Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az USÁban bármilyen nevet...

Az USÁban bármilyen nevet lehet adni a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudtam hova bekategorizálni ezt a kérdést.

Azért kérdezem, mert rengeteg olyan nevet hallok, ami nem szokoványos (Bentley, Lexus, és társai, persze nem feltétlenül csak autómárkákra értem). Szóval ott ez hogyan működik? Engedélyeztetniük kell? Vagy csak "kitalálnak" egyet?


2011. jún. 8. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:
En Angliaban elek, de itt barmilyen keresztnevet es barmilyen vezeteknevet adhatsz. Szerintem az allamokban is igy lehet.
2011. jún. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bármilyen nevet adhatsz neki, akár a kedvenc gyümölcsödét, akár egy országét, nincs rá törvén. Ezért lehet annyi Bunny, Sunny, Berry, stb...
2011. jún. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, ott olyan nevet diktálsz be, amilyet csak akarsz. Bár úgy tudom, van valami megkötés ott is, hogy nem lehet olyan név, ami hátrányt okozhat neki, de ezt elég lazán kezelik.

Anno volt egy kisebb botrány, ahol ilyen náci neveket adtak a gyerekeknek a nagyon okos szülők, hogy hát azért ezt mégsem kéne, na de kb. ennyire durvának kell lennie, hogy ebből gond legyen.

2011. jún. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!