Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 19 éves leszek áprilisban....

19 éves leszek áprilisban. Most esti gimibe járok,és most fogok érettségizni két hónap mulva. Hivatalosan férjnél vagyok,és még nem dolgoztam sehol. 7 hetes kimama vagyok. Kapok-e gyest?

Figyelt kérdés
2008. febr. 19. 21:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
és anyaságit kapok-e?
2008. febr. 19. 21:17
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
GYES-t mindenki kap (huszonpárezer forint), de GYED-et nem fogsz kapni, mert azt a fizetésből számítják a gyerek két éves koráig jár. Tehát te három évig a GYES-t fogod kapni, meg mellé a családit.
2008. febr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja, láttam a kommentet, az egyszeri anyasági támogatás is mindenkinek jár alanyi jogon, ez a legkisebb öregségi nyugdíj kétszerese.
2008. febr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a választ.de mostmár nincs értelme elmenni dolgozni hogy megkapjam a gyedet ugye?
2008. febr. 19. 21:23
 5/12 anonim ***** válasza:
Az egyszeri anyasági támogatás összege pontosan: 64.125ft.- ezért 4 pecséttel kell igazolnia az orvosnak, hogy voltál terhesgondozáson. A Gyes jár alanyi jogon+ családi pótlék.
2008. febr. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nincs, mert 180 biztosított nap kell hozzá, ami 6 hónap munkaviszonyt jelent.
2008. febr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Még beleférnél a180napba,de sehova sem fognak felvenni próbaidőn túl kismamaként.Mivel estis vagy így tényleg csak a gyes+családi pótlék+egyszeri anyasági jár(ehhez min4 alkalommal meg kell jelenned terhesgondozáson).
2008. febr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Két éven belül 180 biztosított nap kell, lehet megszakításokkal is. Amíg nappalira jártál biztosított voltál, azt is bele kell számolniuk a 180 napba. Tehát még van értelme elmenni dolgozni, ha sikerül, mert akkor még kaphatsz gyedet. De fontos, hogy a biztosításod élő legyen a baba születésekor.
2008. febr. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
de azt hogy csináljam,hogy a biztosításom élő legyen ha a baba megszületik?mert mire megszületik akkor én már végzek a sulival.
2008. febr. 20. 13:51
 10/12 anonim ***** válasza:
Várjatok csak egy kicsit.A gyedet a szülést megelőző 1 vagy 2 év átlagából számolják.Tehát te hiába mész el mostmár dolgozni. Ezt a törvényt pont azért vezették be mert sokan ezt csinálták régen. Én áprilisba szülök, és a tgyást fogom kapni szeptemberig, ezért a gyedemet a 2007 év átlagából számolják ki.Ha a tgyással át lépnék 2009-be, akkor a 2008-as átlag után kapnám a gyedet, mert ilyen esetbe a tgyás összege is bele számít. De nem lépek át 2009-be, ezért a 2007-es évet nézik. Remélem értitek.Sok sikert 31hetes kismama
2008. febr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!