Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Divat lett, hogy "mindenki"...

Divat lett, hogy "mindenki" iszik a terhesség, szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

Természetesen, nem nagy mennyiségekre gondolok, de itt a legtöbben terhesség-szoptatás alatt simán megisznak egy-egy pohárka bort vagy sört, sőt, sokan írják, hogy orvosi tanácsra. Nem vagyok bio kismama, de azért próbálok utánaolvasni a dolgoknak és egészségesen táplálkozni. Akármilyen jótékony hatása van egy pohár vörösbornak, az alkohol alkohol marad és az bizony káros. Egészség szempontjából, akinek valamilyen próbléma miatt javasolnak vörösbort, lehet pótolni mással is.

És a szoptatás alatt is van, aki megengedi magának.

Pedig az alkohol átjut a méhlepényen és az anyatejbe is!

Persze, mindenki maga dönti el, magánügy és nem ítélkezem. (Egyébként családunkban van 5 orvos és senki nem ajánlja az alkoholt bármilyen mennyiségben is terhesség és szoptatás alatt.) És nem nagyképűségből írom, de pl. a baráti, ismerősi körünkben kicsit durvának tartották volna, ha iszom akár egy pohár pezsgőt is terhesség alatt.


2011. jún. 3. 15:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

De ha egyszer tényleg több orvostól is hallottam személyesen nekem címezve, hogy alkalmanként mondjuk 1 deci vörösbor nem ártalmas, akkor miért ne hihetném el?

Nem vedeltem végig a terhességemet, de amikor nyáron Balatonon bornapok voltak, esténként (ez három estét jelent) megittam 1-1 deci bort, mert finom volt, jól esett, és tudtam, hogy ekkora mennyiség nem ártalmas.

Mellesleg van egy makk egészséges 3 és fél éves fiam, akinek kutya baja nem volt még szinte soha, néhány taknyadzást leszámítva.

2011. jún. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem divatból, de a terhességeim alatt bizony én is bele-belekortyoltam néha a párom sörébe, ill. kb. 3x megittam 1/2-1 dl bort.

Szerintem a dohányzás (a passzív is) sokkal károsabb, mint a kb. havi 1x-i fél dl-es sör/bor ivása.


Látom jól lepontozták azokat, akik ezt bevállalták... Nem mintha annyira érdekelne, én is voltam valaha 95%-os :)

2011. jún. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
44%

Engem is lepontoztak,pedig én ellene vagyok.

Úgy gondolom mindenki maga dönti el,hogy terhesség alatt mit tesz,vagy nem tesz,az én lelkem úgy volt nyugodt,hogy nem ittam sem terhesség előtt fél évvel,sem alatta.

2011. jún. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

A vörösbor tele van abtioxidásnokkal.


Akor iszom helyettetek is.


Még minidg jobb, mit esténként kizabálni a hűtót, hízni 20-25 kilót és szülés után úgy kinézni, mint egy partra vett bálna.

2011. jún. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

utolsó nagyon tetszett a hasonlatod:) é pingvinnek hívtam magam terhesen,mert főleg télen voltam terhes és togyogtam a hóban fekete kabátban :P 10 kilót szedtem fel 8 lement a kórházban,szóval nem voltam nagy :D

Viccet félretéve,én is ittam 1-1 deci vörösbort,jól is esett meg serkenti a vérkeringést,ha valakinek vashiánya van arra is jó mert,vörösvérsejtképző hatása van.Szilveszterkor ittam 2-3 korty pezsgőt, a terhességem elején nyár végén nagyon meleg volt akkor meg 1-2 deci citromos gössert,alig van alkohol tartalma.amúgy a sörtől több lesz az ember teje,ráadásul jó hatással van a vesére. Természetesen mindenki maga dönti el,de ilyen mértékben az alkoholnak csak jó hatásai vannak, e mellett a tartósítószerek a dohányzás, a levegő sokkal károsabb.Manapság túl aggódjak az emberek a terhességet is meg a gyereknevelést is.

2011. jún. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
De miért kellene feltétlen zabálni? Ha meg nem, akkor marad más, pl. alkohol? Vagy dohányzás? Nem értem a hasonlatokat:) Én nem cigiztem (passzívan sem: autóval jártam; étteremben csak olyanba mentem, ahol biztos, hogy füstmentes a nem dohányzó rész; ha valaki rágyújtott a közelemben az utcán vagy parkolóban, arrébb mentem), nem zabáltam ki a hűtőt (sok gyümölcsöt, zöldséget ettem; vigyáztam a kenyérrel és egyéb szénhidrátokkal; sok vízet ittam, szinte nem kávéztam, a terhesség alatt kb. ha megittam 10 kávét) és nem híztam, csak 4 kiló pluszt, ami nem látszik, majd leadom szép lassan. Nekem nem volt szükségem borra, annyi finom és egészséges, nem hízlaló, antioxidánsokban gazdag más étel-ital van.
2011. jún. 4. 13:22
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy te nem ittál egyáltalán bort, az egy dolog, de az nem lesz rosszabb, aki olykor megivott valamennyit. Nem igazán értem a kérdést ilyen viszonylatban. Én meg terhesen sok spenótot ettem, mert úgy tudom, egészséges (meg mert nagyon szeretem), most akkor aki nem evett, mert nem szereti, az rossz?
2011. jún. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Írtam egy szóval is, hogy rossz, aki iszik alkoholt terhesség alatt?:) Csupán azért tettem föl a kérdést, mert nem értem, miért iszik egyre több kismama. De természetesen, mindenki azt iszik, amit csak akar, magánügy.
2011. jún. 4. 21:52
 19/19 anonim ***** válasza:
44%
Nekem evidens volt,hogy nem mérgezem a gyermekemet alkohollal.Nekem ez olyan lett volna,mintha az újszülöttemmel itatnám meg az a pohár bort,vagy bármit.
2011. jún. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!