Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy változik a családi...

Hogy változik a családi pótlék és a Gyes?

Figyelt kérdés

Komolyan elszomorító, hogy ellehetlenítik egy ország sorsát!!:(



[link]


2009. márc. 19. 08:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát elég felháborító! Mehetsz dolgozni, ha lejár a 2év(de hova, ha nincs munka?) A gyerek meg a bölcsibe(de nincs bölcsi sem!)! Ezeket nem veszik figyelembe???
2009. márc. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont ez a bizonyos cikk nem is ír olyan égbekiáltó szörnyűségekről. A családi pólték ezirányú változtatásával egyetértek, mármint az olyan családban, ahol a szülők elisszák, eljátszák a pénzt, ott jobb is, ha a felét természetbeni juttatásban adják. Azt írták, nem fog változni az összeg. A GYED-nél az, hogy megnövelték a biztosítási időt... Talán még ez sem akkora baj. Mondom ezt úgy, hogy engem is érintett volna, ha már akkor érvényben lett volna, amikor én szülök. De azért ha belegondolunk, ha valaki szeretne valamilyen ellátást, amit az adókból fizetnek, nem árt, ha beletesz valamit abba a közös kalapba. Vagyis nem lenne baj, ha igazságosan lennének a dolgok elosztva. De hát Magyarország nem arról híres. A cikk amúgy pontatlan. A GYES-t mint terhességi gyermekágyi segélyt nevezi meg, pedig a GYES gyermekellátási segélyt jelent, így erősen félreérthető a cikk. Még amúgy arra is mondanám, hogy jogos, hogy biztosításhoz kötik, hiszen nézzük meg azokat a bizonyos családokat, ahol már a 6. gyerekkel van az anyuka GYES-en és senki nem dolgozik. Ha nem kapna utánuk pénzt, mindjárt nem potyogtatná a gyerekeket. Szerintem jogos, hogy aki gyereket akar, az dolgozzon is, már ha szüksége van arra a bizonyos juttatásra. A bibi szerintem ott van, ha valaki nem tervezi a terhességet és nem voltak adottak a feltételei, mert nem is erre készült. Na az könnyen maradhat pénz nélkül. És ezt tartom igazságtalannak.
2009. márc. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is határozottan egyetértek a változásokkal. Felháborító, hogy míg én dolgoztam éveket, mégis GYES-t kapok, az is megkapja, aki 16 évesen szült, soha egy napot nem dolgozott, és szerintem nem is fog, mert sorba szüli a gyerekeket. Már 5 van neki, pedig még csak 26 éves. Az abortuszokról már nem is beszélve, amiből minden évre jut egy! Kólára, chipre mindig van náluk pénz, de a "kedves" anyuka még egy süteményt sem tud sütni a gyerekeinek, azok a szomszédtól kunyerálnak egész nap... Sajnos nagyon sok ilyen van...
2009. márc. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!