Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen és miben kaptok segítsé...

Milyen és miben kaptok segítséget a nagyszülőktől? És mi az, amit ti elvárnátok?

Figyelt kérdés

Az "elvárnátok" talán egy kicsit durván hangzik, arra gondolok, hogy miben jönne jól a segítségük. Nyugdíjas nagyszülőkre gondolok.

Egyáltalán megkérdezik, hogy miben tudnak segítségetekre lenni pl. kicsi gyerek/ek mellett, vagy kitalálják maguktól? Vagy nem is nagyon vevők az "unokázásra"?

Nálatok hogy van?


2011. jún. 21. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyik nagyszülő se nyugdíjas még, de nagyon sok mindenben segítenek/támogatnak minket.

Bár, mi nem kértük tőlük sosem, de mindig azt mondják, hogy amíg tudnak segíteni, addig 'engedjük'.

Sok anyagi támogatást kaptunk eddig, de csak úgy bútor összerakásban, költözésben, stb. is sokat segítettek.

Párom szüleinek első unoka lesz, így nagyon várják. Én szüleim részéről már van egy unoka (ott is ennyi mindent kaptak tesómék), de ők is nagyon várják már a leányzót :)


Szerintem a világ legjobb dolga, ha valakit a szülei akár anyagilag akár tettekben tudnak és képesek támogatni X időn keresztül.

Remélem, ha a gyerekünk fel nő, mi is tudjuk majd így támogatni őt. Sokat számít!!!

2011. jún. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a szüleim még dolgoznak. Kb. kéthetente szombatonként elmegyünk hozzájuk, ilyenkor vigyáznak a gyerekekre a déli alvás alatt (mi elmegyünk vásárolni az férjemmel), illetve csomagolnak annyi kaját, hogy vasárnap nem kell főznöm. Ha valamiért szükség van arra, hogy valaki vigyázzon valamelyik gyerekre (pl. orvoshoz kell menni), akkor szabit vesz ki anyukám, szó nélkül jön. Anyósom otthon van. Sajnos nem túl jó a viszonyom vele, nem igazán tartja be a mi általunk felállított szabályokat (már mint a gyerekek felé vannak felállítva, csak ő, mintha direkt hágná át). Kéthetente (sokszor hetente) vasárnap délelőtt átviszi a férjem a gyerekeket hozzá, olyankor folyamatosan foglalkozik velük, együtt játszanak. Nem igazán szeretek tőle segítséget kérni (tényleg csak akkor kérek, ha nincs más), sajnos már csapódott vissza a dolog párszor elég rosszul. Jó lenne, ha legalább hetente egyszer levinnék a nagyszülők egy pár órára a játszótérre a gyerekeket, de mondjuk úgy, hogy cserébe ne boruljon az egész napunk. Mert sajnos ha néha történik ilyen, bizony ez a vége.
2011. jún. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Próbálok szűkszavúan írni,mert amúgy regényt tudnék.

Anyósom az ország másik végében lakik,ritkán jön (extrém ritkán pedig nyugdíjas),és ha jön akkor sem azt csinálja,ami nekem segítség lenne,és mivel főznöm is kell rá (vagy ha épp kitúr a konyhából akkor "még jobb") akkor nem igazán segítség,tehát nem baj hogy nem jön.


Anyukám gyakran jön,mert közelebb lakik,és szerencsére ő már érti hogy nekem mi a segítség,és azt csinálja.


És hoyg mi a segítség?


Mivel már 2 éves a gyerkőc,és vele töltöm a minden napjaimat,néha jól esik,ha nem gyurma,képeskönyv stb fölött kell görnyednem egész nap,hanem hozzányúlhatok a háztartáshoz anélkül,hogy 2-5 percen belül meg kellene szakítanom.

Nekem az a legnagyobb segítség,ha a gyerekre figyelnek,vigyáznak,lekötik,foglalkoznak vele.


Sajnos,anyósom ezt nem tudja felfogni,és inkább kertészkedik,vagy pakol (ami azért "jó" mert engem kérdez 2 percenként hogy mit hova tegyen -ha meg nem kérdezi meg akkor semmit sem találok meg) vagy ami még szörnyűbb hogy kitúr a konyhából,hogy majd ő főz.

Talán ez zavar a legjobban,mert imádok főzni,nagyon kikapcsol,csak sajnos az utóbbi hónapokban egyre kevésbé tudok nyugodtan főzőcskézni a gyerek mellett.

