Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lázas (38 fok felett) beteg...

Lázas (38 fok felett) beteg gyermekkel boltba menni bevásárolni, játszótérre vinni, családtagot szállítgatni egyik havertól a másikig, ez természetes dolog ma már?

Figyelt kérdés
Konzervatív , elmaradott nagyi vagyok, mert szerintem egy lázas gyereknek otthon a helye?
2011. jún. 20. 07:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%

Igen, elmaradott eléggé. De az idősek többsége ilyen.

Szerintem gyerekfüggő, betegségfüggő. Mert ha oltás után lázas és egyébként semmi baja, miért ne tehetné meg anyuka?

Az én kicsi fiamat nem tudnám vinni, mert őt a 37.2 úgy kiüti, hogy örülünk, hogy itthon el van.

de ha egyébként nincs más baja a gyereknek, csak a láz, kapott lázcsillapítót és egyébként teljesen jól van, nem letört, nem alszik, akkor nincs ebben kivetnivaló. Most otthon ugrál és éli az életét vagy máshol. A láz attól nem megy le, hogy otthon van valaki, hiszen az csak egy tünet.

Viszont ha a betegség ami okozza otthontartózkodást, fekvést igényel, akkor nem vinném.

De maga a láz, nem akadály.

2011. jún. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ez nem konzervatív hozzá állás !! Nekem 2gyermekem van,augusztusban érkezik a 3.:)a legidősebb 12éves,ha beteg őt sem visszük sehova,ha lázas marad itthon és fekszik,teázik,se rokonok se barátok! A kicsi 2,5éves,őt meg oda sem visszük ahol beteg gyerek van :) szóval számomra az a természetes ha beteg gyerek otthon van,és ott gyógyulgat !!!

Üdv

2011. jún. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek minden lázzal feküdni/nyugodni kell. A láz tünet,annak a tünete,hogy a szervezet immunrendszere harcol valamivel. Ilyenkor pihenni kell,hogy ereje is legyen ehhez.
2011. jún. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
89%
Ha azért lázas mert fertöző betegsége van vagy ehhez még rosszul lét is társul akkor nyilván otthon a helye. Amúgy engem is úgy neveltek, hogy beteg gyerek otthon marad.
2011. jún. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Most 1-1 válasz a konzervatívizmusom ellen és mellett. Az anyuka szintén konzervatív, ő általában ágyban tartja, mivel nagyon megviseli a láz a kicsit. A másik nagymama szokta vásárolni vinni, meg a munkahelyére mutogatni, mikor ő vigyáz rá, az édesapja a haverokat hurcolássza, és a gyereket viszi magával, hogy ne maradjon lázasan egyedül.

A lázát nem mérik, mert sajnálják szegény gyereket. Sajnos én gonosz, embertelen nagyi vagyok, mert kínozom a gyereket a lázméréssel.

2011. jún. 20. 08:08
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
Lázas gyerekkel is muszáj vásárolni ezért azt lehet, bár ha megoldható másképpen akkor az az ideális. Viszont ha a gyerek lázas, nem szabad menni játszira. Olyankor egy-két napig otthon kell maradni, nyugodt környezetet biztosítani. Ha a láz elmúlik, kötelező a friss levegő, játszótér, stb. A szervezetnek egy lázas betegség alatt szüksége van pihenésre, hogy gyógyulni tudjon.
2011. jún. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
Hát én lázas gyerekkel sehova nem megyek!!!!!Még vásárlásra is megkérek valakit,vagy valaki vigyáz rá én meg elszaladok...
2011. jún. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Játszótérre nem vinném valószínűleg, a többi gyerek miatt sem, meg azért sem, mert valószínűleg a gyerek sem érzi jól magát. Viszont vásárolni ha muszáj, akkor muszáj. Nem mindenki tudja megtenni, hogy megkér rá mást.
2011. jún. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A válaszok szerint akkor mégsem csak én vagyok ilyen konzervatív. Azért nem szólok bele ezekbe a dolgokba, mert amúgy is ilyen nézeteltérések miatt sokszor van anyósprobléma, s inkább a békesség híve vagyok. A másik dolog, az anyuka munkája miatt nem tud táppénzre menni, egyedül a másik nagymama és néha az apa tud a gyerekre vigyázni. A bevásárlás általában cukorkák, édességek vásárlására irányul, mert ilyenkor ezt nem látja az anyuka, aki nem ad cukorkát a gyereknek.
2011. jún. 20. 08:25
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Visszavonom, azt hiszem első voltam. Azt hittem egyszeri eset volt és csak simán ennyi volt lázas a gyerek de általános állapota jó volt és ők folytatták a napjukat.

De ezek szerint nem erről van szó. Mondjuk ez már nem konzervatizmus, hanem józan ész kérdése.

2011. jún. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!