Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha megvan a 180 nap munkaviszo...

Ha megvan a 180 nap munkaviszonyom, de a baba születése napján már nincs munkaviszonyom, akkor is a bérem 70%-t kapom vagy csak húszon valahány ezer Ft-ot?

Figyelt kérdés
2008. febr. 19. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is ajánlok egy honlapot: [link] szerintem itt nagyon klasszul össze van foglalva minden anyasági ellátással összefüggő kérdés.


Másodszor, gondolom a bér 70%-a alatt a terhességi gyermekágyi segélyt érted (TGYÁS), ez annak jár:

1. aki a szülést megelőző két éven belül 180 napon át biztosított volt (tipikusan munkaviszonyban állt), ÉS a biztosítás (munkaviszony) tartama alatt VAGY a biztosítás (munkaviszony) megszűnését követő negyvenkét napon belül szül

2. a biztosítás (munkaviszony) megszűnését követő negyvenkét napon túl (ún. passzív) táppénz, baleseti táppénz folyósításának az ideje alatt szül

3. (passzív) táppénz, baleseti táppénz folyósításának megszűnését követő huszonnyolc napon belül szül.


Ha ezek egyike sem vonatkozik rád, akkor úgy tudom, hogy ebből a szempontból az is számít, ha a munkaviszonyod megszűnése után mihamarabb bejelentkezel munkanélkülire. De mivel sajnos nem vagyok TB-s, szerintem mindenképpen érdemes lenne felkeresnetek valakit, aki jártas a TB-s dolgokban, vagy egyszerűen felhívni a TB-t, és megérdeklődni, hogy ilyenkor mi a helyzet. Ha már egyszer megvan az a 180 nap, akkor ne hagyjátok veszendőbe menni...


Remélem sikerrel jártok, üdv.: 24 hetes kismami

2008. febr. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elöször lenne egy kérdésem..Már most nincs meg a munkaviszony, vagy tudod, hogy meg fog szünni?

Mert ha még meg van akkor nyomás a körzeti és azonnal táppénz, hisz azalatt nem rakhatnak ki...Remélem megoldódik a probléma.

2008. febr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!