Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Divat lett, hogy "mindenki"...

Divat lett, hogy "mindenki" iszik a terhesség, szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

Természetesen, nem nagy mennyiségekre gondolok, de itt a legtöbben terhesség-szoptatás alatt simán megisznak egy-egy pohárka bort vagy sört, sőt, sokan írják, hogy orvosi tanácsra. Nem vagyok bio kismama, de azért próbálok utánaolvasni a dolgoknak és egészségesen táplálkozni. Akármilyen jótékony hatása van egy pohár vörösbornak, az alkohol alkohol marad és az bizony káros. Egészség szempontjából, akinek valamilyen próbléma miatt javasolnak vörösbort, lehet pótolni mással is.

És a szoptatás alatt is van, aki megengedi magának.

Pedig az alkohol átjut a méhlepényen és az anyatejbe is!

Persze, mindenki maga dönti el, magánügy és nem ítélkezem. (Egyébként családunkban van 5 orvos és senki nem ajánlja az alkoholt bármilyen mennyiségben is terhesség és szoptatás alatt.) És nem nagyképűségből írom, de pl. a baráti, ismerősi körünkben kicsit durvának tartották volna, ha iszom akár egy pohár pezsgőt is terhesség alatt.


2011. jún. 3. 15:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én is alkohol ellenes vagyok ,és nem csak terhesen voltam az. De egyszer , szülés előtti napon annyira megkívantam a vörösbort , hogy ittam egy fél pohárral. Gyenge voltam , de igazából nem bántam meg . Akkor nagyon jól esett, azóta sem ittam semmilyen alkoholt és nem is akarok .
2011. jún. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%

Én nem vettem észre, hogy olyan sokan innának. Sok várandós ismerősöm van, egyik sem iszik egy pohárral sem...

Én is a 22 hétben vagyok (második baba) és még az alkohol szagától is undorodom, pedig terhesség előtt nagy ritkán szívesen megittam egy jó minőségű száraz vörös bort.

Védekezik maga a szervezetem az undorral szerintem...

De ha nem így lenne akkor sem innék, mert tudom, hogy nem jó a babának...

2011. jún. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

A szmog, egészségtelen "gazdaságos"kaják, sok édesség 100x károsabb, mit 1-2 dl jó fajta bor.

Én is itta, iszok is 2 éve szoptatok.

2011. jún. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%
Hát,ha a gyk-t veszem alapul,akkor igen,sőt itt is egymást bíztatják a kismamák,hogy persze,meg,hogy az orvos ajánlotta,és milyen jót is tesz.Én nem hiszek benne.Az az egy pohár bor,amit én nem érzek meg,azt a magzat nagyon is.A családommal is folyamatosan huzakodnom kellet,mert állandóan tukmálták rám a bort,sört,hogy az nem árthat.Hát szerintem meg igen.
2011. jún. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
Soha nem ittam, és nem is fogok. Persze ajánlják a szoptatásnál a sört, de nekem már a szaga is undorító, nem hogy meg is igyam.
2011. jún. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
én nem vagyok egy nagyivó, ez kb. 2-3 hetente 1 deci vörösbort és negyedévente egy kispohár likőrt jelent. De ezt ugyanúgy megittam terhesség alatt is, nem voltam az a kismami, akit jaj, megfúj a szél, meg jaj, nem iszom egy kortyot sem, meg jaj, nem akarom elmondani, hogy terhes vagyok, de ugye mindenki látja, hogy látványosan visszautasítom az italt. Igenis, az orvosom engedélyezte, nem csinálok magamból álszentet. A kisfiamnak semmi baja nincs. Mondjuk szoptatás alatt nem mertem volna inni.
2011. jún. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%
Én sem voltam se mimóza,sem álszent,de a véleményemhez talán jogom van...
2011. jún. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%

Terhesség előtt se voltam nagy ivó, az alatt még annyira sem. Több alkesz van a szűk családi körömben, mint ahányan nem isznak.

A sör vagyis a komló valóban jó hatással lehet a szoptatásra, de akkor ott az alkoholmentes változat. Egyébként utálom az ízét, így soha nem is kívántam.

Szerintem több a "nem tudok leszokni", az "orvosom megengedte" szöveggel jövő dohányos kismama.

Ha ebből a szemszögből nézzük, akkor 1 dl minőségi bor biztosan nem olyan ártalmas, mint végigfüstölni a terhességet.

