Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi történik ha terhes leszek...

Mi történik ha terhes leszek határozott munkaidő alatt?

Figyelt kérdés
Határozott idejű munkaszerződésem van és arra lennék kíváncsi, hogy ilyen esetben mire számíthatok.Mind anyagilag és mind gyes utáni munkában.
2011. jún. 17. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Mikor jár le? Már terhes vagy?
2011. jún. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de ez engem is érdekelne:)-babát tervezünk mi is, de csak 2012 márciusában leszek 1 éves a munkahelyemen.

Én úgy tudom, hogy 1 év lejárta után a munkáltatód felmondhat neked függetlenül attól, hogy gyesen vagy. Tehát megszűnik a munkaviszonyod:(

De azért remélem, hogy nem jól tudom:)

2011. jún. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Szóval a lényeg hogy biztosított legyél, és akkor jár minden. Én most így vagyok, járatos vagyok a témában. Határozott után munkanélkülire mentem, az is biztosítottnak számít. A 2010-es évet vették alapul, dec. 11ig volt munkaviszonyom.

2011. jún. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A határozott idejű munkaviszony felmondási védelem szempontjából a határozott idő lejártáig viselkedik ugyanúgy, mint a határozatlan idejű.


Ha teherbe esel, akkor él a munkaviszony a határozott idő lejártáig, utána azonban nem köteles a munkáltató hosszabbítani.


Elmehetsz álláskeresésire, ha megvan a szükséges feltétel (4 éven belül 365 munkaviszonyban töltött nap).


Az ellátások attól függnek, hogy van-e a szülést megelőzően 2 éven belül 365 nap biztosítotti jogviszonyod, illetve hogy szüléskor/igényléskor biztosított vagy-e.

Ha nem, akkor gyes jár, alanyi jogon.


Gyed akkor jár, ha megvan a szükséges idő, plusz igényléskor biztosított vagy, illetve ha a jogviszony a tgyás alatt szűnik meg. A tgyásnak kevesebb a feltétele, mert akkor is jár, ha igénylés előtt 42 nappal már megszűnt a munkaviszony (természetesen ebben az esetben gyed már nem fog járni).


Ha már terhes vagy, és tudod, mikor jár le a határozott idő, és hogy mikorra vagy kiírva, akkor többet is lehet mondani:)

2011. jún. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Örülök neki, hogy nem csak én vagyok ilyen helyzetben
2011. jún. 19. 13:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia. Nah hogy döntöttél? Belevágtok?


Nekem ez lesz az első Clostys hónapom, és szedem a méhpempőt is...remélem sikerült:))

Tudom, hogy ezáltal valamilyen szinten kicseszek a munkáltatómmal, de már nagyon régóta próbálkozunk, és jó lenne ha sikerülne:)


(második)

2011. jún. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is ilyen helyzetben voltam, a terhességem alatt hosszabbítgatták (3 havonta) mikor megszületett a kislányom mert úgy kirúgtak mint macskát sz@rni. Most meg izgulok vissza fognak-e venni. Ja kaptam mindent, tgyást, gyedet.
2011. júl. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen belevágtunk. Még pár nap és csinálom is a tesztet, hisz már 18-án jött volna meg. Még izgulok egy kicsit, de biztosra akarok menni Ezért várok még pár napot.
2011. júl. 22. 17:57
 9/9 anonim ***** válasza:
na, mi a helyzet? örülhetünk?
2011. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!