Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lázas (38 fok felett) beteg...

Lázas (38 fok felett) beteg gyermekkel boltba menni bevásárolni, játszótérre vinni, családtagot szállítgatni egyik havertól a másikig, ez természetes dolog ma már?

Figyelt kérdés
Konzervatív , elmaradott nagyi vagyok, mert szerintem egy lázas gyereknek otthon a helye?
2011. jún. 20. 07:47
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Sajnos sokadik eset, ezért tettem fel a kérdést. Egész éjszaka az anyuka van fenn vele, a gyerek sír, nyűgös, utána elmegy dolgozni, a kicsit pedig hurcolgatják. Még az orvoshoz is úgy viszik, hogy egyúttal elviszik üzletekbe, munkahelyre, barátokhoz, stb. Mi a beteg gyereket mindig otthon tartottuk, magas láz esetén ágyban, nem mentünk senkihez, és nem fogadtunk ilyenkor vendéget. Teáztattuk, könnyű ételeket főztünk a betegnek.

De azt mondják, ez ma már nem divat, ma már új szokások vannak.

2011. jún. 20. 08:51
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem én közel sem erre a helyzetre gondoltam és értettem amit írtam.

Talán félreértelmezhető volt, bár bele írtam az én kicsi fiammal már 37.2-nél bajok vannak, neki azt már komolyan csillapítani kell, alszik egész nap, nyűgös.

Úgyhogy nála már ennél az van amit leírtál.

A nagyobb jobban viseli, de betegség esetén őt sem cincálnám, csak ha mondjuk fogzás, oltás következménye a láz. És folytatnunk kell a napot vagy úgy alakul.

2011. jún. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha lázas beteg a gyermekem akkor csak az orvosig viszem.
2011. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Modern szülőnek tartom magam. Tény, hogy sok minden változott az én gyermekkorom és a mostani szokások terén. Az viszont, hogy lázas gyereknek otthon, ágyban a helye nem változott. Sőt a gyerekorvos ma is könnyű ételeket és teát ír elő. Tehát ez nem maradiság, hanem a gyermek érdeke. Más kérdés, hogy ha vásárolni oda viszi magával az ember betegen is, de azt hiszem a bolt és az orvos ilyenkor elnézhető.
2011. jún. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Akárki akármit mond lázas gyereket aki játszótérre visz másik gyerekek közé az NEM normális!


Amikor lázas otthon a helye nyugalomban, pihenve. Az hogy önző módon a saját programjukat folytatják...nos ilyeneknek nem való még kutya sem, nem hogy gyerek. :(


Maradi 34 éves anyuka

2011. jún. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy nem csak én vagyok ilyen konzervatív.
2011. jún. 20. 14:06
 17/19 anonim ***** válasza:

Veled értek egyet!

3 gyerekes anyuka

2011. jún. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Tudom régi a kérdés, de ha valaki még idetéved és ezt is elolvassa, hátha számít.

Én orvos vagyok. Felhívnám a szülők, nagyik figyelmét arra, hogy oltás után úgy kell kezelni a csecsemőt, kisgyermeket, mintha beteg, lábadozó lenne. Tünet nélkül is! Ha lázas,akkor még inkább vigyázni. Nem menni vele sehová, nem hagyni mezítláb rohangálni a padlón.

Ez nem maradiság, és hosszú lenne részletezni itt,miért is.Annyit elég tudni hozzá, hogy az immunrendszere éppen akkor eléggé megterhelődik, és még az erőseknek is ártalmas lehet, ha ezt nem lábadozásnak kezeljük. Ilyenkor nem lehet ugyanazt megtenni, mint normál esetben. Pl. úszni, játszótérre vinni, közösségbe.

Úgy kell szervezni azt az 1-2 napot, hogy azokon a napokon kevesebb dologra van lehetőség. Esetleg (ha nagyon muszáj) babakocsival el lehet menni egy boltba, de nem ruhákat nézegetni.

És nem a kisgyermeknek kell alkalmazkodni a szülőhöz, ezt mindig elmondom, de sajnos sokan úgy kezelik az új kis jövevényt, mintha ő lenne a többiekért, és illeszkedjen csak ő be a családba. Nagyon sajnálatos, pontosan ez a maradi gondolkodás.

Remélem senkit nem sértettem meg hozzászólásommal. Szükségesnek éreztem elmondani.

2012. márc. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Bocsánat, még annyit tennék hozzá, hogy ha nagyon muszáj bevásárolni, mondjuk elfelejtkeztünk valami fontos dologról, az is csak jó időre érvényes, pár percre, nem kánikulában, nem téli hidegben. Pl. elzárták a vizet, nincs mit inni a gyereknek, le kell menni vízért. Csecsemőnél babakocsival, kisgyermekkel is ha még elfogadja, nagyobbaknál lábon. Egyedül hagyni nem szabad.

Láz esetén még így sem szabad. Meg kell kérni egy ismerőst, egy szomszédot, hogy segítsen, ha muszáj.

2012. márc. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!