Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért zárkóznak el olyan...

Miért zárkóznak el olyan sokan az örökbefogadástól?

Figyelt kérdés
Van 2 ismerősöm, az egyiküknek 15 éve, a másik párnak lassan 20 éve nem jön a baba. Én nem hoztam fel soha ezt a témát, de soha nem hallottam tőlük, hogy akár csak a gondolattal is eljátszottak volna, hogy örökbefogadjanak egy babát vagy kisgyereket. Miért zárkóznak el sokan ettől?
2011. máj. 24. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is ismerek egy ilyen párt, akinek azért nincs gyereke mert nem lehetett egészségügyileg és aztán nem akartak örökbefogadni. Azt mondták, hogy azért nem akartak volna csalódni, hogy ha olyan dolog jön elő, ami az eredeti szülők betegsége miatt lenne és nem tudnának rajta segíteni. Ezt előre a sok vizsgálat ellenére sem lehet kizárni. Szerintem butaság nagyrészben, mert ez a saját gyerekkel is előfordulhat, de ők teljesen elzárkóztak az örökbefogadástól.
2011. máj. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A legnagyobb boldogság egy kisbaba, főleg, ha saját kisbabáról van szó.

Az adoptálás nemes dolog, segíteni egy árván vagy egy rossz/szegény sorsú kisgyermeken. Magyarországon jelenleg kb. 10 év, mire egy gyermeket adoptálni tudjon egy család, akár belföldről, akár külföldről. Utóbbinál lassacskán már-már esélytelen az adoptálás egy középkategóriás családnak.

Mivel a két ismerősöd nem kevés ideje próbálkozik a gyermekkel, így feltételezem, hogy nem 30 évesek.

Lehet, hogy nekik már a normális értékrendbe nem fér bele az, hogy még 10 évet várjon egy kisbabára :(

2011. máj. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert minden ember másképp gondolja.. Ez az örökbefogadás nagyon macerás procedúra . Újszülött gyermeket ritkán kapnak az örökbefogadók, másrészt egy óvódás vagy iskoláskorú ilyen otthonban élő gyermek lelkivilága eléggé zavaros és nagy-nagy türelem elfogadás és szeretet-törődés szükségeltetik irántuk. Én megértem ha valaki ezt nem tudja felvállalni.

Viszont ha nekem nem lehetett volna saját gyermekem ( és bizony eljátszottam ezzel a gondolattal is) bevállaltam volna 1-2 gyermeket.

2011. máj. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekünk sem jött össze eddig a baba. Most épp örökbe fogadunk és már a telefont várjuk. Nálunk nem is volt kérdés hogy mi legyen ha nem jön össze természetes útion a baba. Aki igazán akar babát -és nem csak azért mert az az élet rendje hogy férjhez megy gyereket szül- azoknál nem jelent problémát az sem ha örökbe fogadnak. És ha a leendő babára gondolok soha nem az jut eszembe hogy az a más gyereke, hanem hogy az enyém akár hol is van.
2011. máj. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!