Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ha olyan gyógyszert...

Anyukák! Ha olyan gyógyszert kell adnotok gyermeketeknek, amelyiknek pl.6 hét felbontás után a felhasználhatósági ideje és mégsem fogy el annyi idő alatt, mit csináltok a maradékkal? Kidobjátok?

Figyelt kérdés
Én már jártam úgy többször is,hogy bizony nem fogyott el a gyógyszer és a felbontástól számitott idő pedig túl rövid volt,nem kevés maradt még az üvegben...Bosszantó,ha ki kell dobni,mert nem olcsók a gyógyszerek sem....
2011. máj. 25. 15:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ezt én is utálom! De inkább kidobom.


Sosem értettem, hogy gyerekeknek miért nem lehet kisebb kiszerelésben gyártani a gyógyszereket.

A Calci kid nagyon jó példa. Hogy fogyna el egy üveg 6 hét alatt?? Ezért iratok a dokival reciköteleset, ami eláll lejáratig.

Köptetők szintúgy... Már annak örülök, ha felbontás után 6 hónapig eltartható, nem csak 1-1,5 hónapig.


De vettem már olyan lándzsás útifű szirupot gyereknek, ami felbontás után csak 2 hétig tartható el. Röhej:(

2011. máj. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Na jó, oké elfogadom nincs baja a Nurofennek. De ha belázasodik a gyerek, nem elég az idegeskedés vajon mitől és a többi még azon is járjon az agyam, ha nem viszi le a Nurofen a lázát, hogy vajon most mégsem jó, mert 6 hónapon túl volt, nem használ vagy mi a probléma. És forduljak orvoshoz, mert csillapíthatatlan a láza vagy mondjam neki, hogy lejárt gyógyszert adtam neki és nem tudom... Vagy menjek vegyek újat és adjak neki még egy adagot vagy várjak hat órát és aztán próbálkozzak egy jóval

Ki vállalja ezt be, pláne egy beteg gyereknél.


Nekem volt gyógyszer kapcsán nagyon komoly vitám, mert a szakorvos csak úgy volt hajlandó kiadni az ajánlást, hogy lejárt gyógyszert kaptunk, mondván legfeljebb nem használ, de baja nem lesz a gyereknek-mondta ezt egy életmentő, létfontosságú gyógyszerre, ami nélkül bekómálhat, meghalhat a fiam- és azt mondta a gyerekorvosom ő vállalja a büntetést, fel fogja írni a tájékoztatónak megfelelően a gyógyszert, mert 15 kilós 4 éves gyereken nem kísérletezünk. És soha nem adna lejárt gyógyszert kicsi gyereknek, semmi körülmény közt.

Egy 60 kilós felnőtt azt csinál magával amit akar, próbálkozzon lejárt gyógyszerrel is akár.

2011. máj. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Akkor úgy látszik,nem csak engem dühit ez a dolog...Én sem szoktam lejárt gyógyszert adni a gyereknek,mert félek,csak ártanék vele.A dobozra én is mindig ráirom a felbontás idejét,hogy tudjam,mikor kell kidobni,ha nem fogy el.

Nurofent én is dobtam ki már,de azért annak talán még egész jó az eltarthatósági ideje felbontva is.A többi viszont kész katasztrófa...CA-kid nekem is ott áll majdnem egész üveggel a hűtőben és már lejárt az ideje...Bosszantó!

2011. máj. 26. 08:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!