Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák/anyukák, ti is úgy...

Kismamák/anyukák, ti is úgy érzitek, hogy minket állandóan a súlyunkkal piszkálnak?

Figyelt kérdés

Ha sokat hízol azért,ha keveset azért,de ha pont eleget,akkor is napjában 20-szor megkérdezik mennyit híztál.Szülés után meg,ha nem tudod leadni azért,rólam meg hamar lement,még több is mint szerettem volna,mert sokat sétáltam a babával,és hál istennek sokat szopizik,engem meg azért piszkálnak,mert biztosan nem eszem.

Vagy rosszul látom?


2011. máj. 27. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:

A súly az egy központi téma.

Én is fogytam, és minden nap elmondja valaki, hogy húúú, de vékony vagy, szedd vissza a kilókat, mert elfogysz...

Egy kismama nem azért fogy vagy hízik, mert így akarja, hanem, ahogy a teste reagál a terhességre, a hormonális változásokra, a szoptatásra stb.

Külső szemlélőként viszont ez valamiért olyan érthetetlen dolog, és képtelenek szó nélkül hagyni.

2011. máj. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

2 gyermekem van es en is vekony vagyok. Hozzateszem, hogy mindig is vekony voltam es sportolok rendszeresen, tehat szalkas/izmos vekony vagyok. Es nekem ez tetszik, jol erzem magam a boromben.

Attol kapok agyverzest, amikor 20-30 kilo plusszal rendelkezo xxxxxl-es ruhakat viselo idosebb holgyek szo szerint megkritizalnak, mert szerintuk sovany vagyok es kicsi a mellem. Minel tobbszor hallgatom vegig, annal nehezebben turtoztetem magam. Most nem azert, de inkabb legyen kicsi mellem es ilyen testem, mint hatalmas, koldokig ero mellem es 150 cm-es csipom...

OK, ha nekik az tetszik az szuper, de engem inkabb hagyjanak beken.

Kicsit neha ugy erzem, mintha kotelezo lenne osasszonykent kinezni azert, mert gyermekeim vannak.

2011. máj. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát ez az,de ha meg felszedtem volna 30-at,amiből 20 rajtam marad,akkor meg azért osztanák az észt.Sőt legtöbbször azok magyaráznak,akik még sosem szültek,és azt sem tudják mi fán terem a terhesség(Az egyél kettő helyett,de ne hízzál,és társaik).Kutya legyek,ha értem...
2011. máj. 27. 13:50
 4/8 anonim ***** válasza:

A védőnők és a dokik is mindig ezzel foglalkoznak, észrevettétek? :)

Tegnap vittem mérésre a kisebbik fiamat és a váróban egy anyukával ezen röhögtünk, hogy a védőnő egyfolytában a kismamák súlyáról papolt.


Mikor terhes voltam, félidőig csak 1-2 kg-t híztam, majd utána elég sokat és mindenki azzal riogatott, hogy biztosan cukros vagyok és 6 kg-os gyereket fogok szülni... Na, erre 3,2 lett a vércukor eredményem (4,1-7-ig normális, 8 felett kell diétázni), úgyhogy utána a beszólogatóknak mindig meglobogtattam a leletemet :)))

2011. máj. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A védőnő állandóan csak a súlyommal volt elfoglalva,semmi mással,a dokim soha nem hozta szóba.
2011. máj. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem dokival,védőnővel szerencsém volt,mindig megdicsértek,hogy tökéletes a súlyom:)
2011. máj. 27. 15:05
 7/8 anonim ***** válasza:

hát engem is zaklattak rendszeresen mert istennek sem híztam egyik gyerekemmel sem :-))


pedig igencsak esélyes voltam vagy plusz 20 kg-ra

de nem és nem diétáztam ettem rendesen de hát nem tehetek róla h szülés után kevesebb kiló voltam mint előtte .-)))

persze szopizás alatt visszajött az a 4-6 kg :-(


de nem törődtem velük sőt a 3ik gyereknél lemondtam a védőnőt kijöttek megnézték a gyerekvételmisek hogy élünk és nem is jöttek vissza ennyi volt

2011. máj. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt én is észrevettem.

De nem csak a kismamákat- a babákat is. Én ettől is falnak mentem, mennyivel született??-ha 3.5felett van- akkor óriási a baba, ha 3kg alatt, akkor hu de picike. Mennyit hízik egy hónap alatt.... Pl fiam fél évesen volt 6.8kg és ott mondták rá, hogy jesszus mekkora. Én csak néztem, hogy ez komoly? Fél éves gyereknek ez a súly ÓRIÁSI??

De lényegében tökmindegy kismámáknál és kisbabáknál is, hogy vagy azért mert sok, vagy azért mert kevés a súly, mindig szóváteszi valaki... Utálom én is.

2011. máj. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!