Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire felelőtlenek...

Tényleg ennyire felelőtlenek a mai szülők? Az elmúlt napok hírei. Folyt.

Figyelt kérdés

Az elmúlt napokban két hír is volt, az egyik, amikor a 1,5 éves gyerek a pancsolóba belefulladt, újraélesztették, tegnap pedig szintén 1,5 éves a 2. emeleti erkélyről esett ki.


Kérdem én, hol volt a szülő ezekben az esetekben?????


2,5 éves a kislányom, de sose engedtem ki az erkélyre egyedül és nem hagytam vízben magára és még sorolhatnám, hgoy mi minden van amire figyelnünk kell. Az ilyen szülőknek minek gyerek? Én biztos, hgoy elvenném tőlük, miután kiengedik a kórházból.


Mindkét esetben a szülő hibája ami történt, mert egyik baleset sem egy pillanat műve, mindkettő megelőzhető lett volna.


Véleményetekre vagyok kíváncsi!


2011. jún. 8. 08:36
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos a balesetek legtöbbször egy pillanaton múlnak.

Én nem hibáztatom őket, elég büntetés az nekik, ami történt.


(Egyszer majdnem velünk is történt tragédia. Míg kötöttem be a babakocsiba a kicsit, a nagy (3 éves) elindult az útestre, mert meglátott egy játszóteret. Hiába mondtam neki előtte, fogja meg a babakocsit. Neki ez nem volt elég. Egy 3. kezem meg sajnos nem volt.


Nem tudhatod a részleteket, anélkül meg NE ítélkezz!


Kívánom, hogy a te figyelmed soha ne lankadjon, és a gyerekedet soha ne érje ilyen baj. (Azt gondolom, előre te sem jelentheted ki, hogy veletek aztán soha, de soha...)

2011. jún. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
92%
Egyszer velem is megtörténhetett volna... az apja is és én is a medence szélén (egy fürdőben) álltunk és beszélgettünk. A kislányom (4 éves se volt még) a medence legfelső lépcsőjén ült és pacsált. A következő másodpercben a medence legaljáról nézett ránk. Pedig ott voltunk. Kiszedtük, persze semmi baja nem lett csak megijedt (mi jobban) de ez nem felelőtlenség kérdése.
2011. jún. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
98%

Mai szülők...

Honnan veszed, hogy régen nem voltak ilyen balesetek? Attól, hogy nem került bele minden a hírekbe, még ugyanúgy történtek balesetek. Most hirtelen ami eszembe jut, azok a meszes gödrök vagy mik. Oltott mész volt benne, azokon ugráltak át a gyerekek egy bottal. Biztosan azért annyira ismert, és tanított dolog, hogy a gyerek régen beleestek, mert olyan kevés ilyen baleset történt... Na persze.

2011. jún. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
73%
Egyetértek! Én is mindig ott vagyok a fiam mellet, a baj pillanatok alatt megtörténhet. Sokan hülyének néznek, mert félszemem mindig a gyereken van és ha megyünk valahova szigorúan fogja a kezem, a játszótéren is ott vagyok a sarkába. Lehet, hogy túl aggódás, de szerintem gy helyes. Egy 1,5éves gyereknek nincs félelem érzete, és nem tudja mi mit von maga után. Egy szóval kedves kérdező egyetértek, a szülő a hibás ilyenkor.
2011. jún. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

Valóban, sajnos vannak olyan helyzetek, amiket nem lehet megelőzni,


DE, a medencébe belefulladni nem 1 perc, az erkélyen meg a szomszédok látták, hogy felmászik a gyerek a rácsra és kiesett. Ezek mind megelőzhetőek, pl. nem hagyom nyitva az erkélyajtót, és nem hagyom egyedül a gyereket a pancsolóban, itt nem volt semmi hirtelen dolog, mert ha ott ülök a gyerek mellett, akkor ha hirtelen belecsúszik a vízbe, rögtön kiemelem, és nem tud belefulladni.


Én 100 %-osan a szülőt tartom felelősnek ezekben az esetekben, és igenis elítélem őket, remélem jó nagy büntetést kapnak. És nagyon remélem, hogy a gyerekek megússzák károsodás nélkül, mert ők tényleg nem tehetnek róla, hogy ilyen helyre születtek.

2011. jún. 8. 08:49
 6/51 anonim ***** válasza:
93%
Hidd el legtöbbször annak ellenére, hogy a szülők nagyon vigyáznak a gyerekeikre, másodpercek alatt történhet baj.
2011. jún. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
100%

A balesetek egy része valóban baleset, véletlenül történik, senki sem tehet róla.

Viszont valóban vannak esetek, amikor felelőtlenség vezet a bajhoz. Pl. csak a szerencsének köszönhető, ha valaki egyedül otthon hagyja a kicsi gyereket (gyerekeket) és semmi sem történik.

Hogy a kettő között hol a határ? Szerintem ezt senki sem tudja megmondani.

2011. jún. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
93%

Amíg nem tudjuk a körülményeket, ne ítélkezzünk. Mert bárkivel megtörténik a baj, visszanyal a fagyi.

A barátnőm pl. állandóan figyel a fiára. De tényleg két méternél, csak max. a bekerített játszón távolodik el tőle. Tavaly nyáron sétáltunk. A barátnőm, a kisfia, egy másik barátnőnk és neki a kislánya. A két kicsi motoron nyomta. A kislány anyukájának épp csörgött a telefonja, a kislány,meg szólt,hogy folyik az orra. Én meg elmentem kidobni a jégkrémes papírokat. Amíg a barátnőm megtörölte a kislány orrát, addig a fia a motorral nekiiramodott. Az úthoz közeledett, ahol láttuk,hogy kb. 80-al jön egy autós. Szaladtunk,de nem értük volna utol. Az volt a szerencse,hogy megakadt a gyerek a rácsos aknafedőben és fejreállt a motorral. Ugyanabban az időben ért oda az autó. Elütötte volna, ha nem esik el a gyerek, így "csak" kicsit szétharapta a száját!

Nem tartom sem a barátnőmet, sem magamat felelőtlen, figyelmetlen embernek. 3-an is ott voltunk felnőttek, mégis majdnem baj történt. Ha mondjuk két gyerekre van valakinek, elég nehéz egyedül mindkettőre figyelni. Sajnos akárhogy is igyekszik az ember, meg van a baj.

Anno én is leestem egy székről és berepedt a fejem. Tudod mennyire távolodott el anyukám tőlem? Másfél méterre. Kivette a mikróból a kakaómat, addig én állva lefittyentem a székről, úgy varrták össze fejem. Az Istenen múlt,hogy nem lett nagyobb bajom.

Szóval nem kell ehhez sok. Nem kell megszólni addig senkit, amíg nem tudjuk mit történt. Nem pusztán attól lesz jó anya valaki,hogy a gyereke seggébe mászik!

2011. jún. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk főleg a medencés dolgot én sem értem...nem tudok elképzelni olyan helyzetet hogy egy 1,5 éves gyereket akár egy percre is egyedül hagyjak a vizben!!!!
2011. jún. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
58%
Az én gyerekeim már nagyobbak 7,5 és 5,5 évesek,de még mindig a nyomukban vagyok ha olyan helyen vannak ahol nem látom mit csinálnak.Az egyik válaszoló azt irja,hogy ez nem felelőtlenség kérdése-hát akkor mi???Ha vigyázott volna mindegyik anyuka a gyerekére,akkor feltételezem a gyerek nem esik ki az ablakból,nem esik bele a kútba,nem esik bele a kerti medencébe.
2011. jún. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!