Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha Németországban állandó...

Ha Németországban állandó lakcímmel rendelkezem, de nem dolgoztam, akkor kaphatok gyes-nek nevezhető valamilyen támogatást onnan?

Figyelt kérdés

Kérem, aki kompetens lehet az ügyben, segítse már! A következő a kérdésem:

Az egyetem elvégzése után nem találtam munkát, így a férjem tartott el. Időközben nőgyógyászati problémáim voltak, úgy volt, hogy nem tudok teherbe esni, ám Hál' Istennek sikerült. Most 21 hetes kismama vagyok. Magyarországon élünk, de sajnos, mivel nem dolgoztam előtte, így csak a 28500 Ft-os gyes-re vagyok jogosult. Ami nagyon kevés, ezért szeretnék azt a lehetőséget kihasználni, hogy Németországból kapjam a juttatást. Abban kérném a segítségeteket, hogy ha nem dolgoztam kint egy percet sem, de be vagyok jelentve állandó lakcímmel oda illetve elmegyek német orvosi vizsgálatokra, akkor számíthatok-e onnan támogatásra (GYES, CSALÁDI PÓTLÉK..)? Ha igen, milyenre, mi a megnevezése(németül) és mennyi az összege? KÉRLEK SEGÍTSETEK!

Hálásan köszönöm!


2011. jún. 2. 09:53
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!