Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is észrevette a féltékenys...

Más is észrevette a féltékenységet, amikor babát várt?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az anyagi dolgokra! Nem hazudok, jól állunk anyagilag.

Észrevettem, hogy ez egy-két barátot ismerőst, elkezdett zavarni, amióta jön a baba (olyanokat,akiknek már van vagy várják)! Előtte nem zavarta őket, egyébként sem vertük soha nagy dobra!

De amióta terhes vagyok, bármit mondok arra megy a szájhúzás. Pedig tényleg csak akkor mondok bármit is,ha megkérdezik! Most hazudjunk?


2011. jún. 21. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz?

Mi sem verünk semmit nagy dobra, de pl. amikor megkérdeztek azt-azt, mutassam már meg, milyet vettem, jött a köv. kérdés: hol? mennyiért? És mikor elmondtam az árát, láttam az irigységet, legalább olyan fejet vágtak egyesek, mintha nekik kellett volna azt kifizetni.


NA és tudod mitől kapok agybajt?? Amikor azt mondják valamire, hogy "felesleges" volt megvennem, főleg ennyi pénzért.


Hát tudod, úgy vagyok ezzel, hogy örüljenek a kedves irigyek, hogy nem szorulunk a segítségükre és nem kéregetünk kölcsön, hanem szerencsére mindent meg tudunk venni a kisbabánknak. És ha pl. a legjobbat megvehetem a gyerekemnek, akkor miért ne tenném?? Kire másra kölcsem? Magamra, ruhákra? Ugyanmár! (Most mellesleg úgysem jön rám már szinte semmi :D:D)

2011. jún. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
költsem!!!! bocsiiii :D:D (annyira a kölcsönön járt még az agyam!:D:D)
2011. jún. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi! Semmi gond!:)

Nálunk most ugye még az van porondon, hogy ki a dokim, milyen vizsgálatokat végeztetek el, miért ott a drága helyen stb.

Barátnővel beszélgettünk,hogy negatív lett a down eredményem. Kérdezte,hogy honnan tudom ennyire biztosan, hiszen a vérvétel eredmény még nem jött meg. Mondtam,hogy én megkaptam már, ahol levették a vért, egyből. Na erre jött a szájhúzogatás, hogy azért kár volt oda menni!

De miért fáj az valakinek,hogy én erre költöm a pénzem. Más meg másra!

De még sorolhatnám! A férjem már szabályosan tagad. Az sem normális szerintem!

2011. jún. 21. 15:25
 4/10 anonim ***** válasza:

Figyelj, az emberek hülyék. Most ezért húzzák a szájukat, később azért.

Meg a legtöbb dolog nézőpont kérdése, mert pl. lehet, hogy valakinek felesleges dolog a pihenőszék, mikor ugyanazt a funkciót betöltheti a hordozó, de más anyuka meg élni nem tud nélküle.

És amúgy készülj fel, ennek sosem lesz vége. Nálunk mondjuk a bukszánkban nem turkáltak, de pl a sógornőmnél 3 kislány van, ne tudd meg, hogy néztek ránk, mikor kiderült, hogy az első babánk fiú...pedig erről aztán igazán nem tehetek.

2011. jún. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy féltékenyek. Mert nincs (annyi) pénzük, és hajlamosak azt gondolni, látván, hogy más mit engedhet meg magának, hogy az ő gyerekük ezzel rosszabbul jár. Pedig nem jár rosszabbul egyáltalán, hisz nem ez számít, hanem a szeretet. Rám is szoktak irigykedni, de én maximálisan megértem őket és ezért nem is zavar. Igyekszem őket megnyugtatni ilyenkor, hogy náluk sem lesz semmi gond attól, hogy nem egy drágább orvoshoz járnak, nem a drágább babakocsit veszik meg, stb.
2011. jún. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt én is tapasztaltam,pedig nem vagyunk extrém gazdagok,de tény,hogy nem kell számolgatnom hányszor menjek "nagybevásárolni" egy hónapban és hogy akkor mit tudok megvenni...


