Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik a bevásárlást a...

Anyukák, akik a bevásárlást a babával intézitek, titeket is rendszeresen megpróbálnak becsapni?

Figyelt kérdés
Már lassan utálok vásárolni járni, mert a piacon rendszeresen bepróbálkoznak, a húsboltban hozzászámolják a csomagolóanygot vagy nem annak a terméknek az árát ütik be... miközben a gyerekkel gügyögnek. Olyan kellemetlen mindig szólni, mert bennem emberükre akadtak, hiszen figyelek és fejszámolok...
2011. jún. 16. 11:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Igen, minket a Spar-ban, de ez szerintem emberfüggő, van aki normálisan leszámolja az aprópénzt, van aki összefogja és úgy adja oda, mert látja, hogy nyűgös a gyerek és igyekszem, ilyenkor kihasználnak..

Egyszer fordult elő, észrevettem, 100Ft-tal vágott át, nem volt kedvem kötekedni vele, pedig igazam volt.

2011. jún. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
46%

úgy vette meg a szinte üres dobozt, hogy cukorbeteg a 4 éves unokája és átböngészte az összes szaloncukros dobozt a szénhidrátot nézve és ebben volt a legkevesebb (talán 2 gramm 3 szemben vagy ilyesmi és egyébként nem mesterséges diabetikus szaloncukor volt) és úgy megörült, ha cukrot akar venni a gyerek a fáról, nem kell azt mondani majd később, hanem egy szemet nyugodtan vehet róla és minőségi csokit kap a gyerek. Az sem érdekelte, hogy ugyan rokkant és 25 ezer forintot kap havonta, a doboz szaloncukor, valami minimális mennyiséggel 2500 forint volt. És örömében betette a kocsiba, gondolkodás nélkül, kifizette és otthon mikor kibontotta jött a meglepi, hogy van benne talán 10 szem szaloncukor, lemérte és ez harmada-negyede volt a megadott a súlynak.

Hát azért, oké tévedhet is véletlenül, nem kétlem, de ha tudom, hogy összekeverem a kódokat, akkor rápillantok a táblácskára amin ott van, illetve, amikor beüti a kódot kiírja a gép az árat, nevet-észrevehetné, van lehetősége ellenőrizni. Édesanyám meg nem látja elolvasni.

Na nem az eladót hibáztatom, mert aki ilyen balek, mint édesanyám, hogy 60 évesen szemüveg nélkül, jóhiszeműen vásárolgat meg is érdemli hogy átvágják. Milliószor elmondtam neki, hogy szemetek, átvágják de már kezdi megtanulni.

Bár ez nem vásárlás, de most intézi a nyugdíját 4-szer küldték el tökéletes idiótának nézve az OEP-től, érdekes ott is biztos nem szándékosan, de miután először kidobták, hogy milyen nyugdíjat akart, visszaküldtem és mondtam így nem lehet ügyet intézni, bemegy egy szobába, és kijön, irasson az ügyintézővel papírt, névvel, dátummal, aláírással és majd azzal én bemegyek az igazgatóhoz, hogy mi van, valahogy rögtön jár neki a nyugdíj)

Ő kesereg ezen, mert nem ebben nőtt fel, hogy öregségére nemhogy bonyolult dolgokat nem tud intézni, de már tíz deka parizert sem tud önállóan venni, mert annak a papírját is át kell böngészni és akkor még el sem jutott a pénztárig, ahol újabb meglepetések várják a gyanútlan vásárlót.

Áh, szemét világot élünk, sajnos. Folyamatosan ébernek kell lenni.

2011. jún. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem is átvertek már párszor. Volt amit észrevettem, volt amit nem. Egy-két 100ft-os tételnél nem is szóltam.

A legdurvább a benzinkúton történt. Kezdő anyukaként időre mentünk a kisbabámmal csípő szűrésre. Persze késésben voltunk, valahogy nem jött össze a szopi, öltözés stb...

Tankolni is be kellett mennünk. Becipeltem magammal a pénztárhoz a picit, aki persze sírdogált, ideges voltam, kapkodtam. Ezt kihasználta kutas barátunk, és 20000 helyett csak 10000-ből adott vissza. Így a 8000-es tankolásból 18000-as lett. Persze csak haza jövet vásárláskor vettem észre. Először le sem esett, hogy hová lett 10000ft-om. Nagyon-nagyon rosszul esett, főleg az, hogy így kihasználták a szerencsétlenségem. Persze tanultam is az esetből, sokkal jobban figyelek!

2011. jún. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

engem is többször próbálnak átverni mióta két kicsivel járok vásárolni.

konkrétumokat sokáig sorolhatnám.. benzinkút, piac, spar, de legtöbbször: Gyógyszertár! - röhejes nem?

2011. jún. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hát pont ezen gondolkoztam valamyelyik nap, mert én is piacon szoktam vásárolni, és nem igazán tudom leellenőrizni, mert sorba veszem a paradicsom, paprika, cseresznye, krumpli, barack stb. A végén fizetek, fejben nem tudom kiszámolni, hogy mi mennyi is volt, mennyibe is kerül, összesen mennyit kéne fizetnem, mert közben ott a gyerkőc, a táskára is figyeljen az ember ilyen helyen, pakoljon közben el, és azon gondolkodjon, hogy mi a következő amit kér, mi kell még, stb. Szóval lehet ha csak vennék egy kiló cseresznyét feltűnne, de így képtelenség követni. De van amikor nekem is van olyan érzésem,hogy lehet átvágtak. Mondjuk általában igyekszem ugyanott vásárolni, és a megszokott standnál egy kedves csajszi van, aki kedveli a fiam, és ő tuti nem vág át. Csak ő nem mindig van ott, és ha olyan kell, amit ő nem árul, akkor kénytelen vagyok másnál is vásárolni.
2011. jún. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
épp ma vettem egy csomag pelenkát a tescoban. szemmel látható volt, hogy nem figyelek oda, és véletlenül vagy sem, kétszer szerepelt a blokkon az egy csomag pelenka. szerencsére időben észrevettem, és a vevőszolgálaton visszaadták a pénzt.
2011. jún. 17. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!