Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés előtt szeretnék mindenn...

Szülés előtt szeretnék mindennel tisztába lenni,papírokat kitölteni,hogy akkor a páromnak csak le kelljen adnia. Szülés előtt 4héttel szeretném igényelni a TGYÁS-t,majd GYED-et.Leírná valaki részletesen hogyan, mikor és mit csináljak?

Figyelt kérdés

Hova kell a TGYÁS-igénylést benyújtani,illetve hol vannak nyomtatványok ezzel kapcsolatban?

Majd hol kell igényelni az egyszeri anyasági támogatást, a családi pótlékot? Hol tölthetek le nyomtatványt?

Szülés után milyen papírokat kell elintézni a picinek és hol?


2009. márc. 15. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A kicsi anyakönyvi kivonatát, lakcím kártyáját, és TAJ számát igénylik a kórházban. Ezzel nektek semmilyen teendőtök nincs, majd postán kapjátok kézhez.


Az egyszeri anyasági támogatást és családi pótlékot a MÁK-nál tudod igényelni.


[link]


[link]


Itt megtalálod a szükséges nyomtatványokat valamint azt is, hogy milyen iratok, igazolások kellenek hozzá.


TGYÁS-t a munkahelyen keresztül kell igényelni, akkor is ha az nem TB kifizető hely.


[link]


A gyedet előre nem tudod megigényelni, az majd csak a tgyás lejárta után lesz esedékes.


[link]

2009. márc. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha táppénzen vagy, érdemes a szülés után kivenni a szülési szabit és TGYÁS-t igényelni, anyagilag jobban megéri. Persze csak ha nincs más akadálya.

A párodnak majd add oda a te papírjaidat is (szem.ig., lakcímkártya, TAJ kártya), azt kérik majd.


Mikor én szültem tavaly augusztusban, a kórházban jött egy hölgy, kitöltette a papírokat, így a gyerek TAJ kártyáját és lakcímkártyáját postán küldték 1 hét múlva, nem kellett menni sehová. A babakötvényről az infót küldi a MÁK postán kb. 2 hónap múlva, semmi intéznivaló nincs vele addig. Így a gyerek papírjaival szerencsére nem kellett sehova menni intézkedni.

2009. márc. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szió!

Az előzőkhöz még csak annyit, hogy én is az első hozzászóló által megadott helyről szedtem le a nyomtatványokat. Az ott írtaknak megfelelően tettem hozzá a szükséges papírokat. Mondanom sem kell, hogy kiakadtam, mikor a férjem azzal jött haza, hogy egy csomó papír nem kell, viszont azokon kívül még kellett néhány. Ezért én azt tanácsolom, hogy kérdezz rá a munkahelyeden, hogy hol kell igényelned és ott kérdezz rá, hogy Ők mit kérnek.

Én azt gondoltam, hogy mindenhol ugyanazok a papírok kellenek - hát tévedtem. Ez sajnos jellemző a bürokráciára.

2009. márc. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!