Na szóval,példákat rengeteget tudnék sorolni.

A lényeg,hogy ezeket el kell engedned valahogy a füled mellett. Nekem ez elég sok időbe tellett mire erre képes voltam, én elég érzékeny természetű vagyok,és sokszor mint egy mimóza úgy visszahúzódtam a csigaházabma.

Van egy két tipikus ismerősünk,akik olyanok,hogy azokat a dolgokat amiket egyébként tudom,hogy csak azért nem vettek meg,mert nincsen rá pénzük,azokat leszólják.

Ilyenkor régebben csak hebegtem habogtam,ma már tudom kezelni,és elintézem egy "mi nagyon szeretjük"-el, vagy nem szólok semmit.


Ennek sosem lesz vége mostmár,erre készülj fel.

Innentől kezdve ez lesz a játékokkal,a bölcsödével,a ruházkodással,az iskolával...mindennel.

2011. jún. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Próbálok én nem foglalkozni a dologgal, csak tényleg furcsa,hogy azok akik eddig jelét sem mutatták a féltékenységnek (pedig gyerek előtt is így álltunk), azok most igen!

2011. jún. 21. 16:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem sok mindent vettem újonnan,pedig tehettem volna,mert nagyon sok mindent kaptunk.Amitől viszont a plafonra tudtam mászni,az az volt,hogy én azért járok magándokihoz,és vagyok táppénzen első perctől,mert megtehetem.Pedig aki egy kicsit is ismer,az tudja,hogy volt ennek sajnálatos előzménye,de ha nem is lett volna,akkor is magánügy.
2011. jún. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem csak a gyerekvárásnál van így, hanem máskor is, de csak azért most jön elő az irigység, mert a gyerekvárásnál az anyuka látványosan többet költekezik kis idő alatt, sokkal több pénzt ad ki rengeteg új dologra. És utána is azért, mert mindenki a legtöbbet szeretné megadni a gyerekének, és zavarja hogy másnak erre jobban telik.

Nálunk is ugyanez van. Én sem tagadom, hogy bármit megvehetnék a kisfiamnak, viszont én imádok használtan olcsó dolgokat vásárolni, ráadásul külföldön élünk, és itt nagyon szuper dolgok vannak. Szóval ha hazamegyünk, én az ilyen irigykedőket úgy szoktam lerendezni, hogy bármit amiről megkérdezik honnan van, mennyibe került, rávágom hogy á, ez csak turis, pár fillérbe került. Így csak azért tudnak irigyelni, hogy ilyen szerencsés voltam hogy ráakadtam. Pedig számos drága cucca is van a kisfiamnak, sokszor még arra is rámondom hogy használtan kaptuk valahonnan.

Tehát nem mindig árulom el az igazat, senkinek nem kell tudni, ezáltal úgy érzem kevesebb irigyem van.

2011. jún. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi sem tartozunk a milliomosok közé, de szerencsére nekem sem kell törődnöm azzal, hogy hónap végén tudok-e pelenkát venni a fiamnak, vagy meg kell várnom a családi pótlékot...


Terhesség alatt a miért magándoki, miért pont hozzá, mert az drága, miért abba a kórházba járok, miért mentünk a Géndiagnosztikára kérdések jöttek....

Miért vettünk egy rakás új dolgot a gyereknek, miért van külön szobája, minek légzésfigyelő, játéktároló doboz, egyáltalán miért van játéka a gyereknek...

Most már azon vacakolnak, hogy miért jár ki hozzánk a gyerekorvos, miért nem én viszem le a rendelőbe.


Mindig fennakadnak valamin, soha nincs olyan, hogy jó.

De, mi soha nem hallgatunk senkire, éljük az életünket továbbra is úgy, ahogy mi szeretnénk.

2011. jún. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!