Szóval anyósom kiakasztó.


Kaptam már meg másoktól,hogy örüljek ennek is,mert neki bizony semmi segítsége nincsen,és örülne ha legalább egy ilyen "kontár" lenne neki,de én meg azt vallom,hogy értelmes felnőtt embernek meg kell értenie,hogy mi a segítség és mi nem. És én meg mondtam is már neki,de őt ez hidegen hagyja. Tehát nem arról van szó,hogy a háta mögött puffogok.

2011. jún. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bár még csak várandós vagyok, már előre látom,hogy nálunk azon fog menni a vita,hogy kinél legyen a gyerek!:) Mindkét család nagyon várja, első unoka lesz! Mondjuk azt sem szeretném,ha mindig náluk lenne, de jól esik a tudat, hogy ha bármi dolgom van,akkor nem kell agyalnom,hogy kire bízzam!

Anyagilag félek,hogy lesznek bajok. Mindkét család nagyon jól áll és félek,hogy mindent meg fognak venni a gyereknek. Ezt nem szeretnénk! Tudatosan szeretnénk nevelni! De majd megpróbáljuk valahogy megbeszélni velük!

2011. jún. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nálunk mindkét nagyszülő pár nyugdíjas. Az egyik pár vidéken lakik, a másik helyben. Szerencsére mind korukhoz képet jól vannak, nem betegeskednek. A vidékiek azt várják, hogy mi menjünk, mert nekik az utazás "fárasztó". Amikor megjegyeztem, hogy nekünk is az két aprósággal, mondták, nem baj, úgyis beszélünk minden nap telefonon.


A másik nagyik, akik itt laknak, többet jönnek, de minidig olyankor, amikor ebédelünk, vagy a délutáni lefekvéshez készülünk (előtte intézik ugyanis a tescos bevásárlást, és addigra érnek ide). Még jó, hogy ők osztják be az idejüket...

Nem mondom, ha orvoshoz kell menni, vagy egyéb fontos dolog van, jönnek, de néha nekem is jól esne, ha egyébként is foglalkoznának a gyerekekkel.


Egyébként természetben (ennivalóval), néha anyagilag támogatnak minket, erre egy szavam sem lehet.

2011. jún. 21. 15:13
 6/8 A kérdező kommentje:

Ja, és azon akadok ki, amikor anyósom mindig panaszkodik, hogy mennyi dolga van, és hogy el van veszve mindig. (Mondja ezt úgy, hogy évek óta nem dolgozik munkahelyen, és egy társasházi lakásban laknak. Se kutyája, se macskája...)

Na, akkor mit szóljak én a két gyerek mellett.

2011. jún. 21. 15:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia


nekunk nincs segitsegunk, mert kulfoldon elunk

amikor otthon vagyunk se bizom a nagyszulokre, mert nem ismeri oket...majd ha nagyobb lesz

apukamra es anyukamra barmikor rabiznam, mert ok az odafigyelos nagyszulok (apukam kicsit tul is aggodja szerintem), de anyosomekat nem nagyon hatja meg ez az unoka dolog.Ott hagytak a lanyomat az agyon, mert ok kimentek a konyhaba kavezni...a gyerek persze leesett estiszta ver lett a feje, mert szetharapta a szajat, pupos lett a feje stb.Kb 10 percet kellett volna vigyazniuk a lanyomra amig en kiteregettem.

En elvarni nem varok el semmit es nem is kerek (plane nem anyagilag), de neha jol esne ha anyosomek leulnenek jatszani az egyetlen unokajukkal es nem csak az ismeroseiknek mondanak azt, hogy jo nagyszulok hanem tenyleg azok lennenek.

2011. jún. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Külföldön élünk, a szüleim nyugdíjasok, 6 hetente jönnek minket meglátogatni. Nem olyan sok, de ahhoz képest, hogy más külföldön élő évente egyszer látja a szüleit/nagyszüleit, én befoghatom. :) Mikor jönnek, természetesen az unokákra koncentrálnak, ők hozzák-viszik őket oviba, játszótérre stb.


Anyósomék itt laknak ahol mi (mármint ebben a városban), dolgoznak, de ha nem is minden nap, hetente 3-4x eljönnek, vagy mi megyünk, bármikor rájuk lehet bízni a gyerkőcöket, akár estére is.


Látom, akkor igen szerencsések vagyunk.

2011. jún. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!