Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beadjam-e oviba a társaság és...

Beadjam-e oviba a társaság és a közösség miatt?

Figyelt kérdés
Kisfiam szeptemberben lesz 2,5 éves és mi egy kisvárosban lakunk és itt felveszik minicsoportosnak az oviba.Még nem sokat beszél és vele egykorú gyerekek társaságában sincs sokat.Szeretném beíratni,hogy talán jobban elkezd beszélni és hogy gyerekek között jobb lesz neki.Ti mit tanácsoltok?
2011. márc. 29. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Biztosan mindenképp hasznos lesz neki, ha gyerekközösségbe kerül. A beszédfejlődést és a szocializációt nagyban segíti. Én legalábbis ezt tapasztalom. A kislányom 2 éves lesz pár hét múlva. Igaz, nem óvodába vagy bölcsödébe járatom, hanem csak gyerektornára, de hatalmas változást tapasztalok több területen is. heti kétszer járunk. Azóta a szókincse a sokszorosára gyarapodott, bátrabb és közvetlenebb is. Neki jót tett a gyerekközösség.
2011. márc. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Enyém decemberben lesz 3, és én már beadnám szeptembertől, de itt nem veszik fel előbb. Nem azért szeretném beadni, mert annyira zavar engem itthon, csak azért, mert nagyon nagy szüksége van a gyerektársaságra, állandóan a játszótérre akar menni, az utcán odamegy boldog-boldogtalanhoz, én meg csak magyarázok, hogy nem mindenki barát, ne menjen oda minden kisgyerekhez. Pedig aztán találkozunk rendszeresen gyerekekkel (délelőtt-délután a játszón vagyunk), de még ez is kevés neki, néha úgy érzem.

Pedig maradhatna itthon, mert van egy picitesó is. Ennek ellenére decembertől megy oviba.

Rólatok az a véleményem, hogy te ismered a fiadat, te tudod, hogy mennyire bírná a társaságot és hogy nélküled van. De csak azért ne irasd be, hogy elkezdjen beszélni. Azért az még fél év, addig még simán még verset is mond majd neked. Én inkább várnék a helyedben januárig, addig is járjatok játszótérre, játszóházba, legyen szobatiszta, stb.

2011. márc. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Enyém decemberben lesz 3, de beadnám, ha bevennék. :) Bölcsibe próbálom most iratni, akkor lesz majd picivel több, mint 2,5 éves. Imádja a gyerektársaságot, és a nyílt nap is nagyon tetszett neki. Tudom, a való életben majd nem lesz ettől mindig ilyen happy, de azt is tudom, hogy KELL neki, hogy együtt lehessen rajtam kívül már másokkal is. Én beadnám a helyedben. :) Max., ha nagyon nem tetszik neki, akkor kiveszed.
2011. márc. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Par napja adtam be oviba en is. Mar nagyon igenyelte a tarsasagot igy beirattuk. A kislanyom sem beszel tisztan de nagyon jol erzi magat es nagyon szereti. (eddig szerette...) Minicsoport ez is. Szerintem add be...en ugy gondolom, hogy kicsiked is hamar megszeretne mert biztos o is nagyon hianyolja a tarsasagot. Oszinten en nem hittem volna, hogy ennyire konnyen fog menni a beszokas mivel nagyon anyas. Ugyhogy en azt tanacsolom minel hamarabb irasd be. (es meg te is felszusszanhatsz egy piciket) Elore is drukkolok Nektek es ird meg ha elkezdte!!!!
2011. márc. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fiam 3 lesz szeptemberben, én nagyon szeretném ha ovis lehetne, pont a társaság miatt.
2011. márc. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megadtad a magad válaszát. Szeretnéd. Akkor irasd be. Jobb, ha ovi előtt találkozik egy kiscsoporttal.
2011. márc. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Az én kisfiam 32 hónapos lesz szeptemberben , szóval 2 éves és 8 hónapos. Mi beirattuk az oviba, de csak 2012 márciusában kezdi majd el. Agyaltunk, hogy kezdje márciusban vagy csak 2012 szeptemberében, de nagyon szereti a gyerekeket, nyílt napnál is azonnal feloldódott, ment játszani, azóta is mindig megáll az ovi előtt, szóval szerintem jól döntöttünk. És szerintem te is. Max. ha úgy érzed korai neki, akkor vártok pár hónapot vele, vagy kezditek a következő évben majd.
2011. márc. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!