Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyakönyvezés késleltetése...

Anyakönyvezés késleltetése apasági nyilatkozat hiánya miatt?! (többi lent)

Figyelt kérdés

A védőnőm mondta,hogy elég lesz 1 hónappal szülés előtt elintézni az apaságit.É bementem 35.héten a hivatalba elintézni a papírokat,de ott közölték kell igazolás az orvostól.Erről az igazolásról ugye nem szólt a védőnő,hogy kérni kell az orvostól,tehát nem lett nyilatkozat ez miatt. Az én orvosom hetente 1x rendel a helyi sztk-ban,úgy voltam vele következő rendelésre bemegyek úgyis mennem kell,erre mikor bementem közölték nincs nőgyógyászat 2 hétig. Tehát nem birok igazolást kérni az orvostól addig.:S

Az lenne a kérdésem ha valaki tudna ebben segíteni,hogy:

-Másik nőgyógyász adhat e ki igazolást?

-Ha tegyük fel megszülök és nincs nyilatkozat akkor lehet késleltetni az anyakönyveztetést?

-Ha megszülök és az én nevemre kerül akkor hogy működik az átanyakönyveztetés az apa nevére?


2011. júl. 6. 18:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Másik doki is adhat igazolást.

Ha nincs apai elismerő nyilatkozat, akkor is kiállítják az anyakönyvi kivonatot, csak abban nem lesz benne az apa neve.

Utána is lehet nyilatkozatot tenni, utána megcsinálják az új kivonatot (ez kb. egy óra alatt kész is van, ha nem kell sokat várni, akkor hamarabb is), és a nevet is átírják, ha kéritek.

2011. júl. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszöönm a választ. És a TAJ kártyáját hogy tudom elintézni?

Mert gondolom az is az én családi nevemmel kerül kiállításra :S

2011. júl. 6. 18:16
 3/14 anonim ***** válasza:

Elég igazolás a terhesgondozó kiskönyv, meg viszed hozzá az első vizsgalati eredményt, amin megállapította az orvos, hogy várandós vagy.

Nincs apasági, csak a te vezetéknevedet kaphatja a gyerek, utána elég macerás a névváltoztatás, és akkor is megmarad a születési név.

2011. júl. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mikor rendeződik a baba neve, névváltozás miatt kérned kell újat. Ingyenes. Kitöltöd a nyomtatványt (megtalálod az OEP oldalán), mellékeled a régi kártyát és az anyakönyvi kivonat másolatát, beküldöd a lakhelyed szerinti egészségbiztosítási pénztárnak.
2011. júl. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem értem? ha bemegyek hogy szeretném anyakönyveztetni a gyerekemet az apja családi nevére akkor hogy marad meg az én családi nevem is? :S

Túl szőke vagyok én már ehhez:S:S:S

Amúgy bevittem a kiskönyvem és az összes leletet amit a doki adott az első vizsgálatoktól kezdve,meg is nézték egytől egyig és azt mondták,hogy nem jó,külön kérnem kell igazolást:S

2011. júl. 6. 18:24
 6/14 A kérdező kommentje:

18:21-es

Köszönöm a válaszod!

2011. júl. 6. 18:28
 7/14 anonim ***** válasza:
A lényeg az, hogy legyen egy papírod, amin szerepel, hogy mikorra várható a baba, és orvos írja alá. Nekem sem volt ilyen igazolásom, és az okmányirodában kipakoltam az összes orvosi papíromat, végül egy UH eredményt fogadtak el, mert szerepelt rajta a babám várható születési ideje, és dr írta alá és pecsételte. Ennyi, nem kell túl komplikálni. Menj be az SZTKba és kérj meg egy nődokit, hogy igazolja le a kismama könyved alapján a terhességet. Sokkal egyszerűbb így, mint utólag nevet módosíttatni a babának.
2011. júl. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó. Az a baj egyáltalán nincs nőgyógyászat 2 hétig,mert az sztk-t újítják épp és a magán doki sem rendel.

Aztán a hivatalban a nő megnézte az uh-s leleteket amin rajta van a szülés várható időpontja meg az is mikor fogant(ugye azaz utolsó menstruáció dátuma) és nem fogadta el,azt mondta kérjek igazolást a dokitól. Mire lesz doki addigra már 38 hetes terhes leszek és hát ki tudja mikor bújik ki a gyerkőc?!

Köszönöm a segitséget neked is meg mindenkinek!

2011. júl. 6. 20:57
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Azért nem kell ám aggódni, születése után sem annyira bonyolult a dolog :)

Nálunk ez úgy nézett ki, hogy anyakönyvi hivatalba bementünk, régi anyakönyvi kivonatot odaadtuk, kaptunk egy papírt (ez volt az apai elismerő nyilatkozat), ment rá pár aláírás, szig. szám, lakcím), utána ezt visszaadtuk, aztán néni kijött, kérdezte, hogy mi legyen a gyerek vezetékneve a továbbiakban, ezt megmondtuk, 10 perc múlva hozta az új anyakönyvi kivonatot. Nincs rajta semmi olyan, hogy születése után két hónapig nem az volt a vezetékneve, mint ami most, pont ugyan úgy néz ki, mint az első, amit kaptunk, attól eltekintve, hogy ezen szerepel az apa neve, és a gyereknek más a vezetékneve.

A TAJ kártya az egyetlen, amin még a régi neve van, de én azt még azóta sem csináltattam meg az új nevére, mert egész egyszerűen 4 év alatt vagy nem volt rá alkalmas az idő, vagy valljuk be, lusta voltam :) De teljesen mindegy, a dokinénit nem igazán izgatja a dolog, meg eddig egyetlen orvost sem zavart. Majd most a nyáron lehet, hogy csináltatok neki újat, úgyis költözés miatt orvost váltunk, de igazából szerintem nem fontos a dolog, meg nem is sürgős. Aki nálam jobban vallja azt, hogy "rend a lelke mindennek", az megcsináltatja, engem nem zavar így sem :)

2011. júl. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: egészen addig, amíg nem találkozol egy "vaskalapos" egészségügyissel vagy ügyintézővel. Feljebb leírtam, mi a módja a cserének, legyen rendben minden okmány.
2011. júl. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!