Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én nem tudok elvegyülni...

Csak én nem tudok elvegyülni a játszótéri anyukák között? Már nem is szeretek oda járni a társaság miatt.

Figyelt kérdés

A legtöbb anyuka nagyszájú, harsogó, egyszerűen nem tudok velük egy hullámhosszon beszélgetni, tisztelet a kivételnek, persze pont az az 1-2 anyuka jön tök ritkán akiket kedvelek (lehet nem véletlen!?), de szorosabb viszonyban velük sem vagyok, csak eggyel.

A legtöbb beszél a semmiről órákat, és ha csatlakozok is a társalgáshoz, szinte levegőnek néznek, nem lehet mellettük megszólalni. Az meg hogy oda-vissza kommunikáció legyen, az teljességgel elképzelhetetlen.

Igazából már nem izgat a dolog, pedig tudom, hogy engem is kibeszélnek, de nekem nem megy ez az üres pletykálkodás.

Csak az érdekelne, más is van ezzel így?

Mit tegyek? Erőltessem a beszélgetéseket - csak hogy ne lógjak ki a sorból - vagy tegyek ahogy érzek és félrevonultan játszunk a fiammal? Ő egyébként is jól elvan magában.


2011. máj. 23. 16:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom az iskolában sem tudtad megtalálni a hangot az osztálytársaiddal, és a céges bulikon sem te vagy a központ.


Nem baj, miért is kellene az anyukákkal jópofiznod? ha te ilyen vagy akkor nem kell velük lenned. Habár nem is tudom hogy tudsz velük lenni, mert azért a gyerekedet kísérni kell néha ide oda, pl egyik mászóka másik, még ha egyedül is csinálja.


nálunk ilyen nagy bratyizás nincs. én a szomszéd csajjal megyek legtöbbször, vele meg max egy két másikkal elbeszélgetünk, de van hogy ülünk és ennyi. ha nem szolok egy szót sem az sem baj.


szerintem kicsit kisebbség érzeted is van.

2011. máj. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is ugyanígy vagyok, mint te:-) Én azt szoktam csinálni, hogy a fiammal játszom, ő 16 hónapos, így megyek utána állandóan. Előbb-utóbb hozzánk csapódik egy kisfiú-kislány, majd az anyukája is. Beszélgetek a másik ygerkőccel, megdícsérem, váltunk pár szót az anyukával is, ha valami bizalmasabbat kérdez, akkor csak "általánosságban" válaszolok. Majd a fiam már megy is tovább, tehát túl sok csevejre nincs idő. Szóval én inkább a fiammal foglalkozom, de kedves vagyok a többi gyerekkel, anyukával, így nem lehet ránk panasz:-)
2011. máj. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem voltam bratyizós. Volt egy-két anyuka akikkel szívesen beszélgettem, de bizony gyakran voltam "egyedül" a játszin az éppen kicsi gyermekemmel. Már csak azért sem, mert az én időbeosztásom eltér sok anyukáétól. A másik, hogy én nem szeretem a nagy csapatos padon ülős mamitalálkozókat. Én szeretek sétálni (és nem a padon ülni a babakocsi mellett) a játszótéren homokozni. Aztán csak kevés anyuka csatlakozik így hozzánk. Na meg nálunk megy a veszek a gyerekemnek, de a tiédnek, meg a másikénak is, ne nyeljen szegényke. Persze azt mondom, ha olyasmi van, kínálják meg egymást, de nem tartom jónak a veszünk egymásnak dolgot. Tanulja meg a gyerekem, hogy nem lehet mindene amije a másiknak van. Kínálni kínáljon, de miért kellene azért mindenkinek egy csomag cukrot venni, mert én veszek az enyémnek? Na mindegy, szóval nálunk most ez a divat én meg ebben nem veszek részt. Lehet különc vagyok, de nekem így jó. A pletykákat sem szeretem. Beszélgetni jó, de engem nem érdekel, hogy Mancika kivel csalja Pistikét. Az sem, hogy miért rontja el xy a gyerekének a nevelését. Ilyennek is lenni kell.
2011. máj. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
én is így vagyok vele: megyek a gyerek után, ha valaki (főként gyerekek) odajön, beszélgetek, játszok vele, de nem veszék részt az össznépi traccspartiban. egyszer hallgattam végig egy ilyet, olyan pofátlan kibeszélés volt ( egy percben hátában a kés, a másikban, mikor gyanútlanul odajött, már édesem-drágám-hogy vagy.....), hányinger. felesleges ezt pszichoanalizálnod kedves első, az embernek ehhez agy van gyomra, vagy nincs. nem kell hozzá kisebbségi érzés, vagy gyerekkori elfojtott trauma.
2011. máj. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Hasonló, én is így szoktam lenni. Szerintem ennek többek közt az is lehet az oka, hogy én egyáltalán nem vagyok "anyukás", és nem is nagyon kedvelem az ilyen felszínes csevegéseket, amik a játszótéren folynak.

