Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más, egy gyerekest is "piszkál...

Más, egy gyerekest is "piszkálnak" állandóan, hogy önzőség nem szülni 2. gyereket?

Figyelt kérdés
Én soha nem szólnék bele, ha valaki egyet sem szül, vagy 5-ös is vállal, nem értem, miért kapom folyton a szúrkálódó megjegyzéseket, nemcsak a családtól, de az ismerősöktől is. Kioktató stílusban. A hócipőm tele van már mindegyikkel. Tényleg akkora baj, hogy mi csak egyet vállalunk? Boldogok vagyunk így is. És anyagilag tutira nem jutunk holpontra, ha történne velünk olyasmi, amire nem számítunk (ne történjen soha).
2011. ápr. 16. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is csak egy van,és nem is lesz több...de megmondom őszintén,hogy lesz@rom,hogy ki mit gondol,nekünk így jó és kész!!!!!!!!!
2011. ápr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is hallottam a rádióban, hogy a gyereknek a legnagyobb ajándék a testvér. Nem tudom igaz lehet e, mert én olyan testvéreket ismerek, akik ölik egymást. És én egyke vagyok, soha nem éreztem hiányát a testvérnek. Mindenesetre nekünk két gyerekünk van, hogy aztán nekik jó lesz e, azt nem tudom.

Egyébként én az ideologizálást nem szeretem mögötte, amikor valaki elkezd magyarázni, egy gyerek, mert csak egyet lehet szeretni, egyet szültem, mert egyet lehet tisztességesen felnevelni...Ez a visszája, mint amikor valaki azt magyarázza, egy gyerek nem gyerek és az egykék ilyenek meg olyanok.

Nem kell megmagyarázni egyiket sem, mert annyi baj van az életben, minek még ebben is rugdosni egymást? Mert ez nem egyéb. A több gyerekes megjegyzést tesz az egy gyerekesre és viszont.

2011. ápr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem annyit válalljatok, amennyit szeretnétek,nem kell beáni asorba csak azért , met ma ez trend(kis korkülönbég, hoyg eljátszanak egymással és 5-6 év otthonlét egyhuzamban, na meg így gyoran le van tudva brrr...)


Én csak 9 év múlva vállatam a másodiakt, mindig kérdezték, hohy mikor lesz... de őszintén: nem érdekelt.

2011. ápr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak egyet akartam mindig de sajnos az élet úgy hozta hogy 2-t vállaltam be.Miért?Se anyám se apám se a páromnak.Ha meghalunk legyen testvére.Most ott tartok hogy a 3-ikat várom de nem bántam meg.Megfizethetlen ahogy elnézem őket ahogy szeretgetik egymást és játszanak és az Isten is megsegített avval hogy megtudok nekik adni mindent.De!!!!!!!!!!!!!Én nem nézem le azokat sem akiknek csak egy gyermek van sem azt akinek 5 csak megfelelően neveljék ne a pénzért szüljenek!!!!
2011. ápr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne törödj velük! Engem is állandóan kérdezgetnek, hogy: éééés, mikor jön a második?? Amikor mondom, hogy nem jön, mert csak egyet szeretnénk, jön az értetlenkedés meg a rábeszélés, hogy "kell" tesó! Már nagyon unom én is. Főleg, amikor olyanok okoskodnak, akiknek egy gyerekük sincs! :))
2011. ápr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is unom, hogy "Egy gyerek nem gyerek" és "Kell a tesó".

Már nem tudom hogy lereagálni zavaromban...

Idegesítő!

Nem mindegy nekik?

2011. ápr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
elgondolkodom a 2. babán,de abszolút egyetértek az 1.válaszadóval.Szó szerint!
2011. ápr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon kedves és normális válaszokat kaptam, aminek külön örültem! :) Jó babázást/gyerekezést Mindenkinek!
2011. ápr. 16. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!