Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdtetek baba ruhákat...

Mikor kezdtetek baba ruhákat vásárolni? A baba kocsit mikor vettétek még? És hol érdemesebb vásárolni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 12. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Kb. a 13. hét után kezdem el ruhákat és apróságokat vásárolni, intenzívebben csak a 19. hét után mert akkor derült ki, hogy kislány.

babakocsit asszem 25 hetesen vettünk mert akkor találtunk egy nagyon jó ajánlatot és nem akartuk kihagyni.

Most 32 hetesek vagyunk, tegnap lett készen cakli-pakli a babaszoba, már csak mosni-vasalni kell.

2010. dec. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én babonából csak 30. hét után kezdtem vásárolgatni, de a nagyobb dolgokat (kiságy, babakocsi) csak a 34. héten. Aztán a kisfiam a 36. héten úgy döntött hogy megnézi a külvilágot. :-)

Lehet hogy kicsit későn kezdtem vásárolgatni, de a végére minden meglett mire hazaértünk a nagyfiúval.

2010. dec. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

hááát valahogy a 30.hét után kezdtük el a nagyobb dolgokat megvenni pusztán azért, mert akkorra volt úgy pénzünk.

Amúgy az ikeába nagyon megéri vásárolni, nagyon sok jó cucc van jó áron!E mellett Tescoba leárazva nagyon jó ruhákat lehet venni, illetve mi turiból veszünk tök jó ruhákat.Babakocsit internetről rendeltük, szüleimtől kaptuk meg.

2010. dec. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A 20. hét környékén vettem meg a babakocsit a rucikat kicsit hamarabb kezdtem már gyűjtögetni.Sok mindent vettem aukciós oldalakon,turiban,tescoban.A héten vettem meg ami még hiányzott,így mindene megvan a kisfiamnak mostanra.

34hkm

2010. dec. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Érdemes a második trimeszterben beszerezni a kisruhákat. Utána egyre fárasztóbb nagy hassal, esetleg más terhességi problémákkal mindent kimosni, kivasalni, elpakolni...

Arra is gondolni kell, hogy vajon várható-e koraszülés, előzetes kórházi befekvés, akarsz-e a karácsonyi tömegben, a sok vírus közt babásan nyomakodni, stb.

Mindenesetre a babakocsi az utolsó, ami kelleni fog. Itt az a kérdés, hogy újat vagy használtat akartok-e. Ha használtat, akkor nyugodtan kezdhetitek már korábban a nézelődést, mert nem biztos, hogy kapásból kifogtok egy megfelelőt.

2010. dec. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ruhákat már korábban elkezdtük mi is megvenni. Azután kezdtünk komolyabb dolgokat is megvenni, miután megtudtuk, hogy kisfiú. Hordozó, kiskád, állvány, textilpelus stb.

Babakocsit már kinéztünk, de csak az utolsó hónapban hozzuk el, felesleges, hogy itt álljon, a garancia meg ketyeg. Azért apa is el tud menni, ha a végén vagyunk.

A kórházi motyót kezdem el most beszerezni, ha esetleg korábban jön, anyósom is ki tudja mosni-vasalni őket.

2010. dec. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi is olyan 20. hét környékén kezdtünk vásárolni és 26 hetesen már minden megvolt.
2010. dec. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Betöltött 6. hónap után kezdtük, kb. a 35. hétre fejeztük be, utána már csak a bútorok lemosása és a mosás-vasalás maradt.

Kb fele-fele volt a használt és az új, de mivel 5-6 hetente ugrott egy méretet, 56-62-ből nem vettünk sokat.

Mi a Kikában és a Minimanóban vásároltunk főképp (Bp).

2010. dec. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm,hogy megosztottátok velem ezeket.

Segítség ez nekem!!!

2010. dec. 13. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!