2011. jún. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

15:27-es, igen, sok étel egészségtelen, de attól még el lehet kerülni őket, ha odafigyelsz. És én nem hiszek abban, hogy egészséges az alkohol, bármilyen jótékony hatásai vannak, akkor is alkohol, az pedig káros, főleg egy magzatnak. Persze, terhesség előtt én is megittam egy-egy pohár jó bort, vagy koktélt. De a terhesség alatt nem. A szoptatás alatt sem és nem is áll szándékomban.

Az alkohol, akár kis mennyiségben 100%, hogy átjut a méhlepényen, ez tény.

Ha valamilyen károsodást okoz az alkohol, nem mindig egyből derül ki. És, ha nem is okoz látható károsodást, valamilyen hatása később is lehetséges, pl. az iskolában rosszabb tanuló lesz, stb.

Én nem óvtam magamat a széltől is, de nálam ezek alap dolgok voltak (a társaságban, családban, ahol vagyok, ezek magától értetődők), hogy nem cigiztem, nem ittam semmit, egészségesen táplálkoztam (műkaját, pl. meki, gyorsfagyasztott pizza, hús ételek és társai, stb.), egyszóval odafigyeltem jobban magamra. Nem hiszem, hogy ez áldozat lenne.

Egyébként a terhesség alatt, ha valaki megiszik egy pohár valamit, az nem számít ivásnak persze, bár én egyszer sem ittam. Arra értettem, amikor valaki hetente vagy havonta megiszik 1-1 pohár bort vagy ilyesmi.

Nekem is mondta az orvosom, hogy igyak nyugodtan az ünnepek alatt. Nem fogadtam meg a tanácsát, mivel én más véleményen vagyok.

2011. jún. 3. 21:30
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

En az elso babamat varva ittam pezsgot (a sajat eskuvomon), a masodik babavarasom donto tobbsege pedig nyarra esett es kb 3-4 alkalommal ittam egy-egy pohar citromos sort (nem akarok hulyeseget irni, de valami kemeny 1,4% korul van az alkoholtartalma).

Bort nem ittam soha, mert nem szeretem. Ennyi. Ha megkivantam volna, akkor siman ittam volna par alkalommal fel decit.

Es engem aztan nem batoritott erre, vagy batoritott volna erre senki, nem igazan kovetem a kismamadivatot.

Nyilvan nem vagyunk egyformak, ami teljesen jo, az ertekiteletunk sem egyforma, de nalam jozan paraszti esszel belegondolva az, hogy a magzatra az alkohol karosan tart nagyon nem azt jelenti, hogy 3 korty pezsgotol, vagy fel deci bortol baja lesz a gyereknek. Persze ha te ugy erzed, hogy igen, akkor ne idd meg. Biztosan vannak meg masok is, akiknek ennyi sem fer bele. Es az is biztos, hogy vannak olyanok is, akiknek napi szinten joval tobb is belefer, sajnalom a gyermekuket, ennyi.

De ez pont olyan dolog, hogy az egyik baratnom attol is agyverzest kap, ha a lanya ruhajara kerul homok, neki mar az is durva, mert mi van, ha macskapisis volt es most a borevel is erintkezik a macskapisi. En meg akkor sem rohanok gyomormosasra a totyogoimmal, ha valamilyen formaban a szajukba kerul a homok. Pedig tenyleg lehet macskapisi is benne, de nem fogom emiatt 3 eves korig zart helyen tartani. Az viszont mar nekem sem ferne bele, hogy mondjuk direkt macskaszarral etessem (ertsd: tudom, hogy kutya-macskapiszok van az udvaron, de akkor sem takaritom el, hanem beleengedem a masfel eves gyermeket). Ezeket a gyerekeket epp ugy sajnalom, mint a terhesen szo szerint alkoholizalo nok gyermekeit.

Tehat mint mindenben, a terhesseg alatti alkoholfogyasztasban is van ket veglet es a kozepmezony. En jol erzem magam kozepen.

Te nem.

Nem kell ezt a divatra fogni.


Regen maximum azert nem volt divat, mert (legalabbis ahol en nottem fel falun) egyaltalan nem volt szabad a noknek nyilvanosan inni, dohanyozni. Zugiban csinaltak, mintha nem tudna rola senki. Draga nagymamam is mindig nagyapamra fogta a tobb hordonyi bor fel ev alatti eltunteteset. Majd meghalt nagyapam, a bor pedig ugyanugy eltunt.

Most meg mar nem kell titkolozni, sok egyetemista lany a fiukkal egyutt issza a foldig magat, vagy teljesen ertelemszeruve valt elfogyasztani finomabb holgyeknek is egy-egy koktelt, ha szorakozni mennek es nem feltetlenul az alkoholtartalma miatt, hanem azert, mert jol esik.

2011. jún. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!