Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik a bevásárlást a...

Anyukák, akik a bevásárlást a babával intézitek, titeket is rendszeresen megpróbálnak becsapni?

Figyelt kérdés
Már lassan utálok vásárolni járni, mert a piacon rendszeresen bepróbálkoznak, a húsboltban hozzászámolják a csomagolóanygot vagy nem annak a terméknek az árát ütik be... miközben a gyerekkel gügyögnek. Olyan kellemetlen mindig szólni, mert bennem emberükre akadtak, hiszen figyelek és fejszámolok...
2011. jún. 16. 11:49
1 2
 1/16 nittababy ***** válasza:
100%
hát én járok babámál vásárolni piacra is de még soha nem csaptak be és nem is akartak!nem tudom hova jársz de nagyon hülyének néznek ne hagyd magad!!!
2011. jún. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem se akartak még becsapni. Sőőőt, nekem inkább szólnak ha esetleg olyan termék van, ami már nem friss. Mindig mondják, hogy azt már nem kéne gyereknek adni.


És mindig neked van amúgy igazad? Én dolgoztam csemegepultban. És engem is rendszeresen zaklattak a vevők, hogy beleszámolom a papír árát. Pedig nem így volt. Csak én nem akkor vontam le a papír súlyát amikor az üres papír a mérlegen volt, hanem az árazás végén. Mert több féleképpen le lehet vonni. Naponta minimum tizen meg gyanúsítottak, hogy beleszámolom a papírt. És mindenkinek ki kellett csomagolnom, és megmutatni, hogy a mérleg nullán áll ha leveszem a terméket és rajta hagyom a papírt. Nem is értem miből gondolták... Hiszen nem állt érdekemben, nem nálam fizettek.

2011. jún. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Engem eddig egyszer paliztak be, de beismerem, hogy én voltam a barom. Régi ezrest kaptam vissza a boltban... Úgy, hogy már hónapokkal előtte bevonták, és csak az új fémcsíkosat fogadták el. Gondolom először a pénztáros néni szidta magát, hogy elfogadta, majd keresett egy hozzám hasonló, a gyerekével foglalatoskodó balféket, akire tovább passzolhatja a használhatatlan pénzt. Ez már kb egy éve volt, még mindig itthon van a polcon a régi ezres, el kéne vinni beváltatni, csak messze van az MNB.

Egyébként nem próbáltak még átverni szerencsére! Én sem hagynám szó nélkül, ha bepróbálkoznának. Feltéve hogy észre veszem, és nem bénázok, mint az előbb írt esetemnél...

2011. jún. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Sajnos ezek nyilvánvalók... Ha pl. 500 ft egy kiló cseresznye, hogy lesz 1,3 kg 800 ft? Vagy ha 210 ft 10 dkg felvágott, 11 dkg hogy lesz 290 Ft? És még sorolhatnám...
2011. jún. 16. 12:45
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem.

Piacra nem járok, henteshez sem igazán. Sparban, Intersparban nem szoktak becsapni

2011. jún. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát pont a Sparban, Intersparban megy nagyban a lehúzás. Engem mondjuk még nem próbáltak, de anyukámat, akinek rossz a szeme és csak úgy mer vásárolni, mert ennyire megbízik az eladókban, minden alkalommal lehúzzák.


Rendszeresen vesz parizert, pármai sonkának árán, trappista sajtot valami horror árú sajt árán, a múltkor vett egy szinte üres doboz szaloncukrot, ami le volt ragasztva és nem is gondolta, hogy üres doboz és fizetett érte 2500 forintot, mert a legdrágább szaloncukrot akarta az unokáknak. Persze otthon vette észre, hogyan vitte volna vissza? Kérdeztem nem volt annyi eszed rátedd a zöldségesnél a mérlegre a dobozt és akkor a súlyából látszott volna, hogy üres?

Úgyhogy ő most tanulja közel 60 évesen az eladók egy mocskok, mégha a szemedbe mosolyognak, netán a neveden szólítanak és kedvesen köszönnek is.

2011. jún. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én vagyok aki csemegepultos volt. Pont a Sparban... Nem védeni akarom őket, már évek óta nem dolgozom ott, pont a cég szemétsége miatt...

De, ha valaki a pultból vásárol, az eladó nem az árát üti be, hanem háromjegyű kódokat. Tehát nagyon könnyű összekeverni valamit, ha az ember siet. Emlékszem annak idején az egyik olcsó párizsi kódja 164 volt, és egy drága sonkáé 146. Én is rendszeresen összekevertem, nem szándékosan. De a nagy hajtásba az ember sokszor félrenyúlhat. És nem egy termék van aminek hasonlók a kódjai. Nem kell mindig a rosszra gondolni.

Egy üres dobozt meg nem értem hogy lehet megvenni. Ha megemelek egy dobozt érzem, hogy üres és nincs benne semmi. Nem kell mérlegre rakni se.

2011. jún. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én akkor is inkább oda járok, mint a mocskos teszkóba, na annál gázabb hely nincs.
2011. jún. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én vagyok az ezreses. Az én esetem a Kaisersben történt...

No de azóta is oda járok vásárolni, mert az van közel. És mondhatom azt, hogy mostmár ismernek, minden eladó előre köszön, legyen az zöldséges, vagy húsos. Amikor legutóbb volt ez a matrica gyűjtés, sokszor kaptunk bónusz matricákat. Szóval egyébként nagyon szeretek oda járni, ez az egy kellemetlen esetem volt.

Szemben a tescoval, ahol sokkal többször jártuk meg.

2011. jún. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Engem gyerektől függetlenül is megpróbálna becsapni. Múltkor épp a pizzás akart átvágni, kétezrest adtam neki, meg aprót, egy ezres visszajárt volna, ő meg megpróbálta eljátszani, hogy csak egy ezrest adtam.

Persze ez előfordulhat véletlenül is, dolgoztam én is pénzzel, volt, hogy elszúrtam valamit, de pont ezért, onnan tudom, hogy tényleg át akartak verni, hogy mi a reakciója az illetőnek, amikor szólok a "tévedésért".

2011. jún. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!