Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell e, és mikortól a babáknak...

Kell e, és mikortól a babáknak a hasonló korú gyerek társaság?

Figyelt kérdés
7 hós a babám, és voltam vele kerekítő foglalkozáson, de ott csak nagyobb gyerekek voltak (2-3 évesek). Szerintetek mikortól kell neki gyerek társaság? Hova vihetném?
2010. márc. 22. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

én már az elejétől,amint lehetett vinni,vittem:D

Nem baj az ha nagyobbak, a lényeg,hogy gyerek legyen ^^


Játszótér, babaklub, mindenféle hülyeség van már :D

2010. márc. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező, de nagyon jót tesz a kicsiknek, ha találkoznak más gyerekekkel. Ők még nem együtt játszanak, csak egymás mellett, de rengeteget tanulnak egymástól.

Nézz szét a környéketeken, milyen baba-mama foglalkozások vannak, és keress ott társaságot.

ҝ

2010. márc. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
most hogy jön a jóidő, mehettek nyugodtan simán a játszótérre. amikor mi voltunk gyerekek, még nem voltak játszóházak, satöbbi, mégis teljesen jól szocializálódtunk, az is aki nem járt bölcsibe, csak oviba.
2010. márc. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én kb. 1 éves korában vettem rajta észre, hogy jót tesz neki a gyerektársaság, főleg ha ici-picit nagyobb vagy ügyesebb a másik gyerek. Most már 19 hónapos és nagyon élvezi a gyerektársaságot, de sajnos nálunk nincs se játszóház, de még játszótér se és a környékbeli gyerekekről inkább nem nyilatkoznék.:-( Úgyhogy szegénynek ritkán van társasága.
2010. márc. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy játszótérhez ő még kicsi, hisz csak kúszik. Letenni a földre kint ilyen időben (még ha süt is a nap, de ez még nem nyár) nem igazán okos dolog lenne. Játszóház itt nincsen, sajnos. Családban 2 gyerek van, azok is 5 és 10 évesek, ritkán taliznak, de akkor jót játszanak együtt. Felnőttekkel is sokat találkozik, és imádja a társaságot! A környékünkön nem ismerek gyerekes anyukákat. Ja, van egy játszóház, de az horror áron, oda járnak a "híres emberek" gyerekei, de nekünk sajna nem telik rá.:( Azt gondoltam, hogy majd ha itt lesz a nyár, akkor már elég nagy lesz és az idő is olyan lesz, hogy menjünk sok fele, pl. strand, játszótér, gyerek előadások, stb...De ha nincs körülötte gyerek akkor sem lesz hátránya belőle? Az egykék is felnőnek és normálisan szocializálódnak, nem? Ezen töröm a fejem, mert mi 3-an vagyunk tesók, és a kisbabám pedig egyke, nem szeretném, hogy bármiben hátránya legyen. Azt el kell mondjam, az egész család kedvence, el van látva szeretettel az biztos!:)
2010. márc. 24. 13:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Minél előbb, annál jobb. Az egyik ismerősöm SOHA nem vitte olyan társaságba a gyerekét ahol másik kisgyerek volt, most az az eredménye hogy a 2 éves gyerek fél mindenkitől, még a fél éves kisbabától is. Amikor ránézett sirva fakadt.
2010. márc. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, de az én gyerekem elég sok mindenkit lát, és járunk mindenfele vele, csak éppen hasonló korú gyerek nincs a környezetünkben. Szerintem nyáron sokkal több lehetőségünk lesz, mint eddig volt. Köszi a válaszokat, habár még mindig nincs ötletem addig hova járjunk?:(
2010. márc. 24. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!