Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valaki rendszeresen iszogat...

Ha valaki rendszeresen iszogat, de amint rájön, hogy várandós, nem iszik egy korty alkoholt sem, akkor nem lesz baja a babának?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 13:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha a terhesség alatt az anyuka megiszik mondjuk 3x1 dl vörösbort, akkor sem lesz baja a babának (dokim mondta). Szóval, ha valaki egy korty alkoholt sem iszik a várandóssága alatt, akkor a terhességet megelőző alkoholfogyasztástól nem lesz baja a babának.
2011. jún. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ez attól függ,mikor jön rá,hogy terhes.

És az sem mindegy,hogy mondjuk sört iszogat hati 1-2 alkalommal a nyári melegben,mert jól esik,vagy töményet iszogat heti több alkalommal.

2011. jún. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A példa kedvéért tegyük fel, hogy az elmaradt menzesz miatt csinál egy tesztet, és pozitív lesz. Azelőtt pedig töményeket ivott meg borozgatott az esti bulikban.
2011. jún. 6. 13:35
 4/14 anonim ***** válasza:
Nagyon kicsi az esélye, hogy baja lesz. A köldökzsinór 6-8 hetes terhességnél alakul ki, azon keresztül jut be a káros anyag a baba szervezetébe. Én még nyugtatót is szedtem, mielőtt kiderült, hogy terhes vagyok, mégsem lett semmi baja a kislányomnak. 11 hetes tünemény gombóc.
2011. jún. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Uramatyám... Nekem ez meredek :S Ha mondjuk az elmaradt mensi miatt volt a teszt, akkor azért én nem lennék biztos benne, hogy annyira használt az alkoholizásál...
2011. jún. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, mi nem használt? Nem értem, fejtsd ki légyszi!
2011. jún. 6. 14:00
 7/14 A kérdező kommentje:
Csak elgondolkodtam, hogy ha valaki rendszeresen iszogat, akkor a várandósság idejére lerobban-e annyira a szervezete, a szervei, hogy nem tud rendesen fejlődni a baba, akkor sem, ha nem iszik.
2011. jún. 6. 14:02
 8/14 anonim ***** válasza:

Napi 2 dl vörösbortól vagy egy üveg sörtől (ezt érted rendszeres iszogatás alatt?) nem robban le senki szervezete. Attól sem, ha 1-2 hetente töményet iszik egy buliban. Az alkoholizmus természetesen más, de a mostanában reklámozott mediterrán diétának is része a napi egy pohár jófajta bor.

Természetesen ezzel fel kell hagyni a várandóság alatt, de akkor sem lesz baja a magzatnak, ha ezalatt 1-2 alkalommal előfordul, hogy iszik egy kevés alkoholt a kismama. Nem rendszeresen, de ha koccint a szülinapján, abból nem lesz baj.

2011. jún. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja!

Én is iszogattam bulikban, (1-2 pohár bor vagy 1-2 rövid), és semmi baja a gyereknek!

De leszögezném: NEM VAGYOK/VOLTAM ALKOHOLISTA!!!

Még mielőtt kapom a sok kioktató választ!! :-)

2011. jún. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Konkrétan: heti 4-5 alkalommal Unicum, utána 1-2 pohár bor.
2011. jún. 6. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!