Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3éves munkaviszonyom van, a...

3éves munkaviszonyom van, a főnököm előállt h mi lenne ha közös megyegyezés alapján felbontanánk a szerződést, Baba lesz és h nem nekik kelljen utánam fizetni a járulékokat, kérdem én ha belemegyek mit veszíthetek?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 17:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Sokat ne menj bele.. ez különben meg diszkrimináció.
2010. aug. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha belemégy, akkor egyrészt utána nem köteles visszavenni, másrészt ha nem fizetnek utánad, akkor neked sem jár semmi.
2010. aug. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
igen azt tudom h ha belemegyek akkor táppénzt nem kapok, csak 3hónapig munkanélküli segélyt, utána meg ha megszületett a babu gyedet meg gyest, csak azt nem tudom h az ugyan annyi-e, mint amennyit úgy fizetnének ha van munkaviszonyom!?
2010. aug. 4. 18:04
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A GYES így is úgyis 28500FT

A Gyed valószínűleg kevesebb.. miért akarnál bele menni?

2010. aug. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal kevesebbet kapsz ha belemész, mint amennyit egyébként kapnál. Viszont, a munkáltatódnak és az államnak megtakarítasz egy csomó pénzt.
2010. aug. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj bele! Ha erősködik akkor jelentsd fel!!! Mert ez diszkrimináció! Nem küldhet el, ezt tudja Ő is épp azért akarja a közös megegyezést. Ne engedj neki!
2010. aug. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez kamu duma. A főnöködnek nem kell utánad semmit sem fizetnie, amíg otthon vagy a gyerekkel. Azért akar elküldeni, mert akkor nem kell kínlódnia a visszavétellel. Ha belemégy, elveszítesz másfél évre járó szabadságot, plusz elveszítesz másfél évet egy esetleges végkielégítéshez. Egy ilyen megállapodással kizárólag a munkáltató jár jól, te viszont igen nagyot szívsz. Arról nem is beszélve, hogy ha nincs munkaviszony a gyed mögött, akkor ha tesót akartok, utána már CSAK gyest kaphatsz, vagyis anyagilag több tízezer forintot buksz, vagy vissza kell menned dolgozni, és legalább egy évig dolgozni az új helyen, mielőtt bevállaljátok a tesót.

Marhára nem éri meg.

2010. aug. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat...sejtettem én h ezzel csak ő járna jól...., nem fogok belemenni!!!!

Ha felajánlana egy nagyobb összeget pl(3.000.000.):D aakor esetleg, de ez meg teljesen lehetetlen!!!!

Hihetetlen h azért h az ember szüljön magának egy gyereket és fel tudja tisztességesen nevelni egy gonoszságot, rosszindulatot el kell viselnie..az a legszebb h ezt mind úgy adta elő h én vagyok és a babu az első...!!!!

A 'kedves' főnök!!!

2010. aug. 4. 20:29
 9/16 A kérdező kommentje:
egy helyett ennyi:)!!!
2010. aug. 4. 20:30
 10/16 anonim ***** válasza:
Ja ,arról nem beszélve, hogy amíg gyeden leszel otthon, és mondjuk szülnél még egy gyereket összegyűlhetne 50-60-70 nap szabid, amit neki majd ki kell fizetni. Ne menj bele, neki nem fog semmibe kerülni se a gyed, se a tgyás. Csask a táppénzed után kell 1/3-ad hozzájásulást fizetnie, de amíg táppénzen leszel, addig meg járulékot nem kell fizetnie..
2010. aug. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!