Pedig amúgy elég jól tudok idegen társaságban is kapcsolatot teremteni másokkal, de valahogy ez nem az én terepem.

Szóval én azt csinálom, hogy vagy játszom a fiammal, vagy rejtvényt fejtek, vagy olvasok. Ez van, nem azért megyünk, hogy én csevegjek, gondoskodom a saját szórakozásomról ilyenkor is.

2011. máj. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem vegyülök, inkébb szemlélődöm és magamban jókat nevetek.

valahogy nem is kívánom a vegyülést,

2011. máj. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

előző

Igaz 2 gyerekem van, de soha nem éreztem magam anyukásnak, ráadásul nem értettem,hogy hogyan lehet valakivel, akit nem is ismerek a semmiről órákig beszélni.

Nekm ez nem megy és nem is hiányzik

2011. máj. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Engem is biztosan kibeszélnek, de magasan teszek rájuk :)

Amíg kicsi volt a gyerkőc addig mentem utána, játszottam vele. Most is így van, de most már hozzácsapódik néha a gyerektársasághoz, és ekkor nincs rám szüksége.

Szépen előveszem a könyvem, leülök a közeli padra vagy akár homokozó szélére és olvasok :) fél szemmel a prücskömet is szemmel tartva.

2011. máj. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Én nem is akarok vegyülni, annyira nem szimpik. Nagyon nem vártam ezt az időszakot. Én sem vagyok az a harsány, nagy pofájú, ősanya. De ami játszó közel van, sokszor mint a heringek, annyian vannak, akkor nem is maradunk. Szerintem engem is kibeszélnek, főleg amikor először voltunk a homokozóban, magassarkúban voltam, he-he. Én is megyek a kisfiam után, ha valaki szimpi, pár szót váltunk, de barátság még nem kötődött így.
2011. máj. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

En is kicsit igy vagyok de nekem van egy baratnom, vele szoktunk menni es ugy teljesen jol elvagyunk. Fiaink is raadasul egyidosek.

Nalunk is van egy klikk es tul harsogjak egymast, borzaszto hallgatni is. Mikor elhallgatnak akkor minket bamulnak es latszik,hogy ilyenkor megy a duma rolunk

Az utolso valaszolohoz tarsulok mert engem is azert utalnak mert kimegyek a jatszoterre csinosan , kisminkelve es nem szakadt es macko nadragba zsiros hajjal. Raadasul 22 eves vagyok es fiatalabbnak is nezek ki a koromnal.

Gondolom azert se vagyok nepszeru mert az egyik fo bandatag gyereke akik ketszer nagyobb es idosebb a fiamnal egyik alkalommal piszkalta tobbszor. Turtem sokaig majd raszoltam de nem erdekelte (persze anyuka trecselt oda se figyelt) aztan mikor fellokte a kisfiamat a gyerek es a kicsim beverte a szajat es verzett neki akkor fogtam a gyereket a karjanal fogva, odavittem az agyjahoz es kozoltem vele,hogy azert az anyja,hogy figyeljen arra,hogy mit csinal a gyereke es ha ez megegyszer elofordul es nem figyel a kolykere akkor a gyereket en fogom megrendezni.

Na azota levegonek neznek, de nem erdekel. Nekem ez eppen jo igy :)

2011. máj. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!