szemem elott, ha meguntak, akkor rajzolnak, konyvet neznek, azaz a verbalis segitsegemmel jatszanak. De sokszor feloltoztetem oket es kimennek az udvarra. Mondjuk ez nekem konnyu, mert a konyhabol a komplett udvart belatom, ami nem nagy es nem lehet elbujni, mindig szemelott vannak, de nem vagyok a sarkukban, csak akkor avatkozom be, amikor kell.

Ha elkeszult az etel, akkor a felet ki is hutom, dobozolom es meg a hutobe.

Bennunket egyaltalan nem zavar, hogy masnap is azt esszuk, en diakkorom ota igy csinalom, mert akkor foiskolaskent albi es diakmunka mellett maskepp ehenhaltunk volna, tobbre jott ki a napi fozes, mintha ket napra valot fozok, szoval ez csak megszokas nalam/nalunk.


Bevasarolni en mindig elozo nap szoktam (tehat a nem fozos napon kigondolom a masnapi ebedet es a delutani setank kozben bevasarolok).

2011. okt. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a fiam segít főzni. Ha gyúrok valamit, kap egy kis tésztát, amivel játszhat, ha pucolnom kell valamit, jön, és kér belőle (répa, alma, burgonya). Két éves. Amikor kisebb volt is mindig jött a konyhába, van egy saját fiókja, azt pakolászta.
2011. okt. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kisbaba mellett a legegyszerűbb főzni.

Amikor már 1,5 éves és le kell kötni a figyelmét, vag yamikor már 2,5 éves és mindenre rákérdez hogy "miért" és mindenben segíteni akar vagy pedig játszani kell vele megállás nélkül... NA akkor nem egyszerű főzni.

2011. okt. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!