Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire szép név a...

Tényleg ennyire szép név a Botond?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból. Pénteken voltunk ortopédián a babámmal, és mire hívtak minket kb 4 Botondot szolítottak. Csak kapkodtam a fejem. Szép név, de a játszótéren két-három év múlva bajos lesz, ha anyuka elkiabálja magát, hogy gyere Boti!
2009. márc. 15. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Ízlések és pofonok. Nekem nem tetszik. Hamar rájönnek a gyerekek, h nagyszerűen lehet csúfolni.

Ennek okán nem lett a lányom pl Zsófia. Volt egy kislány a szomszédban, akit rendre úgy csúfoltak, h "fika, fika, Zsófika". Na, ezek után én még csak el sem gondolkodtam ezen a néven! Persze a gyerekek nagyon rosszindulatúak tudnak lenni, és ha akarnak, mindenből csinálnak "viccet". Én inkább megelőztem a bajt.

Ezért nem is jut eszembe a Botond, meg a Tas sem. Emiatt nem lesz a gyerekem Álmos, Ond, Sólyom,... Van, aki esküszik a hagyományos magyar nevekre, én nem.

2009. márc. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Van akinek tetszik de nekem nem.
2009. márc. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Manapság nagyon felkapott név lett, nekem először nem tetszett, de egyik rokonomnak a kisfiát így hívják, és neki nagyon eltalálták, illik hozzá, ezért már megbarátkoztam a névvel, de nem adnám a fiamnak!
2009. márc. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Nekem egyáltalán nem tetszik, főleg úgy nem, hogy Boti. Még a kutyámat sem hívnám így...
2009. márc. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden nevet lehet csúfolni.

Szerintem egy szép, ősi magyar név.

Gondolj bele, hány Mária, József stb. van?

Mindig is így volt, felkapnak egy nevet...

2009. márc. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nekem nagyon tetszik. ha fiam lett volna, így hívták volna.

ha v.ki aszerint választ nevet, hogy majd 5-10 év múlva a gyerekek hogy fogják csúfolni, az már beteges szerintem.

minden nevet lehet csúfolni! a gyerekek nagyon leleményesek! nem értem, ez miért szempont?!

2009. márc. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Félreértettétek. Én nem arra gondoltam, hogy hogy lehet csúfolni, hanem arra, hogy ma már minden második gyereket Botondnak hívnak. Azért ennél több fantáziája is lehetne a szülőknek. Én nem adnék tucat nevet a gyerekemnek. Rengeteg szép név van.
2009. márc. 16. 11:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is beteges, azon gondolkozni, hogy hogy fogják csúfolni majd az embert, és szerintem az ilyen korlátolt szülők gyerekei szemétkednek főleg a többi gyerekkel, mert otthon ilyen furkálásokat látnak.

Nekem az Éva nevemet is csúfolták, minden nevet lehet csúfolni de ilyenekre gondolni elég gáz.Nekem tetszik a Botond név.

2009. jún. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha a gyereked sírva megy haza az iskolából egy párszor, majd megtudod!

Én láttam a kislányt elég sokszor zokogva és nagyon sajnáltam.

Nem beteges egyáltalán, szerintem inkább józan gondolkodásra vall.

Persze mindenkit lehet vmiért csúfolni, akár szeplőkért, szemüvegért,... és a gyerekek általában hamar megtalálják ezeket a dolgokat.

Ha egy alapból nem csúfolható névvel tudom szűkíteni a lehetőségeiket, inkább olyat adok, hiszen rengeteg szép név van, amiről nem mindjárt vmi csúfolódás jut az ember (ill. a gyerekek) eszébe! A szemüveget, szeplőt, göndör hajat,...úgyse lehet elkerülni!

Van ismerősöm, akit egész életében zrikáltak a neve miatt. Nagy Árpádnak hívják. Gondolom ismeritek, ha sokszor mondjátok egymás után "nagyárpi", mi történik. Ezzel őt mindig "megtalálták", még tiniként, felnőttként is. Ami a legszomorúbb, h már az apja és a nagyapja is "nagyárpi" volt! Lehetett volna több eszük a szüleinek (pláne az apjának, miután őt is ezzel piszkálták anno)!

Arról már nem is beszélve, h mostanában rengeteg Botond, Levente, Milán, Noel, Jázmin, Hanna,... szaladgál a játszótereken/ovikban...

Több, mint 4000 Mo-on regisztrált név van. Szerintem bőven van választék.

(És a Botond azóta sem tetszik, de "ízlések és pofonok".)

Első voltam.

2009. jún. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!