Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ciki lenne, ha...

Szerintetek ciki lenne, ha kisbaba mellett,27 évesen kezdeném el a jogot?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, hogy nem késő vajon?? Már van egy diplomám, de nem igazán szeretnék abba visszamenni dolgozni.
2011. júl. 15. 12:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát pont jogot szerintem ilyen idősen már nem éri meg. Mire kitanulod olyan szintre, hogy talán rendes munkát kapj érte az minimum 10 év.

Pláne, hogy nem annyira keresett szakma. Nagyon túltelített az elmúlt időszakban. Nehéz vele munkát kapni.

Egy baba mellett.... Nem éri meg.

2011. júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
nem javaslom a jogot, nálunk az egyetem tele van fizetőssel, akik 6-7 évig ott dekkolnak, aztán szereznek egy diplomát, és nem tudnak vele elhelyezkedni...
2011. júl. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én sem javasolnám, Van ismerősöm ő is jogot tanult közben megszületett a gyereke majd utána sikerült diplomáznia, az utolsó évében egyáltalán nem tudott munkát vállalni mert annyi tanulni valója volt hogy egyszerűen semmi ideje nem volt. A feleségét meg a gyereket addig a szülők is támogatták anyagilag. Persze lediplomázott de a mai napig nem tudott elhelyezkedni azóta meg már eltelt 2-3 év ha jól tudom. És örülnek hogy valami kisebb munkával megtudnak normálisan élni valahogy. Ha nagyon tanulni akarsz akkor olyat keress amit szeretnél és el is tudnál vele helyezkedni.
2011. júl. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 ava87 ***** válasza:
Az vele a gond, hogy nagyon sokáig tart. És itt nem is az az első számú probléma, hogy babád van, hanem hogy talán ennyi idősen már kicsit késő belevágni. De nem akarom elvenni a kedved, végül is ki tudhatja, lehet, hogy sikered lesz vele.
2011. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Én nem az életkorodban látom a legfőbb nehézséget, hanem a baba melletti tanulásban. Én 25 évesen kezdtem a jogot, 30 évesen fejeztem be, szintén másoddiplomának szereztem. Iszonyú nehéz volt munka mellett, 5 évig se szabadság, se egy jóízűen eltött estém nem volt mert állandóan tanulnom kellett (volna), vagy tanultam, vagy ha nem, akkor a lelkiismeretem miatt éreztem rosszul magam. Alig vártam, hogy vége legyen. Utána született meg a kislányom, mellette biztosan nem tudtam volna tanulni. Főleg úgy, hogy eleinte se nappalod se éjszakád nincs, hulla fáradt vagy. MEllé még egy jogot bevállalni nagyon nagy áldozat, nekem lehetetlen lett volna.

Azzal nem értek egyet, hogy nem tudnál vele elhelyezkedni, mert rengeteg helyre kell jogász, a magánszférától kezdve a közigazgatáson át, mindenhova. Nekem ha csak a HR diplomám lenne, akkor azzal felköthetném a gatyaszárat itt ahol én lakom. Így, hogy van jogi is, máris kellettem az önkormányzathoz.

Tehát összességében megéri elvégezni, de gyerek mellett lehetetlennek tartom. Biztosan vannak olyan anyukák, akik meg tudják szervezni. Én ezt nem bírtam volna.

2011. júl. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem ciki, csak ahogy leírták, késő. Mire végzel (tegyük fel csúszás nélkül, de ez elég nehezen kivitelezhető, főleg gyerek mellett..), gyakornokoskodsz...mire odaérsz hogy mint jogász dolgozhatnál, közel lennél a 40-hez, és akkor még semmi neved a szakmában (gondolom nem ügyvéddinasztia leszármazottja vagy). Szerintem felesleges pénzráfordítás lenne. :(


Esetleg ha valami mást tanulnál? Mi a jelenlegi szakmád?

2011. júl. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Van egy szociálpedagógus diplomám, de ezen belül (családsegítő, gyerekjólét nem szeretnék foglalkozni).

Egyedül a fogyatékkal élőkkel szeretek foglalkozni, vagy nők érdekképviselete érdekelne valamilyen formában. Olyan, ahol hatékonyan lehet segíteni, annak, aki maga is szeretné.

A családsegítő -bocsánat- de egyáltalán nem hatékony. Az ottani klienseknél nagyobb eredményt lehet elérni még a fogyatékkal élőkkel is. Ezt tapasztaltam.

2011. júl. 15. 13:23
 8/18 anonim ***** válasza:

Én is 27 évesen kezdtem, és baba mellett fejeztem be.

Ha nem feltétlenül ügyvéd akarsz lenni, akkor megéri. Jogászként akár a közigazgatásban is dolgozhatsz, ott kapva kapnak a jogászokon. Ha van hozzá kedved nyugodtan vágj bele.

2011. júl. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Úgyhogy a gyógypedagógia is szóba jöhet még...
2011. júl. 15. 13:23
 10/18 A kérdező kommentje:
Jogon belül tehát nem feltétlenül ügyvéd akarok lenni. Sőt, egyáltalán nem :)
2011. júl. 15. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!