Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik utat...

Szerintetek melyik utat válasszuk?

Figyelt kérdés

Januárban lesz 2 éves a kislányunk. A feleségem jelenleg GyED-en van, ami ügyebár januárban lejár. Mifelénk nincs állami bölcsőde, csak magán. A következő lehetőségeink vannak:


1. a feleségem visszamegy dolgozni ápolónőnek. Ekkor keresni fog 12/24-ben kb. 90-100e forintot. A gyerek megy magánbölcsődébe ami alsó hangon 60e havonta. Azaz olyan 30e havi szinten, ami befolyna tőle a családi kasszába.


2. a feleségem nem megy vissza dolgozni, marad otthon a gyerekkel, így megkapja a GyES-t, ami jelenleg szűk 30e havonta.


3. mivel mindenképpen akarunk második gyereket, akár bele is vághatnánk abba is. Ebben az esetben a feleségem veszélyeztetett terhes lenne (az előzővel is az volt), azaz táppénzt kapna, ami 60-70e lenne havonta, plusz a terhesség harmadik hónapjától további 10e adókedvezményt tudnánk érvényesíteni.


ti miként döntenétek?


2011. jún. 17. 14:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy jobb az ha a kicsi az anyukájával van legalább 3 éves koráig!

Mivel szeretnétek kistesót így Én azt mondanám, hogy vágjatok bele! :D

2011. jún. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
teljesen logikus. A 3. lehetőség.
2011. jún. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mivel nem keres sokat a párod, ezért a 3. lehetőséget mondanám. Ha a nagyobb korkülönbség is bejön nektek, akkor pedig a 2. lehetőséget, mert akkor még otthon lesz a kicsivel egy évig, aztán visszamehet dolgozni, és majd onnan jöhetne el megint szülni.


Én jobban kerestem, és most úgy néz ki visszavesznek, ezért nálunk az 1. megoldás lenne jó. De nekünk több is maradna zsebben.

De persze ezt nektek kell tudni, kikalkulálni.

2011. jún. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A 3. lehetőség.
2011. jún. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
de a harmadiktól nem leszünk olyanok, mint a c.....ok?
2011. jún. 17. 14:39
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egyenlőre a 2-ik lehetőség..majd (ha sikerül a terv)..akkor mire 3 éves lesz a kicsi..plusz még a megmaradt szabadságok...vagyis kb. 2013 márciusa körül megszülethetne a kistesó..így végül is nem lesz túl kicsi a korkülönbség sem..az anyuka otthon lehet a nagyobb gyerkőccel..és a jövő év második felében pedig boldogan várhatnátok a születendő kistesót! :)
2011. jún. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mindenki maga dönti el, mennyit bír el a lelkiismerete, illetve a családi büdzsé. Hasonlat azért erős.

Én is voltam táppénzern veszélyeztetett terhesen. És sajnálom, hogy nincs legális lehetőség vmi félutas megoldásra. Ma vagy 40 (vagy negyvenakárhány) órában dolgozol vagy tök beteg vagy... de ez itt OFF


4. opció: ha pl. rögtön összejön a lurkó:)))

Gyed, majd vissza dolgozni, de kivenni a szabit, tgyás, gyed

2011. jún. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi is pont ezeken gondolkodunk. De nálunk valószínű, hogy a 3. lesz, jön a kis testvér. Remélem olyan hamar összejön, mint a lányunk.
2011. jún. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is a harmadik. :)De akkor húzzatok bele,mert nekünk is most jön a kistesó,de én már gyesen vagyok,így ha lejár nemsokára és táppénzre megyek,akkor a minimálbérből számolják a táppénzt.:(
2011. jún. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

még ha azt mondanánk, hogy most egyből belevágunk, a menetrend akkor is úgy nézne ki, hogy 1,5 hónap kivárás, mert találtak nála egy cisztát, annak a kontrollját még mindenképpen megvárjuk. aztán jön még 3 hónap pihi, mert jelenleg fogamzásgátlót szed és azt ki kell üríteni a szervezetéből. azaz októbernél előbb nem eshetne teherbe.


viszont, ha teherbe esik, akkor nem dolgozhat. egyrészt azért, mert folyamatosan figyelni kell akkor a vérnyomását (terhességi magas vérnyomás, vagy mi, simán produkál 220-240-et, ha nem figyel oda rá), másrészt azért, mert ha nappalos, akkor 30-40 öreget (idősek otthona, de inkább elfekvő) kell normál leosztás szerint lefürdetnie. a felüket gyakorlatilag ölben. (plusz pelenkázás, felfekvések kezelése, meg olyan nyalánkságok, mint tetű, bolha, rüh a frissen beszállítottaktól) terhesen ezt nem csinálhatja. könnyített munka meg nincs. kevesen vannak, aki dolgozik, annak mindent kell csinálnia, különben a társával b@szik ki. egyszer-egyszer még lehet kérni szívességet, de nem hónapokon keresztül.

2011. jún. 17. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!