Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miből gondoljátok/ miért...

Miből gondoljátok/ miért hiszitek azt, hogy az apasági nyilatkozat 1 hónapnál nem lehet régebbi?

Figyelt kérdés

Én itt folyamatosan ezt olvastam, majd a védőnőm rákérdezett, hogy áll az apasági?

Elmondtam neki, hogy mit hallottam azt mondta hülyeség, hiszen ha az apa külföldön dolgozik és nem biztos, hogy a 36. hét után haza tud majd jönni illetve a baba korábban jön a tervezetnél, akkor az apaságit meg kell tenni korábban.

Majd utána néztem és megtaláltam egy hivatalos iratot, ami az apaság megállapításáról szól.

"Kit kell a gyermek apjának tekinteni?

[...]Házasságon kívül született gyermek esetében az az apa, aki teljes hatályú elismerő nyilatkozatot tett rá.[...]A teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat egymagában megállapítja az apaságot.

A teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat

A teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat az apaságot egymagában megállapítja.

Az a férfi, akitől a gyermek származik, a fogamzási idő kezdetétől fogva a gyermeket teljes

hatályú nyilatkozattal a magáénak ismerheti el, ha

a) a törvény értelmében nem kell más férfit a gyermek apjának tekinteni, és

b) a gyermek legalább tizenhat évvel fiatalabb, mint a nyilatkozó.

A teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot a gyermek születése után, vagy azt megelőzően –

a fogamzási idő kezdetétől – személyesen lehet megtenni.[...]

Az apai elismerő és hozzájáruló nyilatkozatot a jegyzőkönyv aláírása után visszavonni nem lehet."

Summa summárum: apasági nyilatkozatot a fogamzási idő kezdetétől lehet megtenni és ha egyszer az apa elismerte magáénak a gyermeket, visszavonni már nem vonhatja.


2011. jún. 6. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Én már 2 éve szültem,nekem a kórházban mondták ezt az infot.
2011. jún. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kórházban mondták, és az okmányirodában is, hogy anyakönyvezéshez nem lehet 1 hónapnál régebbi az apasági elismerő.
2011. jún. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 6 hónapos terhesen csináltattam meg a védőnőm tanácsára,azért hogy ha az apuci meggondolná magát az apasággal kapcsolatba akkor is van már a gyereknek apja a törvény szemében és nem megy a huzavona hogy most ki a gyerek apja.Elfogadták a kórházba,ez volt egy éve.
2011. jún. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hülyeség. Gyámhivatalban csináltattuk, akkor voltam 27 hetes...


Az apaságinál nem lényeg az időpont, mert ha egyszer aláírta, akkor elismeri, tehát vissza nem tudja vonni. Ez benne is van a határozatban.


Egy házasságnál, addig el is lehet válni, mire megszületik a kicsi, azért szoktak kérni 3 hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot. Tehát ha valaki 5 éve házas, akkor az akkori házassági anyakönyvi kivonat nem jó, kérni kell egy frisset, hogy még fennáll a házasság...


De az apai elismerőt bármikor meg lehet csináltatni, hiszen ott nem áll be változás az apa személyét illetőleg, ha már egyszer elismerte sajátjának. Még ha netán meg is romlik a kapcsolat, akkor is az ő gyermeke marad...

2011. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!